Zdravotní problémy a jejich následky

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2266 Nový příspěvek od Dáva »

Ok díky :friends:

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2267 Nový příspěvek od JARDY »

Jo to dáš. Jak říkám já musím mít všechno. Byl jsem dvakrát ,podruhé tak mi ušmikli nějaký vnitřní hrbol čuchali k němu a že dobrý,tak snad dobrý. Pro jistotu už jsem tam dva roky nešel. :)
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Sadra17
Příspěvky: 6110
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2268 Nový příspěvek od Sadra17 »

Dáva píše: pon dub 24, 2023 6:28 pm Zítra jdu na kolonoskopii. Bojím bojim..už piju to projímadlo..
to pití je to nejhorší na tom :-/
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 934
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2269 Nový příspěvek od Dáva »

Mám to za sebou. Normální nález nějaké boule nebo co takže prášky jinak nic závažného.
Dost mě to bolelo musela připichovat něco do žíly ale sjetej jsem nebyl škoda :typek:
Byla tam předemnou paní na kontrole po rakovině a dopadla v pořádku 8) takže docela dobrý den.
Už se těším do práce.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2270 Nový příspěvek od JARDY »

Tak jsem byl na čumendu na ORL,doktor mi vytáhla jeden špunt z ucha a dobrý. Naslouchadlo se zatím nekoná,tak jsem rád. Píše ztráty dx 24,sin 29 celkem 26. Ještě že tomu nerozumím. :)
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14674
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2271 Nový příspěvek od DanculSK »

Stačilo vyšpricovat uši
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2272 Nový příspěvek od JARDY »

Jj,je to tak. Na levé ucho si dávám pár let pozor stačí kapka vody a jsem v pudeli. Tentokrát jsem to hned nezjistil pomalu hluchnul a myslel si že už je to trvalý stav. Mám tam nějaký výrůstek tak to jde špatně vyčistit . :)
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2273 Nový příspěvek od bourač »

děkujeme odejděte, nebo spíš jděte rovnou do řiti, felčaři...
člověku se přihodí úraz, odpoledne, dost to bolí ale otrlý člověk nechodí s každou blbostí hned do čekárny, vysedávat tam několik hodin a čekat až přijde na řadu.
Tak to nechá být, lékař léčí, příroda uzdravuje.
Večer to ale začne fest bolet, a v noci už se to vydržet nedá. Odpoledne bylo slyšet křupnutí někde vevnitř, při té nehodě.
Tak dobrá, zajedeme s tím na rentgen, na pohotovost, jsou tam 24/7.
Je naivní domnívat se že službu konající personál tráví službu četbou, hraním karet, čuměním na internet nebo tak něco...
Ne, normálně chrápou.
Jedinej kdo je vzhůru je bába na centrál informacích + chlapík z ostrahy. vrkaj si jak dvě hrdličky.
Máte úraz? tak touto chodbou, a zazvonit tam na dveře. U dveří "chirurgická ambulance" je tlačítko, zazvoním a čekám a čekám.
Za 10 minut vyleze bába ve žlutejch montérkách, žlutý montérky není sestra, to je jakoby pomocná ošetřovatelka, cosi mezi sestrou a uklízečkou.
"Máte úraz, tak to musíte támhle ty dveře" ukazuje někam do bludiště chodeb.
Z několika dveří dveří s nápisem ambulance a zvonky náhodně jedny vyberu a zvoním, nic.
Po dalších cca 10 minutách kdy se chystám zpět na tu informační bábu ať mě ty dveře definuje konečně vyleze bíle oblečená bába,
je na ní vidět že jsem jí vzbudil. Co vám je? No to bude mít doktor radost.
Zapíše mne do knihy a volá kamsi že potřebuje rentgen, posílá mě do 3 patra.
Po zazvonění na dveře rentgen to trvá jen 5 minut kdy se otevřou, rentgen bába je již vzhůru tím telefonátem.
Vyfotí a pošle mne pryč. Fotky jedou k doktorovi do PC intranetem.
Vrátím se a dle instrukcí dřepím na chodbě. Po cca 5 minutách kráčí kolem nějakej chlápek a vytírá si z očí ospalky.
Zaleze do ordinace. Po 2 minutách jsem vpuštěn, vyšetřen, nic nenalezeno na fotce jsou jen kosti, svalové úpony vidět nejsou.
Doktor lámanou češtinou vysvětluje nějakou svojí teorii, sestra žádá výšku raněného, volá kamsi, komusi.
Přichází další nějakej zřízenec (v polospánku) a přináší hadrovej "závěs rameního kloubu" , aplikuje a podává zbytek postroje v pytli. Na dotaz k čemu je to dobré jen nevrle zbručí cosi o návodu k použití který je v pytli také.
Dostávám ještě injekci do zadku a doporučení ať beru analgetika. Dostávám též lejstro že dlužím nemocnici 90Kč, a že je mám zaplatit do 8 dnů, jinak soud, felčar prachy nepřijímá, a pokladna v noci nefunguje. Analgetika v ambulanci nemají, lékárna otvírá v 8hod.
Takže sem nasral 2 chlapy a 3 báby že jsem si dovolil žádat pomoc kterou mají přímo v popisu práce. Všech pět mi to postupně dalo najevo výrazy, tónem hlasu a uštěpačnými poznámkami.
Jako chápu že je to stres denně nakládat s desítkami hypochondrů a občas s někým kdo má fakt potíže ale trochu profesionality by neškodilo.
Zkusím se bez těch doktůrků zas nějaký čas obejít.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Tomas6
Příspěvky: 5384
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2274 Nový příspěvek od Tomas6 »

Mám podobnou zkušenost. Kluk 2,5 roku, pád z necelého metru na ruku. Ze začátku ok, normálně běhal, večer mu to nateklo, brečel bolestí, tak šup s ním na úrazovku. Bylo kol 8 večer. Dojedeme tam, na vrátnici si ho zapsali a běžte do čekárny. Tam párek policajtů a dva nějací houmlesi co se evidentně pod vlivem porvali a možná ještě od někud spadli. A po nás ještě dojely dvě záchranky co přivezly něco podobného. Byl fotbal asi se to někde ve Zlíně semlelo. To že teda prvně ošetřili ty dva houmlesy, budiž, byli tam dřív, ikdyž policajtka když viděla malého jak brečí říkala ve dveřích sestře, že by nás mohli vzít přednostně, ta jí jen odměřeně odsekla, že pořadí pacientů určuje lékař. To trvalo asi půl hodiny. Následně vzali ty dva potlučené co je dovezla záchranka, takže další skoro hodina. To už jsem jako fakt rostl, kluk už ani nebrečel, dvakrát jsem se byl ptát na té recepci jak to vlastně chodí, že tu mám dvouleté dítě které spadlo z výšky, no odpověď že pořadí určuje doktor. Už když jsme měli přijít na řadu, dovezla záchranka nějakou babinu, která asi taky někde spadla, evidentně potlučená, samozřejmě saniťák už ji chtěl cpát do ambulance. To už jsem tam jako fakt začal dělat bordel a hulákat, že si budu stěžovat, tak nás vzali. No psal jsem mejlem stížnost řediteli nemocnice, dodnes ani neodepsali.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2275 Nový příspěvek od fikejz »

Když ti, nebo někomu z rodiny, něco opravdu je, zásadně nejezdi na pohotovost! Dopadneš přesně takhle. Musíš si zavolat rychlou (RZP) oni tě tam nejen dovezou, ale jdeš na řadu zrovna. Jediná nevýhoda, že pak musíš řešit odvoz. Což je oproti několika hodinám stráveným v bolestech maličkost.

Přijet sám (a šetřit tak eráru / zdravotnictví prachy) fungovalo dřív. Dnes na tebe čumí, jako že ti nic není - když jsi se mohl dopravit sám, tak by ses asi mohl i léčit sám si nejspíš myslí. Alespoň se tak chovají.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2276 Nový příspěvek od ota »

Fikejz zase z mojí zkušenosti. Přijela záchranka pro panimámu. Která upadla do jakéhosi šoku ( to nám později vysvětlil na česky mluvící doktor na JIPce ) Sanitka přijela a řidič se sestrou. Sestra začala paírováním řidič zatím donesl do baráku 2 kufry. Na dotaz jestli má přinést i to nosítko sestra od lejster razantně ,,ne". Tedy řidič sedl na židly a čekal, až sestra vyplní několik papírů. Panimáma mezitím bezvládně ležela na postely. Po vyplnění papírů sestra povrchně prohlédla ležící panimámu. ,,nic ji není, zbytečně nás voláte"! Řidič nevydržel a podal ten jeden kufr otevřel ho a že aspoň změříme nějaké funkce. Sestra pravila ,,není třeba rodina si z nás míní dělat dopravce babičky do nemocnice, od toho tu nejsme". Po naléhání řidiče ( asi když už tam ty kufry dovlekl ) sestra s nechutí nasadila panimámě nějaké hebla na prsty a změřila cosi. A pravila ,,no ono se zdá, že ty hodnoty nejsou nic moc. Zavolám jestli máme paní vzít sebou". Po poradě s kýmsi na telefonu došel řidič pro nosítka a panimámu naložili. Ta nejevila známky dobrého zdravotního stavu. S brbláním, že jsou schody, uzká chodba ji nasoukali s naší spoluprácí do sanitky a odjeli. S vzkazem ,,volejte si tak za 3 nebo 4 hodiny do nemocnice. A mi že do které? A sestra buďto do Čáslavi, nebo do K. Hory. Nevím kam nám pani vezmou.
Naše blbost, že jsme si celej výstup sestry nenatočili na kemeru. V tu chvíli tě to nenapadne, že by takové jednání bylo přípustné u takovéhle instituce jako je záchranla. Sestra se nám celou dobu snažila namluvit, že si vymýšlíme, zneužíváme záchranku a pacientce nic není. Ta poté strávila 10 dní na JIPce, než se základně z toho stavu dostala.
Toš vlastní zkušenost. Další byla s mojím otcem a to bylo z jiné základny a naprosto zase profesionální přístup. Otci selhalo srdce a sestra přijela a ihned s ním dělala základní věci, nalifrovali ho do sanitky a papíry že si vyplní až potom.
Vše je opět o lidech a přístupu. Prostě i v těhle institucích mají lidi své dny. I když by to mělo jít stranou.
Ještě zkušenost s ne česky mluvícími doktory, personálem mám zatím velmi kladnou. 2x mě operoval asi Indickej doktor jednou ve spolupráci s černochem. Ten se jen lesknul, jak byl černej! Ale velmi příjemní, ochotní, vše vysvětlili lámankou. Sestra taky ,,jinokrajec" po operaci příjemná že ,,pán nechodila nikde, jen ležet já vsechno jemu donesu. Doktor zakázal, až on jo, tak já pán řeknu co chtít, privet"! :vysmech: A doktor ,,já pán zašitej, díra velký, on nic dlouho nedělej a s postele uz jo. Ale ven ne, záchod jo a hned. Sestra zvonit a ona donese na co myslí jo?" :vysmech:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2277 Nový příspěvek od vitex »

Panebože,asi si doopravdy stluču dvě prkna a budu trénovat skok do rakve.Chce se mi z Vašich příspěvků blejt.

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2278 Nový příspěvek od Joe66 »

Ja zase ked nieco riesim tak mam okolo seba ,,prisluhovacov-podavacov,, za prachy co vedia vybavit vela veci . Ze asi tiez budeme trenovat ako zasahovat,drbat a j.eb.at personal keby sa nieco prihodilo :-/ :vysmech: A to som uz zazil ked sa mi nebohy otec dusil a zachranka neprisla ani do 30minut lebo musela ist k neakemu morgosovi :jazyk: A pri tom mamina ma zdrbala,ze som na nich prchky lebo ona je zdravotna sestra a ze to robia vraj ,,dobre,,. Teraz je uz z toho -naseho poondateho zdravotnica ,, vyliecena,, . Ze sklamana :vztek: prisla taka poondata doba :pohlavek:

Fizz
Příspěvky: 7938
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2279 Nový příspěvek od Fizz »

Cumim čumim, mam veskrze kladné zkušenosti, i když můj problem je ze i když něco bolí nelezu po zemi neknucim, pozdravim tadyhle mám asi nějaký problém, občas nějaká sestra, emancipovaná na dontorku, zkusí hlášku typu "co vam je tady určujeme my" na což mi obočí vyjede dost vysoko abych už měl klid. Došel jsem si i s prasklou plíci na pohotovost v předvečer štědrého dne, doktorka mi nevěřila nakonec rengen ze tam nic nevidí ale jestki teda chci muzu zitra dojít za pneumologem že má službu,... Tak jsem na Štědrý den došel, po rengenu, jsem došel zas do ordinace a hned me drželi za ruky že nemám ani chodit. Tak jsem je uklidnil ze po dvou dochazkach do špitálu a courani po něm jsem v klidu. Podepsal jsem reverz a po vánocích přišel. Problém byl že i s prasklou plíci jsem nebyl zadýchanej modrej atd,... Krev tlak saturace vše cajk... To rozhodilo i toho plicaře, dva měsíce na to operace.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#2280 Nový příspěvek od fikejz »

Ne každý umí tak výrazně nonverbálně komunikovat. Mě to zrovna moc nejde. Zato můj brácha, když jej někdo nasere začne skoro šeptat a zvuk toho hlasu má takovou intonaci, že až mrazí ... Naprosto strašidelné, viděl jsem to na vlastní oči jen jednou (brrr a to se mne to vůbec netýkalo), dotyčný byl naprosto paralyzovaný a dělal přesně co po něm brácha chtěl. Ani náznakem jej nenapadlo nějak smlouvat, vzpěčovat se, nebo odporovat.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“