Zdravotní problémy a jejich následky

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1936 Nový příspěvek od Čárls »

To je normální jakmile se začneš hejbat tlak se zvýší Pokud budeš v klidu a sedět asi tak těch 15 minut měl by se zas snížit pokud ne je to už na prášky na tlak Mám to taky tak pokud vstanu a začnu se hejbajt zvýší se pokud jsem chvíli v klidu sníží se aspoň tak to mám vypozorovaný Jinak kafe dočasně zvýší tlak Tak to prostě je ale během hodiny byl měl zas klesnout na normál pokud jsi v klidu Tak to mám i já jedno kafe maximálně dvě a slabý žádný smrťák :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1937 Nový příspěvek od hobr »

Chodím na kontroly (k srdcařovi) každý rok opakovaně několik let. Pokaždé holtry (oba), pak za pár dní doktor. Tlak mám vyšší, beru prášky a nechávám tomu volný průběh. Dříve jsem se měřil 3x denně, poctivě zapisoval. Doktor to jen zběžně prohlédl. Teď už neměřím a pořád žiju! :typek:
Je fakt, že někdy se moc necítím, tak odpočívám a je mi zase líp. Zkrátka to neprožívám - jsem starobní důchodce, kdo ví kolik času mi asi zbývá než přijde ta paní s nástrojem na kosení trávy?
Držím se jednoho přísloví:
"Pokud chceš rozesmát Pánaboha, sděl mu své plány do budoucna!" :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1938 Nový příspěvek od Čárls »

Uplná pravda akorád to chce žít naplno co zdraví dá a plány co jsem chtěl to mám a co bude to nikdo neví sem ještě dá se říci mladík 62 mi letos bude ale občas po ránu si připadám jak 90tiletý
stačí se rozhejbat a zas to jde Problémy řeším až když nastanou že se trochu hlídám s tlakem vím co bylo v mý rodině ze strany matky a jak prostě dopadli přišlo to rychle a nenadále Tak co bych asi měl řešit Jen nebudu blbej jak oni a neohlídal se když oni na to kašlali Takže asi tak to se mnou a s tím tlakem je Prostě mám vysoký vezmu prášky mám nízký tak zas vysadím Už to na sobě poznám kdy je vyšší a kdy nižší a ta chvilka ráno si ho změřit mě nezabije :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1939 Nový příspěvek od JARDY »

Tak jsem výsledky donesl praktikovi ,prý v pořádku. Tak že chceš prášek, vem si prášek.Kardio mám koncem měsíce ,nedělám si iluze rady budou asi stejné.Mimo jiné beru ještě nějaké drahé Brilique , to fakt nevím jestli ano nebo jo.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1940 Nový příspěvek od Čárls »

Přečti si příbalový leták a budeš vědět proč ho předepisuje doktor asi ví proč :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1941 Nový příspěvek od hobr »

Největší chyba je číst příbalový leták. Tam se dozvíš, že na ty prášky můžeš otěhotnět i umřít. Zásadně nečíst! :tyty:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1942 Nový příspěvek od JARDY »

Taky to tak nějak vidím . Prostě někdo má stejném léku sračku jiný jako já zácpu. Příbalový leták připouští obojí,všechno je to pokus omyl. Někomu pomůže to jinému ovno......
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1943 Nový příspěvek od imaginaro »

Chlapi, nejde o mě ale osobu naší rodině hodně blízkou, potřebuju poradit - je tu nějakej chyrurg nebo někdo kdo ví co se může stát když se jedenáct let po oleraci zlomeniny stále nechaly v kosti ty kostní šrouby? Osoba má strach jít na operaci pře které by se vyndaly, proto tam zatím zůstaly, ale začíná to bolet se zhoršující se tendencí :-/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1944 Nový příspěvek od Britt »

Na to by ti dostatečně fundovaně dokázal odpovědět andre.marek, jako ortoped. Zkus ho kontaktovat.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1945 Nový příspěvek od Čárls »

Tohle zodpoví jenom ortoped a ten kdo operaci dělal Pokud jsou problémy a bolesti asi musí ven To je jen muj názor Já nikdy nic zlomenýho neměl ani žádnou operaci ale vždy jsem dal na doktora ¨Tedy v mém případě zubaře když řekl bylo by ty zuby lepší vytahat ať máte klid a pokoj Měl pravdu
Otazka kolik je dotyčnému roku a co to bylo za zlomeninu Jak psal Jarda tohle je otázka pro opravdovýho doktora ne pro nás :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1946 Nový příspěvek od imaginaro »

No je to na prd. Osobě je cca 65 a bojí se jít na operaci, aby na tom stole nezůstala. Prej to byla zlomenina holeně a teď bolí kyčelní kloub, zřejmě jak se snaží na tu nohu moc nestojpat a pajdâ. Mě ale kvůli pajdání bolela ta zdravá noha. Ona ta osoba k doktorovi jít nechce, tak zjišťuju víc, abych jí kdyžtak mohl domluvit. Nevím jestli třeba kostní šrouby před jedenácti lety nebyly méně kvalitní nerez a nemůžou třeba po těch letech mít kolem sebe zánět, že by se šířil kostní dření ať dk nejslabšího místa nohy, což je krček stehenní kosti. :(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1947 Nový příspěvek od Britt »

Ona to bude spíš artroza kyčelního kloubu, než důsledek šroubované kosti a zhoršující stav tu osobu stejně donutí vyhledat lékaře. Doktořici babičce je 80 a už 2 roky čeká na termín, díky Covidu a těší se, ža bude mít konečně po bolestech.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1948 Nový příspěvek od Čárls »

No řeknu ti to jednoduše aspoň na rozbor krve by si měl zajít to mu zajistí obvoďák a zjistí se zda má zanět či ne tz preventivní prohlídka což je jednoduchý ukon a rengen zad taky obvoďák
Ono to klidně pak muže být jen od páteře jak se snaží nezatěžovat nohu prostě se páteř za ty roky zkroutila (skolioza ) Tu mám já je to od jednostraně namáhání páteře Je jen o 3 roky starší jak já a Preventivka kontrola zda tam není zánět odhalí Ono to s těmi šroby vubec nemusí mít spojitost Na preventivní prohlídky od obvoďáka snad chodí či nechodí ? Pokud ano stačí aby jsi zvedl telefon a řekl mu jejho potíže aby se zaměřili při rozboru krve na to zda tam není zánět Nic jiného a budete mít oba jasno co se týká zánětu
Co víc ti jako obyč člověk mohu říci Co vím tak se používá stejná chirurgická ocel jak před těmi 15 lety akorád i za ty roky se změnila technika léčby zlomenin
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1949 Nový příspěvek od hobr »

Kamarád se před 3 - 4 roky "vyválel" na motorce. Má taky v noze železo. Stěžuje si, že ho to bolí. Měl by jít na vyndání, zároveň nové koleno, ale má "mírnou" nadváhu, tak ho doktoři nechtějí... Tož tak.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1950 Nový příspěvek od imaginaro »

Chlapi já bohužel vůbec nevím jestli chodí na preventivky, ale vím že se doktorů bojí jak çert kříža, tak bych spíš tipnul že nechodí. V rodině jim nedávno jeeen umřel na raka a to k tomu taky nepřidâ, říkal mi že se k doktorovy bojí i proto, že než ten člověk z rodiny zjistil že má raka tak byl v pohodě a jak mu to řekli, šlo to fofrem. Snažím se najít něco fakt zásadního, co by způsobilo zlom v přístuou a došlo k vyšetření. Momentálně "léčba" probíhá tak, že když to bolí, shltne jeden až 1,5 tramálu a sedí na straně která nebolí.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“