Česká a slovenská pošta

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Česká a slovenská pošta

#1066 Nový příspěvek od ota »

No vidíš Fikejz u té poslední věty u příspěvku ,,je to o lidech ne o firmách" Kdysi jsem dělal ve firmě 18 let. Starej pak celou firmu odkoupil. 100% akcií. A ke konci, než nastoupil jeho synek pak říkal ,,na dílně jsou samé nuly. Takovejch nul tady naseru kýbl. Hlavní je firma a její renomé, počkej on říkal ,,etablovanost" :vysmech: né jakési nuly na dílně. Nul stojí za bránou dvacet a stačí dojít a ty nuly se sem sami nakulí!". Když to pak ,,uchopil" synek odešel jsem. Povídal mi ,,no dobře že jsme se vás zbavili. Tady v kanceláři mám kluka co má střední školu. Musel bych ho propustit. Žádná nula jako vy. Raději že jste odešel, mám pro něj místo. No kluk se školou vydržel na dílně mezi nulama měsíc a odešel taky sám. Bo takovou rasovinu se školou dělat nebude. No a postupně ty nuly všechny co tam roky byly se rozkouleli a najednou majitel šel k té bráně a nuly co čekaly až tam přijde nikde. Není to problém, vezme agenturní nuly, co už. No a agenturní nuly neumí moc naší řeč. Potkal jsem nedávno parťáka a povídal, že je ve výpovědi. Bo s těma novejma dobrejma nulama to nejde. Prostě je měsíc něco učí a další měsíc přijdou jiné, nové nuly a proces se opakuje. Bo i ty agenturní nuly tam nevydrží. No ale důležitá je etablovanost firmy, ne nuly v ní. :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Česká a slovenská pošta

#1067 Nový příspěvek od ota »

Jardy jen dotaz. Ty jsi si objednal balíček? Bo mě tyhle emaily chodí taky. Jsou to šmejdi. Tahají z lidí peníze. Já si sleduju, co jsem si objednal. A na ty emaily nereaguju. Chodí mi to jakože od zásilkovny i pošty. Ale jsou to podvodníci. Stačí si zavolat na infolinku a zeptat se na infolince a oni o tom vědí. Že podvodníci využívají jejich značku. Takhle kdo to nezná pošle peníze na nějaké čislo učtu ale na na zásilkovnu, nebo přepravní společnost.
Každý týden mi přijde 5 těhle emailů. Hlavně to chodí v noci třeba 1 h a to je už samo o sobě podezřelé. Nemám žadnou objednávku nikde a stejně to přijde. ,,váš balíček čeká na vyzvednutí" ani to neotvírám a rovnou mažu. Bo vím, že jsem nic neobjednal.

AlexTc
Příspěvky: 1418
Registrován: sob říj 25, 2008 2:45 pm
Bydliště: okr. Tachov

Re: Česká a slovenská pošta

#1068 Nový příspěvek od AlexTc »

Ale to je přece naprosto ukázkový podvodný email :D

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2826
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Česká a slovenská pošta

#1069 Nový příspěvek od JARDY »

Objednal jsem si obyčejný vysavač ETA,kluk si stejný u stejné firmy koupil v létě žádné zatáčky v poho. Když se nad tím zamyslím,vypadá to že asi nebude všechno košér..
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13215
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Česká a slovenská pošta

#1070 Nový příspěvek od Čárls »

No jestli chceš přijít o prachy a nechat si vytunelovat konto tak jim ty prachy jakoby pošli
Rovnout o smaž a vubec nereflektuj na takový zprávy je to podvodný email Pak se ti otevře stranka nelze zaslat přihlašte se do banky a je vymalováno maš vytunelovaný konto :friends:
je toho plnej net s upozorněním na tyto zprávy
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2826
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Česká a slovenská pošta

#1071 Nový příspěvek od JARDY »

Dřív jsem všchno platil předem převodem s účtu. Dneska všechno dobírkou,tak zatím v klidu. :)
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13215
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Česká a slovenská pošta

#1072 Nový příspěvek od Čárls »

Pokud máš na dobírku tak není co řešit nikdy zasilková služba nebude požadovat nějaký prachy před dodáním a ani při platbě předem platí pro obchodníky ne o pokus koupě na podvodný inzerát třeba z bazoše
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20887
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Česká a slovenská pošta

#1073 Nový příspěvek od ota »

Jo když objednáš na dobírku je tam cena jasná. Až přijede přepravce zaplatíš cenu co byla při objednání. Nelze to pak zvyšovat v průběhu přepravy.
Kupuju jak na platbu předem tak i dobírku. Některé veby to mají nastavené. Pak přijde od nich potvrzení s fakturou do emailu a cena je tam jasná, vždy stejná jako při potvrzení objednávky ode mě.
Bude to standartně podvod.

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Česká a slovenská pošta

#1074 Nový příspěvek od fikejz »

No už to tu napsali jiní. Podle všeho je to podvodný email a snaží se ti buď dostat do PC vir, nebo rovnou do banky a to že máš zrovna něco objednáno přes stejného doručovatele může, ale ani NEMUSÍ být náhoda. Kurvy v lidské kůži se vždycky snažili přijít k penězům jinak než poctivou prací. Dnes ti fikaní k tomu používají stát - říká se tomu všelijak a i státní aparát se na přerozdělování rád přiživí a ještě tomu vytváří aureolu dobra. Ti míň fikaní holt zkouší různé podvody.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14737
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Česká a slovenská pošta

#1075 Nový příspěvek od DanculSK »

JARDY :friends:
tamto je uplne jasný podvod,,,,
ide to aj na slovensku, tiež ze vaš baliček pozastaveny z dovodu neuhradenia poplatku,,,
a podobné veci, ze nespravna adresa a tak,,,
kliknite na odkaz pokial chcete balíček doručiť a tak,,,
ono horsie u človeka ktorý fakt čaka nejaký baliček a tak,,,
pokial si nič neobjednal tak je to podvod,
najlepsie pamätať akeho dopravcu som si objednal,,,
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4820
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Česká a slovenská pošta

#1076 Nový příspěvek od imaginaro »

Mě podobné maily chodí od pošty, zásilkovny, alzy, Luis Viton, no a pár dalších. Většinou jen najedu myší na předmět a ona se objeví emailová adresa odesílatele. Poměrně často je to z adresy OBCHOD@CZC.CZ , ale taky to chodí často z adres . příponou .COM a na to nereaguju. Příklad jedné adresy u které bylo v předmětu ZÁSILKOVNA: ,odesílatel je 6qs5df4q6s5f46q5s4df@mailforkids.net .
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Česká a slovenská pošta

#1077 Nový příspěvek od bourač »

k těm dobírkám - obchodník který používá Balíkovnu (alzabox ajiné) ti pošle balík do boxu na dobírku, přijde sms že už to tam máš ale kod ti zdělí teprv až když kartou zaplatíš. Řekl bych že takový postup je OK.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2826
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Česká a slovenská pošta

#1078 Nový příspěvek od JARDY »

Vážený zákazníku,

V príloze Vám posíláme daňový doklad k objednávce číslo

Fakturu prosím pečlivě uschovejte, většinou totiž slouží zároveň jako záruční list ke zboží.

Fakturu NEPLAŤTE! Objednávka je hrazená na dobírku, takže kurýrovi zaplatíte v hotovosti při prevzetí zboží.


Tento daňový doklad neobsahuje originální podpis, nicméně splňuje veškeré zákonem stanovené náležitosti, které jsou uvedené v Zákoně o dani z přidané hodnoty č. 235/2004 Sb. § 26 až § 29 a v Zákoně o účetnictví c. 563/1991 Sb., s novelou c. 353/2001 Sb.

Dekujeme Vám za nákup a prejeme hezký den.


K24 International s. r. o.
U Studia 2253/20 700 30 Ostrava – Zábřeh
Česká republika
Tohle mi poslali před těma blábolama o poplatku . Číslo objednávky jsem raději vymazal,i když si myslím že tohle asi nejsou ti podvodníci.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Česká a slovenská pošta

#1079 Nový příspěvek od bourač »

už velmi dlouho používám Administrativní registr ekonomických subjektů. ARES.
https://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_es.html.cz
je třeba používat přesně tento web co je pod odkazem protože různí šmejdi (v rámci zákona) se na tom přiživují.
Zde lze podle názvu, jména nebo ičo nalézt jakéhokoliv živnostníka, rolníka, sro, nebo akciovou spol.
I jiné.
Pokud tento web předmětnou firmu neukáže je to jasný podvodník.
Už sem takto odhalil i falešného lékaře, webový stránky, fotky, odpovědní formulář. Dokonce reklamu na seznam,cz. Zmrd, učelem bylo poslat drobný registrační poplatek který se poté odečte od poskytnuté péče.
S docela logickým odůvodněním že lidi se hlásí, otravují a pak nepřijdou - což je pravda.
I ten ares se dá ale obejít - chytřejší šmejd zneužije ičo existující firmy včetně adresy. Jen jeho mail a účet je jiný.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10616
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Česká a slovenská pošta

#1080 Nový příspěvek od chobotek »

JARDY, ten první text, co jsi sem kopíroval je jasný scam (podvod). Chodí mě jich několik denně - mám na to filtr.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“