Česká a slovenská pošta

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5943
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Česká a slovenská pošta

#916 Nový příspěvek od fikejz »

Jenže to byl "Chobotrans" a to je úplně nesrovnatelná kvalita (ne o parník, ale o vesmír jinde) 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14470
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Česká a slovenská pošta

#917 Nový příspěvek od DanculSK »

:tyty:
Zásielkovna
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Sadra17
Příspěvky: 6055
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Česká a slovenská pošta

#918 Nový příspěvek od Sadra17 »

Britt píše: pát lis 05, 2021 7:58 am Co třeba zásilkovna? :smich: :smich:
ta nemá "pobočky" ale smluvní partnery 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20613
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Česká a slovenská pošta

#919 Nový příspěvek od ota »

Tak to nevím kolik kg berou. Nebo jak to mají s váhou. Ale maják je tady poštou. Zásilkovna to prostě vrátila. Třeba je to potřeba zásilkovnou poslat jinak. Nevím, jestli si vzpomenu až budu mít otevřenej noťas, kouknu se na to. V mobilu se mi to nechce hledat.
Je to z vlastní zkušenosti postřeh. :(

fikejz
Příspěvky: 5943
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Česká a slovenská pošta

#920 Nový příspěvek od fikejz »

Dane, aha to jsem z toho vlákna nějak nezaznamenal!
Jinak smluvní partner, nebo pobočka je zákazníkovi tak nějak .. jedno? ukradený? ... :-/ hlavně když mají otevřeno jak to zákazníkovi vyhovuje.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5275
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Česká a slovenská pošta

#921 Nový příspěvek od Tomas6 »

Na posílání malých věcí jediné zasilkovna. Mám jich tady v okolí několik, dokonce jedna je na benzince, takže otevřeno snad do 10 hod do večera, v sousední dědině dokonce bedna do které se dostane člověk aj v noci, bez řady na poště a otrávené pošťačky. Za 80 Kč aj s dobírkou. Služby pošty jsou dávno za zenitem. Možná to té zásilkovně trvá o den dva dýl, ale ta cena to vyvažuje. Manželka teď hodně posílá oblečení po děcku a jen zásilkovnou. Má nějakou aplikaci v mobilu, tam záda rozměry, adresu doručení, zaplatí to kartou a odpoledne z práce to zapomene na benzince a je hotovo. Žádné vypisování podacích lístků a složenek na dobírku. Na hamatnější zásilky občas používám ppl parcelshop. Taky, v počítači vytisknu a zaplatím štítek, nalepím na balík, hodím to cestou z práce do jednoho obchodu tady a vystarané. Taky žádné řady, odpoledne otevřené tak dvakrát v týdnu a přes poledne 2 hodiny pauza jak na poště.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

z4011be
Příspěvky: 1998
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Česká a slovenská pošta

#922 Nový příspěvek od z4011be »

Srovnávat vlastní pobočku pošty a smluvního.partnera zásilkovny je jako srovnávat u firmy vlastního zaměstnance a externího dodavatele.
Smluvní partner může zítra zavřit krám a zásilkovna nezmůže nic.
Jinak eshopy mi ukazují limit 5 kg na balík do zásilkovny, pošta vezme i 30 kg.

Až nebudou mít lidi za přepážkou pošty na starosti třídění pošty, příjem pošty a doručovatele, tak bude možné, aby pobočka byla otevřená 8 h pro lidi.
Naposledy upravil(a) z4011be dne pát lis 05, 2021 8:33 pm, celkem upraveno 1 x.

fikejz
Příspěvky: 5943
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Česká a slovenská pošta

#923 Nový příspěvek od fikejz »

Říká odborník, co tvrdí že pošta není dotovaná! :vysmech:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

z4011be
Příspěvky: 1998
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Česká a slovenská pošta

#924 Nový příspěvek od z4011be »

Když si stát objedná poštovní služby určitého rozsahu a podoby, tak je to dotace toho, kdo to plní ?
Dle této a tvé logiky dotuješ např.opraváře auta či elektrikáře, kterého si na danou práci objednáš.

fikejz
Příspěvky: 5943
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Česká a slovenská pošta

#925 Nový příspěvek od fikejz »

Přečetl jsi si alespoň nadpisy těch článků na které jsem odkazoval? Stát a jeho orgány za poštovní služby normálně platí. Až uvidíš někdy obálku ať už od soudu, nebo úřadu dobře si ji prohlédni - je normálně ofrankovaná (i když razítkem). (Ofrankovaná - znamená opatřená známkou.) Mimo to stát poskytuje poště dotaci.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

hobr
Příspěvky: 3795
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Česká a slovenská pošta

#926 Nový příspěvek od hobr »

Další zkušenost s ČP? :zapomel: Prodali jsme se švícou chalupu po rodičích. Ve čtvrtek mi došel "modrý" dopis z katastru o změně majitele. Volám švíci a dodnes nic nedostala. Předpokládám, že katastr odesílal oba dopisy naráz :-/ ... Uvidíme příští týden.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20156
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Česká a slovenská pošta

#927 Nový příspěvek od vitex »

Proč jste prodali chalupu?Copak to se v dnešní době dělá?

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12903
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Česká a slovenská pošta

#928 Nový příspěvek od Čárls »

Víťo nedělá ale někdy je to dokonce nutnost :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3795
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Česká a slovenská pošta

#929 Nový příspěvek od hobr »

Chalupa je ve špatném stavu - opravy tak na min. milion korun. Navíc nikdo tam nejezdil, jen já jsem sekal 2 - 3x za rok trávu na zahradě (115 km tam, 115 zpět)...
"Je zakázáno brát si cokoliv do hrobu!" (Jára Cimrman)
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20156
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Česká a slovenská pošta

#930 Nový příspěvek od vitex »

Mě po rodičích totiž nic nezbylo.Proto se na to asi dívám trochu jinak a abych si občas odpočal,tak jsem postavil chatu.Možná si ji ještě užiji.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“