Česká a slovenská pošta

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Česká a slovenská pošta

#871 Nový příspěvek od fikejz »

Oto, mám přesně opačnou zkušenost, zásilkovna a všechny ostatní druhý max třetí den. Od ČP aktuálně čekám na zásilku z Ali, která přišla do republiky koncem srpna, začátkem září. A čekám a čekám a už se asi nedočkám, no tak až uplyne doba pro doručení dám disput a pokud pošťáci nenahlásí doručení (to už se mi taky stalo a u hodně drahýho balíku!) tak mi Číňan vrátí prachy, nebo to nechám poslat znovu.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Česká a slovenská pošta

#872 Nový příspěvek od ota »

No já přez tu zásilkovnu zatím dvakrát. Pokaždé to trefilo že to podali ve čtvrtek. U toho jednoho do toho vlezl ještě ten svátek. Takže podle sledování většinou balík odjede na třídící středisko a tam tráví víkend a v pondělí pokračuje o kus dál. Dodání jednou ve středu a podruhé čtvrtek. Tedy 6 a podruhé 7 dní od podání. U té pošty to v ten pátek většinou dojede na rozvozné místo. Je to asi tím, že z třídícího jede v noci. Což asi u zásilkovny ne. Proto se to celé posouvá.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12961
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Česká a slovenská pošta

#873 Nový příspěvek od Čárls »

zasilkovnu uloženku parcelschop atd mám rád většinou objednávám v neděli a přímou platbu převodem (jen osvědčené obchody) a v uterý si jdu pro balík při cestě z práce
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

z4011be
Příspěvky: 2005
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Česká a slovenská pošta

#874 Nový příspěvek od z4011be »

Tak poslední změna na řadě pošt od 1.října, kdy doručovatelům (motorizovaným) zvětšili rajóny tak, že důchody nosí na 1 adresu jednou ve 12, po druhé v 5 (dle toho, kolik je ostatní pošty) a navíc jim přibyla práce v podobě ranního vyzvedávání pošty na nadřazeným depu ( večer na něj zase vrací nedoručenou poštu,), je dle mě příprava pošty na její likvidaci, privatizaci, aby se snížila její hodnota.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Česká a slovenská pošta

#875 Nový příspěvek od Lukashil »

Jen premyslim jak se bude po svem novem majiteli (kteremu patri uz skoro vse) jmenovat.
Stydím se za tuto zem

z4011be
Příspěvky: 2005
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Česká a slovenská pošta

#876 Nový příspěvek od z4011be »

Pleteš se. Podívej se na auta české pošty. Jsou žlutá. Tipuji prodej směrem Deutsche post.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Česká a slovenská pošta

#877 Nový příspěvek od fikejz »

To bych se dost divil. Každopádně vedení týhle organizace dělá všechno možný pro to, aby co nejvíc snížilo její hodnotu. Spousty poboček, které jsou v pracovní době víc zavřené než otevřené, vysoké náklady a co nejmenší zisk, nespokojení mizerně placení zaměstnanci, natažená ruka ke státu - státe zaplať.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Česká a slovenská pošta

#878 Nový příspěvek od duchodce »

Tak na tady na Jičínsku zatím pošta funguje na 1. Důchod mě chodí tak jak má ,včera ráno objednané nářadí -předáno poště -dnes SMS že v poledne budou doručovat ... i ostatní pošta chodí za 3-4 dny podle toho kdy to bylo podáno. Ale že se tam bordel stupňuje to potvrdí mezi 4 očima i jiní pracovníci pošty nejen doručovatelé ...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

brutalforce
Příspěvky: 54
Registrován: stř úno 17, 2016 7:37 pm
Bydliště: CB

Re: Česká a slovenská pošta

#879 Nový příspěvek od brutalforce »

Ona ta alespoň částečná privatizace pošty dává smysl - prostě státní moloch nikdy nebude fungovat optimálně, protože stát je nejhorší hospodář. A tržní prostředí se tu zostřuje, takže by to takhle stejně už dlouho fungovat nemohlo. Je to prostě pokřivený dotacemi stejně jako České dráhy, a jakmile to přestaneme dotovat ze svých kapes, tak se to celé zhroutí.

z4011be
Příspěvky: 2005
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Česká a slovenská pošta

#880 Nový příspěvek od z4011be »

České dráhy nikdo nedotuje. A částečná privatizace nedává smysl - vybrat z celku pár ziskovych činností a vydělávat, to není žadné umění.

Uživatelský avatar
Lukashil
Příspěvky: 6541
Registrován: sob čer 27, 2009 11:35 pm
Bydliště: okr. Kutná Hora

Re: Česká a slovenská pošta

#881 Nový příspěvek od Lukashil »

Naopak pro tento stat vydelavat jinak nez buzerovanim chudych pracovniku je zda se nedosazitelne umeni
Stydím se za tuto zem

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Česká a slovenská pošta

#882 Nový příspěvek od duchodce »

Jakmile stát ztratí alespoň částečnou kontrolu nad klíčovými odvětvími tak se naplno objeví soudruha Klause chamtivá ruka trhu - viz to co se děje s energiemi .Pouze polostátní ČEZ si nedovolil zlodějinu na národu a dnes vyhlásil ceny po zdražení ,které nevyženou chudou vrstvu obyvatelstva pod most. Protože samozřejmě Energie a ty ostatní firmy sice krachnou ale určitě tam zbyde dost pro právníky aby plně spolupracovali s exekutory ...A stát může pouze čumět .....Všude se důrazně píše nejdřív zaplať a pak se po léta suď ,co na tom ,že platby jsou tak vysoké že překračují měsíční příjem rodiny ... a stát opět jen nabízí my ti půjčíme, podej si žádost my ji po několik týdnů budeme zkoumat a pak ti pár korun možná půjčíme. Mezitím určitě poběží smluvní penále ..a stát jen opět čumí protože soukromá zlodějina je pro stát svatá...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Česká a slovenská pošta

#883 Nový příspěvek od fikejz »

z4011be píše: stř lis 03, 2021 2:31 pmČeské dráhy nikdo nedotuje.
A na to jsi přišel jak?!? (V druhé větě jsi měl ovšem pravdu - částečná privatizace je cypovina.)

Důchodče, ruka trhu (neregulovaného) není chamtivá, cena odpovídá poptávce. Větší cena a zisk generuje i větší nabídku, větší nabídka je zároveň další konkurence a ta přináší nižší cenu. Něco jiného je, když se do toho začne míchat stát s regulací, nebo pokud vzniknou kartery a monopoly. Názornou ukázku nefunkčního státu můžeme vidět u nás na poli telefonních operátorů, kdy ti hlavní mají vytvořený karter a státní úřady dělají, že nic nevidí. Přitom stačí srovnat jejich oficiální nabídky a je evidentní, že jsou jak přes kopírák (asi náhoda). Takže svalovat vinu na trh, notabene na volný trh, v situaci, kdy žádný skutečně volný trh nemáme je hloupost. Vinna je nefunkční, někdy nedostatečná, a jindy zas nadměrná regulace trhu státem.
Co se týká ceny energií u DPI jde opět o nedostatečnou připravenost ze strany státu. Ten vytvořil podmínky, kdy zákazníci zkrachovalé firmy jsou přiděleni k jednotlivým dodavatelům, aniž by se kdokoliv vůbec zamyslel nad důsledky, jak bude v takovém případě účtování probíhat a za kolik. Ti zákazníci byli těm firmám de facto předhozeni na milost a nemilost a tudíž vůbec nejde o tržní chování těch firem, ale o ohlodání kořisti!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Česká a slovenská pošta

#884 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Tak dneska jsem po návštěvě pošty zas chytřejší. Posílal jsem balíček. Neznal jsem telefon adresáta. Kdyby byl balíček do dvou kil, šel by poslat i bez toho telefonu. Protože měl tři a půl kila, šel poslat bez telefonu jen za příplatek dodání do druhého dne. Obyčejně ne. Nijak jsem se nehádal. Už po sdělení jak to je možný a jak nemožný poslat jsem se cejtil vyčerpaně. 159 Kč za malej balíček ... Snad si zvyknu.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Česká a slovenská pošta

#885 Nový příspěvek od hobr »

Už jsem to tady někdy psal - "částečná privatizace" u ČD - kamarád dělal údržbáře (instalatér, topenář). Propustili ho, protože synáček nějakého "hlavouna" má firmu v oboru a papínek mu to dohodil :vztek: . Dělají tu samou údržbu jak kamarád, ale za víc peněz. A vo, vo, vo, tom to je!
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Putyka“