Česká a slovenská pošta

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5943
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Česká a slovenská pošta

#886 Nový příspěvek od fikejz »

To stejný je u ČEZu, kde dřív měl na starosti i rozvody, pak byl oddělen ČEPS a většina pracovníků údržby a staveb je fuč a dnes se to za daleko jiné peníze "outsourcuje".
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20611
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Česká a slovenská pošta

#887 Nový příspěvek od ota »

To Hobr soused kdysi pracoval u O2. Dělal tam jakéhosi opraváře, staral se o určité ustředny, tahal třeba kabely na internet a tak. Na mobil dostal na týden práci. Jen to po zhotovení všechno do mobilu nacvakal pofotil a odeslal. Jel na další zakázku. Najednou vedení rozhodlo, že všechny tyhle montery prpustí, že se nevyplatí je ,,živit". Dojedou dva měsíce a že skončí. Soused si začal hledat místo. Asi měsíc před koncem přišel jeho šéf a jestli by šel pracovat k němu do nové firmy. A co bych u tebe dělal? A šéf uplně to stejné co doteď. Tak jo jdu. 30 vrátil varcajk, předal služební auto. A 1 nastoupil v nové firmě. Dostal místo modrého auta bílé. Vyfasoval stejný vercajk, stený mobil, do kterého cvakal a fotil stejnou práci kterou dělal předtím. Finančně si dost polepšil. Po době zjistil, že všichni co pracovali od vedení po dělníky jsou v té nové firmě. Asi měl někdo z vedení nápad, že si udělají firmu a budou dělat to stejné co předtím. Akorát ze svojí firmy.
Asi to funguje u vícero firem tak.

duchodce
Příspěvky: 4437
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Česká a slovenská pošta

#888 Nový příspěvek od duchodce »

Fikejzi přečti si po sobě co jsi napsal-
"Důchodče, ruka trhu (neregulovaného) není chamtivá, cena odpovídá poptávce. Větší cena a zisk generuje i větší nabídku, větší nabídka je zároveň další konkurence a ta přináší nižší cenu.......

A poslední věta-
"Ti zákazníci byli těm firmám de facto předhozeni na milost a nemilost a tudíž vůbec nejde o tržní chování těch firem, ale o ohlodání kořisti!

A tomu nějak nerozumím . Tak ruka funguje nebo ne? pokud by fungovala tak by se okamžitě o tyto zákazníky firmy popraly seriozními nabídkami a ne že stát musí /protože by se mohlo stát ,že by nová vláda dlouho nevladařila/ve čtvrt na jednu hasit požár ...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 5943
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Česká a slovenská pošta

#889 Nový příspěvek od fikejz »

Ti zákazníci samozřejmě přejdou pod jiné firmy za výhodnější ceny než jaké jim dali, určili, napařili DPI, ale to nic nemění na tom, že stejně musí nějaké peníze dát těm DPI. Co na tom nechápeš? A že to nějakou dobu trvá, než si zákazník vybere novou firmu a než všechno zařídí i ta firma tak mezi tím platí komu? Nebo se snad domníváš, že trh je takový zázrak, že zařídí, aby ti zákazníci byli převedeni k novým slušným dodavetelům okamžitě? V tomhle množství?
Jasně jsem přeci psal, že je to selhání státu, který tohle měl ošetřit, třeba jako 1.5 násobek průměrné aktuální tržní zálohy. A to mělo být už dávno.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

brutalforce
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 17, 2016 7:37 pm
Bydliště: CB

Re: Česká a slovenská pošta

#890 Nový příspěvek od brutalforce »

Hele dneska jsem to o té nutnosti uvést telefon adresáta slyšel taky, přímo na poště - stojím druhej ve frontě, a týpek u okýnka se ptal jak může poslat balík. A ta pošťačka mu řekla doslova: "balík do ruky můžete poslat jen když uvedete mobil adresáta", to jsem málem omdlel. Nevím no, jsem si skoro jistej že tomuhle bordelu může privatizace už jenom pomoct, horší to nebude.

Sadra17
Příspěvky: 6055
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Česká a slovenská pošta

#891 Nový příspěvek od Sadra17 »

no jistě aby nemuseli vézt balík a rovnou poslali sms o nezastižení :D
malej traktorista v malým traktoru

creative
Příspěvky: 2813
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Česká a slovenská pošta

#892 Nový příspěvek od creative »

Podle mě, to dává smysl. Ví, domluví se, jak u PPL. Nevím co by na tom bylo špatně, jezdit na slepo ? Všichni sedíme doma a čekáme na balík celý den ?

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Česká a slovenská pošta

#893 Nový příspěvek od Britt »

brutalforce píše: stř lis 03, 2021 10:59 pm Hele dneska jsem to o té nutnosti uvést telefon adresáta slyšel taky, přímo na poště - stojím druhej ve frontě, a týpek u okýnka se ptal jak může poslat balík. A ta pošťačka mu řekla doslova: "balík do ruky můžete poslat jen když uvedete mobil adresáta", to jsem málem omdlel. Nevím no, jsem si skoro jistej že tomuhle bordelu může privatizace už jenom pomoct, horší to nebude.
Nepamatuji, že by mi ČP volala, že mi budou doručovat. Prostě zazvoní zvonek a mám 15 vteřin na vyběhnutí, jinak jsou fuč. Soukromí dopravci mi vždycky volají, pár minut předem, já stojím venku s penězi a za pár vteřin je vyřízeno.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Česká a slovenská pošta

#894 Nový příspěvek od DYK »

Objednávám z německa, celkem pravidelně, jinak by pes neměl co žrát. Dopravce DPD. Odesilatel má k dispozici i moje tel. číslo. Zásilka jde ale produktem DPD, kdy nevolají. Když moc, tak info na mail.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 1935
Registrován: ned dub 21, 2013 12:25 pm
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká a slovenská pošta

#895 Nový příspěvek od elbarto »

ČP už není nejhorší, DPD ji předhání, zaměstnává cizince, především UAčla a to opravdu težké. ČP případně nezastižení uloží na poště, DPD nikde nebo v ParcelShopu na konci světa, peklo.

hobr
Příspěvky: 3795
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Česká a slovenská pošta

#896 Nový příspěvek od hobr »

ČP má navíc velké mínus, že (u nás) nebere karty :vztek: . Pokud někde něco objednávám, tak vždy požaduji dopravu jinou službou...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

duchodce
Příspěvky: 4437
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Česká a slovenská pošta

#897 Nový příspěvek od duchodce »

Britt píše: čtv lis 04, 2021 5:56 am
brutalforce píše: stř lis 03, 2021 10:59 pm Hele dneska jsem to o té nutnosti uvést telefon adresáta slyšel taky, přímo na poště - stojím druhej ve frontě, a týpek u okýnka se ptal jak může poslat balík. A ta pošťačka mu řekla doslova: "balík do ruky můžete poslat jen když uvedete mobil adresáta", to jsem málem omdlel. Nevím no, jsem si skoro jistej že tomuhle bordelu může privatizace už jenom pomoct, horší to nebude.
Nepamatuji, že by mi ČP volala, že mi budou doručovat. Prostě zazvoní zvonek a mám 15 vteřin na vyběhnutí, jinak jsou fuč. Soukromí dopravci mi vždycky volají, pár minut předem, já stojím venku s penězi a za pár vteřin je vyřízeno.
Jak jsem psal nahoře -ČPošta ,ráno přišla SMS že mě vezou balík,v 11 hod tlf. od řidiče s prosbou jestli bych nemohl vyjít ven s drobnými a že během 5 min je u mě . Přijel,zaplacena dobírka,konstatováno že toho začíná být tolik ,že lítá celý den, poděkování a s protáčejícími koly byl pryč....a takhle to tu funguje pokaždé . Pouze pokud nejsem doma ,domluva že mě to nechá na poště...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Česká a slovenská pošta

#898 Nový příspěvek od Cobrow »

To jsi jeden z mála 8) . Ale jako ve všem - je to pouze o lidech. Pokud to vyloženě nemají příkazem, nefungují ..

Sadra17
Příspěvky: 6055
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Česká a slovenská pošta

#899 Nový příspěvek od Sadra17 »

creative píše: čtv lis 04, 2021 12:40 am Podle mě, to dává smysl. Ví, domluví se, jak u PPL. Nevím co by na tom bylo špatně, jezdit na slepo ?
ale jo je to dobrý, ale určitě bych to nedával jako povinnost 8)
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6528
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Česká a slovenská pošta

#900 Nový příspěvek od Lukashil »

Ja zas nechapu proc moji manzelce nemuzou dat muj dopis z katastru. Ano maji narizeno ze do vlastnich rukou ale copak muzu tajit pred zakonitou manzelkou majetek?
Stydím se za tuto zem

Odpovědět

Zpět na „Putyka“