Česká a slovenská pošta

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Česká a slovenská pošta

#1 Nový příspěvek od ZipBene »

Včera jsme se trochu rozjeli na téma přepravních služeb versus Česká pošta. Zrovna dneska vyšly dva články o poště tak je sem vložím.
http://www.novinky.cz/domaci/348987-pos ... uzkum.html
http://www.novinky.cz/ekonomika/349009- ... babis.html
Já osobně využívám poštu skoro každý den a skoro pokaždé jsem na jiné poště. Co mi vadí je každou chvíli změněná otevírací doba. Není kožné se na to spolehnout. Ty ženy na přepážce to nemají jednoduché. Musejí nabízet různé další produkty a Když na malou poštu přijde někdo a žádá službu CZECH point tak to je o zábavu na 20min vystaráno. BUdu tu za hlupáka, ale Č. pošta mě docela zajímá a tak vidím její největší problém v systému, nebo nesystému? A i když nabízejí dobré služby, někdy je prostě neplní. Je tedy opravdu chyba v tom, že pošta má konkurenci? Tedy alespoň co se větších zásilek týká? Není chyba někde na její straně, že nedokáže zareagovat zlepšením služeb, ale zbavením se schopných pracovníků? Tedy na přepážkách a v doručování?

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Česká pošta

#2 Nový příspěvek od radas »

na poště mi nejvíc vadí 3 hodinová polední pauza. zrovna dneska jsem potřeboval poslat doporučený dopis .hlavní pošta Orlová placené parkoviště pořadník na lístečky lidí jak opic. čekat nebudu, jedu na pobočku pauza 11-14 h, jedu do vedlejší vesnice , kde ještě před nedávnem měli od 13 h otevřeno. změna taky 11-14 pauza tak jsem po cestě do práce jel na velkou poštu v OV kde nebyla ani noha a mají nonstop. další nešvar je rozdíl služeb na jedné poště vezmou balík 30 kg na druhé ne. posíláš něco kupuješ nálepku křehké a poštačka z tím jebne tak , že už to tam nemusí ani lepit...

aumirek
Příspěvky: 3946
Registrován: čtv lis 27, 2008 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Česká pošta

#3 Nový příspěvek od aumirek »

musí to tam lepit reklamace je možná jen je li tam ten lístek bez toho se s tebou nebavěj no a je li tam lístek a přesto je to poškozené tak jsi to blbě zabalil.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Česká pošta

#4 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Pošta :-/ to se nedá popsat - to se prostě musí zažít.
je pravda že dneska už bych tam dělat nechtěl,ale byla to prdel 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
radas
Příspěvky: 3191
Registrován: ned úno 03, 2008 7:35 pm
Bydliště: Orlová

Re: Česká pošta

#5 Nový příspěvek od radas »

aumirek píše:musí to tam lepit reklamace je možná jen je li tam ten lístek bez toho se s tebou nebavěj no a je li tam lístek a přesto je to poškozené tak jsi to blbě zabalil.
asi jo zboží bylo zabalené v origo krabici ve které dorazilo přes půl zeměkoule, preventivně kvůli pošty obložené 2 cm polysyrenem, vloženo do větší krabice a dostláno bublinkama. balík došel proražený :-/

Tomas6
Příspěvky: 5275
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Česká pošta

#6 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ale jo.Pošta je fajn.Buď to přijde s týdenním opožděním a nebo rozbité. Ale to samé je PPL a tomu podobné společnosti.Akorát ti dodaj rychle.Objednal sem si novou televizu a v pondělí byla odeslaná a došla v úterý. Za týden a s dírou v krabici a myslím že i v panelu.Ale tak pekně tu díru zalepili že skoro bych to nepoznal.Tak si to řešili s eshopem sami jen jsem podepsal na poště nějaký papír a po dohodě s eshopem mi to u nich vyzvedl známý. Tak jsem na ni čekal měsíc. Podruhé byl foťák. Zas týden čekání krabica dotlučená tak sem to nepřevzal. Zas nějaké papíry a pak mi holka co dělá na poště a chodí s kámošem ukazovala fotky jak vlastně byl ten foťák zabalený a stejně dodrbaný.Original krabička byla ve větší krabici obalená polystyrenovýma kuličkama a stejně origo krabička byla pomuchlaná.Tak ten už jsem pak radši kupoval v obchodě. Od té doby si přes net kupuju radši jenom ponožky a pneumatiky.Radši nějakou korunu připlatím a mám to hned a vidím co platím. A nebo to řeším přes alzu a osobní odběr.Tam se k tomu asi chovají slušnějc.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

honza461
Příspěvky: 2693
Registrován: stř zář 26, 2012 7:45 pm
Bydliště: Příbram

Re: Česká pošta

#7 Nový příspěvek od honza461 »

Na poště jsou akorát krásný poštačky. :)

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Česká pošta

#8 Nový příspěvek od ZipBene »

Tomas6 píše:Ale jo.Pošta je fajn.Buď to přijde s týdenním opožděním a nebo rozbité. Ale to samé je PPL a tomu podobné společnosti.Akorát ti dodaj rychle.Objednal sem si novou televizu a v pondělí byla odeslaná a došla v úterý. Za týden a s dírou v krabici a myslím že i v panelu.Ale tak pekně tu díru zalepili že skoro bych to nepoznal.Tak si to řešili s eshopem sami jen jsem podepsal na poště nějaký papír a po dohodě s eshopem mi to u nich vyzvedl známý. Tak jsem na ni čekal měsíc. Podruhé byl foťák. Zas týden čekání krabica dotlučená tak sem to nepřevzal. Zas nějaké papíry a pak mi holka co dělá na poště a chodí s kámošem ukazovala fotky jak vlastně byl ten foťák zabalený a stejně dodrbaný.Original krabička byla ve větší krabici obalená polystyrenovýma kuličkama a stejně origo krabička byla pomuchlaná.Tak ten už jsem pak radši kupoval v obchodě. Od té doby si přes net kupuju radši jenom ponožky a pneumatiky.Radši nějakou korunu připlatím a mám to hned a vidím co platím. A nebo to řeším přes alzu a osobní odběr.Tam se k tomu asi chovají slušnějc.
ALZA a jejich přístup ke zboží. Prý slušný. :vysmech: :vysmech: :vysmech: Tak to jsem akorát chtěl psát jak jsem ještě před tím co dělám teď jel jednou nákldákem pro poštu vyzvednout zboží. Na poště jsem si musel vyzvednout někoho kdo to přebere. Prý už tam je, tak jsem jel do těch Holešovic. Tam jsem se dozvěděl, že už končí a že musím pro někoho jiného. Super opět náklaďákem na Sokolovskou. :-/ Po hodině mi sehnali odpovědnou osobu a jeli jsme. Po příjezdu, že musím čekat. No a pak jsme si nacouval. Začali vyvážet vozíky se zbožím a začalo to lítat. Já se jak vůl snažil to nějak rovnat, ale po zjištění, že to lítá dál jsem to musel nějak navrstvit abych se vešel. Televice naplocho na tom počítač a když jsme říkal, že se mi to nelíbí, tak se prý nemám bát. No bál jsem se. Jediné co mě uklidňovalo bylo jak s tím ten z Alzy házel na auto, jsme si říkal, že musí vědět co to vydrží. No nic naložili jsme a znovu na poštu. tam jsm se dozvěděl, že jedu dál. Kam To prý neví. Papíry? Máš a mám už to i podepsaná, já to podepsala za tebe. Tušil jsem že jedu do Malešic. Tam další jobovka, nikdo nevěděl na kterou rampu mám jet. Prošel jsem jich několik. Po delším pátrání, jsme tedy byl na místě a zacouval jsem tam. Vysunul se pás a já na to dávalty balíky.Paní to házela do vozíku jak ji napadlo. Co budu vyprávět. Na 20ti kilometrech a naložené jedné fůře jsem strávil cca 10 hodin. No a když jsme jel domů, napadlo mě jaký jsem blb. Mohl jsem s tím zbožím odjet a pochybuji, že by mě někdo dohledal, když už ty papíry podepsala paní. Větší bordel jsem před tím a poté už neviděl.

Uživatelský avatar
Dvordy
Příspěvky: 2105
Registrován: pon črc 09, 2007 8:50 am
Bydliště: Táborsko

Re: Česká pošta

#9 Nový příspěvek od Dvordy »

Moje sestra dělala na poště nějakých 15 let a minulý týden odešla. Musela nabízet stále nějaké produkty pošty a pokud to měsíčně nesplnila, tak ji strhli prachy. Tohle se možná dá nabízet ve městě, ale ne na vesnici. Navíc stále docela velký stres, pracovní doba sice taková, že v poledne na dvě hodiny domů, ale pak tam sedět do půl sedmý atd.
Zetor 4011, Zetor 7341, JCB 3C III

ZipBene
Příspěvky: 1494
Registrován: ned kvě 22, 2011 5:12 pm
Bydliště: benešov

Re: Česká pošta

#10 Nový příspěvek od ZipBene »

Dvordy píše:Moje sestra dělala na poště nějakých 15 let a minulý týden odešla. Musela nabízet stále nějaké produkty pošty a pokud to měsíčně nesplnila, tak ji strhli prachy. Tohle se možná dá nabízet ve městě, ale ne na vesnici. Navíc stále docela velký stres, pracovní doba sice taková, že v poledne na dvě hodiny domů, ale pak tam sedět do půl sedmý atd.
8) 8) 8)

z4011be
Příspěvky: 1998
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Česká pošta

#11 Nový příspěvek od z4011be »

radas píše:na poště mi nejvíc vadí 3 hodinová polední pauza. zrovna dneska jsem potřeboval poslat doporučený dopis .hlavní pošta Orlová placené parkoviště pořadník na lístečky lidí jak opic. čekat nebudu, jedu na pobočku pauza 11-14 h, jedu do vedlejší vesnice , kde ještě před nedávnem měli od 13 h otevřeno. změna taky 11-14 pauza tak jsem po cestě do práce jel na velkou poštu v OV kde nebyla ani noha a mají nonstop. další nešvar je rozdíl služeb na jedné poště vezmou balík 30 kg na druhé ne. posíláš něco kupuješ nálepku křehké a poštačka z tím jebne tak , že už to tam nemusí ani lepit...

Zavíračka přes poledne může být způsobená tím, že se snížily počty zaměstnanců pošty a tak současní mají v náplni práce mimo sezení na přepážce i další služby spojené s chodem pošty, takže proto musí zavřít.

duchodce
Příspěvky: 4437
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Česká pošta

#12 Nový příspěvek od duchodce »

Ale houby , prostě jim zkrátili pracovní úvazek a peníze protože manažeři zjistili že v tu dobu chodí málo lidí. A ve své nadutosti si neuvědomí že ti lidé nepřijdou v době která se hodí manažerům ale jdou jinám . Splní to dvě věci , pošťačka jde s penězi dolů za zkrácený úvazek a hned se najde důvod proč poštu zavřít - přeci tam nechodí lidé..
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

z4011be
Příspěvky: 1998
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Česká pošta

#13 Nový příspěvek od z4011be »

možná jak kde. U nás snížili počet pracovníků o jednoho a stav je takový, jako popisuju.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Česká pošta

#14 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Jak hospodaří stát tak hospodaří státní podnik,prvně v životě sem viděl na parkovišti vyhrazené místo s cedulkou " Ředitel kanceláře generálního ředitele" :-/

Tomas6
Příspěvky: 5275
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Česká pošta

#15 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo a taky úžasný když ve schránce nacházím úplně cizí poštu. A je úplně jedno jestli sou to velikonoční pohledy nebo výpisy z banky.Jsme hodně malá dědina a pošťačka odsud dokonce pochází a navíc su na konci a přesto. Jim to dycky narvu do kastliku co tu má pošta na návsi ať si s tím dělají co chtějí. Až mne to ale opravdu začne srat tak bude asi milá pošt...čka bez práce.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Putyka“