Česká a slovenská pošta

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
hobr
Příspěvky: 3795
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Česká a slovenská pošta

#931 Nový příspěvek od hobr »

Vitex -byl to takový "danajský" dar. Ty máš chatu novou, předpokládám, že doděláváš, vylepšuješ, až budeš hotov, nemusíš do toho vrazit ani korunu. Opravy naší chalupy bych neutáhl. A vlastně pro koho bych to opravoval, když děti o to nemají zájem?
Pokud by naši chalupu sebralo tornádo aj se základama, pozemek bych neprodal, je tam moc hezky a klid. Postavil bych na zahradu mobilhajm a pronajímal...
Naposledy upravil(a) hobr dne sob lis 06, 2021 8:06 pm, celkem upraveno 1 x.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

z4011be
Příspěvky: 1998
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Česká a slovenská pošta

#932 Nový příspěvek od z4011be »

fikejz - stát chce po poště, aby byla pobočka v každé vsi o určité velikosti. V malých vsích si pobočky logicky na sebe nevydělají, takže stát poště platí za vzniklou ztrátu z provozu těchto poboček. Takže to není dotace, je to úhrada objednané služby.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20156
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Česká a slovenská pošta

#933 Nový příspěvek od vitex »

Jendo,nezlob se na mě ale proč pronajímat?Já bych si tu krásu v penzi užíval. :)

hobr
Příspěvky: 3795
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Česká a slovenská pošta

#934 Nový příspěvek od hobr »

Manželka by tam se mnou jela tak dvakrát a pak už by se jí nechtělo (jak ji znám). A sám bych tam vydržel tak týden (tráva, menší kutění, párkrát na houby)...
Vidím variantu jet na dovolenou (víkend) někde na chatu (chalupu), pokaždé jinam (v případě spokojenosti i párkrát na stejné místo), pak přijet domů a už se o nic nestarat. Tak mi to vyhovuje.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Česká a slovenská pošta

#935 Nový příspěvek od Britt »

ČP opět nezklamala. Přišlo mi oznámení, že jsem nebyl zastižen doma i když jsem se nehnul z baráku. Zásilku si mohu vyzvednout na této pobočce, podle otevíracích hodin.

https://www.postaonline.cz/detail-poboc ... tail/28800
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12903
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Česká a slovenská pošta

#936 Nový příspěvek od Čárls »

Jardo zvednout telefon a příšerně se rozčílit ono to je o lidech a ne o poště já s ní nemám jediný problém k nám jezdí pojízdná a jak sem zjistil pokaždý zkusí aspoň zazvonit to když sem byl doma tak nějak nečekaně a jinak nemaj problém v bytovce nechat u sousedů Teda pokud to není do vlastních rukou s pruhem
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Česká a slovenská pošta

#937 Nový příspěvek od Britt »

Tady se poštěváci střídají častěji než fusekle, balíky vozí pokaždé někdo jiný, takže nějaká domluva prostě není možná. Odpoledne jedu do práce, tak se tam stavím a bude BoRo.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12903
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Česká a slovenská pošta

#938 Nový příspěvek od Čárls »

To u nás taky ale žádný si nedovolí nezazvonit či se nezeptat sousedu v bytovce holt jsme vesnička a tam to asi chodí jinak :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20614
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Česká a slovenská pošta

#939 Nový příspěvek od ota »

Není nic jednodužšího, než se s odesílatelem domluvit ( u balíku ,,do ruky" ) je to již co sleduju standart a prodávajicí uvede telefon na doručitele.
Sedím doma cvakám si na traktory ,,hovna" v románech. Najednou telefon a že ,,dobrý den česká pošta, za 10 min jsem u vás vezu vám balíček". Vezmu si šláfrok, peníze, brýle a jdu před vrata. Po chvilince je tu pošťačka, nebo pošťák, ten kdo to má rzovna v autě. Funguje to tu tak 2 měsíce v tomhle režimu už běžně.
Tuhle taky něco kuťím se dřevem v dřevníku a telefon. Vezmu ho a dobrý den stojím před vratama a vezu balík. Jdu vyzvednout a říkám kde jste vzal na mě kontakt? A doručovatel no však tu máte tu ceduly kovoobrábění tak z ní!
Včera se tady stavil kámoš z bývalé práce jezdí s kontejnerama na kompostárně a kecáme venku u vrat. Přijela pošťačka a najela schválně kámošovi až k čumáku auta. Vylezla a ,,co vy dvě drbny tady cintáte? A kámoš pojďte k nám taky si bytelně pokecat! Ona že prej ženský jsou drbny ale co chlapi? Podala mi poštu a valím dál dneska toho mám do 5 odpoledne, ale jinak bych na kus řeči postála. :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Česká a slovenská pošta

#940 Nový příspěvek od Britt »

Přesně tohle jsem zažil včera. Nejprve SMS, před polednem telefon, že mi vezou zásilku a za peníze. O ničem jsem nevěděl, ale jsem to hlava děravá, tak si říkám budiž. Stepuju před barákema znova telefon, kde prý jsem? Tak jsem se zeptal na adresu a bylo jasno. Poštovní automat prý popletl čísla, takže planý poplach.
Dneska zase tohle. :vztek: :vztek:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

hobr
Příspěvky: 3795
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Česká a slovenská pošta

#941 Nový příspěvek od hobr »

hobr píše: sob lis 06, 2021 8:40 am Další zkušenost s ČP? :zapomel: Prodali jsme se švícou chalupu po rodičích. Ve čtvrtek mi došel "modrý" dopis z katastru o změně majitele. Volám švíci a dodnes nic nedostala. Předpokládám, že katastr odesílal oba dopisy naráz :-/ ... Uvidíme příští týden.
Tak už jí to také přišlo - včera. Kdepak se asi ten dopis toulal? Odpovím si sám - ČP má svá specifika, která nikdo nedokáže pochopit... :evil:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

duchodce
Příspěvky: 4437
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Česká a slovenská pošta

#942 Nový příspěvek od duchodce »

Já tu mám asi zázračné místo - včera ráno Brno balík,ráno SMS ve 12 telefon a pošťák s balíkem na ulici ... :)
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Česká a slovenská pošta

#943 Nový příspěvek od Britt »

Já mám asi zakleté místo. Vletěl jsem na pobočku a udělal jsem tam rambajz a za hodinu mi volali, že mi stojí před barákem se zásilkou, jenže já jsem v práci. Tak jsem si poručil náhradní dodání na zítřek v 10:00.
Tady je pošta skutečně hrozná a proto preferuji soukromé firmy, kdy to šlape jedna báseň. Dokonce i zásilkovna je s doručováním domů spolehlivější než pošta.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20614
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Česká a slovenská pošta

#944 Nový příspěvek od ota »

Jardo jen jestli nejsi ,,vyhlášenej zlobr" v tom rajonu pro ty poštačky! Když tady kecám s poštačkou tak někam jede ráda a má pár lidí kam jede s nechuťí. Vím, že by to nemělo mít vliv. Ale všichni jsou jen lidi. A ta neše říká, zase tady mám balík k tomu dědkovi do vedlejší vsi a to zas bude keců. Raději bych tam nejela! No a když přijde nová, tak ta co má zkušenost ji ty informace předá.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Česká a slovenská pošta

#945 Nový příspěvek od Britt »

Žádnej zlobr. S ostatními doručovateli vycházím naprosto bezvadně a pokud se náhodou stane, že mi ČP doručí, jak vyhrožují, je to taky bez problémů.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“