Zdravotní problémy a jejich následky

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1546 Nový příspěvek od Čárls »

Nosím je pořád a dělají se furt ale ve skle ne v plastu tam se snaží tě nahnat do dražších skel plasťáků ttakže mám jedny nahoře na dálku a na blizko spodek brejlí bez toho bych v práci nemohl bejt
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1547 Nový příspěvek od JARDY »

Stará doktor ,mi taky doporučovala skla , plast né. Fakt je že na čtení mám ještě sklo aa jsou těžké ,už tak mám těžkou hlavu . K Ukrajince jsem objednaný za měsíc tak nevím co vlastně. V Havru je asi 6 optik krámů a závodí kdo tě nejvíc obere. Mají tě v počítači a už ví o kolik tě oberou jen potlačíš dveře .Někteří se tváří, že ti změří oči líp než ukrajinka ,no nevím.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1548 Nový příspěvek od Britt »

Já také preferoval sklo, ale když ti začne stoupat počet dioptrií, stoupá i hmotnost skel a je to sakra znát. Nechal jsem si udělat na čtení skleněné a stejné na práci z plastu. Ty plastové jsou o hodně lehčí a nevím, že je mám na čumáku.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1549 Nový příspěvek od Čárls »

U nás máme asi 4-5 ale jen v jedný dokáží udělat pořádná brýle kdy když dostaneš nový tě nebolí hlava atd . sice preferují umělohmotný ty mám na doma ale na práci jedině sklo a ku podivu to sklo mě vyjde o 3 stovaky jedno lacnějc jak plastový takže mám 2,5 dioptrie na dálku a 3,5 na blízko +1,5 cylindr Jo ty plastový sou lehčí ale běda když je vezmeš na rozbrušku bez štítu nebo natírání a šplichne farba na plasťák, na soustruh jedna dobře mířená žhavá špona mužeš je zahodit osobní zkušenost a sakra drahá za 3,5 litru tolik mě stojí obě skla
Takže už jen skla a nic jiného ty mě vydrží v kovových obroučkách cca ty 2-3 roky a déle :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1550 Nový příspěvek od Britt »

Karle, na práci v dílně mám jedině Made In China, protože mám strašnou spotřebu. Schválně jsem jedny vzal do optiky a nechal si je změřit. Měly ty samé parametry, co brýle od nich, a stály mě jen pade. Personál koukal jako vykopnutej krtek, když jsem jim řekl jejich původ, protože za brýle do dílny jsem tam nechal čtyrku. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1551 Nový příspěvek od JARDY »

Karle je to tak jak píšeš všude stejné. Mám někde skleněné od flexi , ale taky pěkně prckané . Nechám si teda zase udělat jedny počítačové , v kaufu troje na to záhumenkové kutění a na dálku slepeckou hůl. Ještě nevím co na televizi,už tak se na to nedá dívat ale zprávy ještě kouknu, v poslední době jsem už jen tak koukal obrysy blbců a poslouchal.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1552 Nový příspěvek od Britt »

Na dálku jsem na tom o něco lépe než na blízko a mám originál skleněné, bez antireflexní vrstvy, protože ta jde skoro okamžitě do kopru. Používám je na televizi a na řízení i když to nemám povinné, ale přeci jen lépe vidím.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1553 Nový příspěvek od Čárls »

Jo ty z peňáku a pod jdou ale nesmíš mít optickou vadu jak já ty nedělají :( Když si vezmu ty obyč z penny na blízko tak mám vše trojitě ale ve výsledku je i ta pětistovka jen jednou :'(
Holt kdo nemá optickou vadu má jednodušší život jde pak jen o to zda sedí roztečná čoček na brejlích z kaufu či penny Pokud ano je to pohoda a nebolí tě hlava ale změřit si očka chce a podle toho pak koupit a o 1/4 slabší jak začne být oko líné a ty mu to ještě ulehčuješ zleniví a zas se to zhoršuje To není z mé hlavy to mi řekla očařka ke který chodím leta . Taky mě nikdy když napsala nová brejle nebolela hlava jak od tý co jjsem kdysi začínal nosit brejle
Najít dobrýho očaře je zažítek to vám povím já během 2 roků vystřídal 3 ta 1 mi napsala brejle a já pak malem nedošel domu a rozbil si hubu o první schod . Její slova ooči si musí zvyknout Blbost šel ke druhý a ta zas nový a viděl sem dvojitě až ta třetí co jsem ji navštívil a ukázal brejle a řek problémy tak mi změřila a koukla do oka přes nějakou mašinku pak dobu mudrovala a něco sesadila do těch pokusnejch brejlí tak teď zkouška přečet sem vše nyní se projděte a taky po schodech mě prohnala teď se běžte projít ven tak na pět minut
Když sem se vrátil tak se ptala nemotá se hlava nezakopáváte atd . když bylo vše dobrý tak napsala recept na brejle a běžte do týhle optiky . Tam sem přišel a vybral obroučky oni jjo tak to už nemusíme pomalu nic jjen zaměříme středy nejdřív přes mašinku pak mladá holčina kokněte se na mě a udělal 2 tečky na výplně v obroučkách teď hodte oči doprava a zas 2 tečky pak doprava nahoru a a dolu no koulel sem očima na všechny starany ale hlavně jí do vejstřihu :smich: Byla si toho vědoma a chechtala se mi tam je to pro jinýho :smich: :smich: No a za 14 dní si přijďte pro brejle
Abych řek pravdu od tý doby jinam nechodím jak očařka tak optiky a furt dobrý čočky měním 2-3 roky a obroučky dle potřeby za 5-6 let Ty co nosím mají stabilně na skladě pořád tak není problém čočky dobrý obroučky rozlámaný jen se vymění za nový .
To sem zas ukeanej :pohlavek:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1554 Nový příspěvek od ota »

Kluci mám doma troje ,,pěkné" brýle a čtvery ,,horší"
Pěkné jsou jedny pracovní k mašině, další k noťasu doma a třeťí mám teď na nose na psaní.
Horší jsou jedny u brusky další mám ven na sváření, broušení a jedny ty uplně nejstarší mám třeba na stříkání. Všechny jsou rozdělený a mají takto rozdělené používání. Ty co používám dlouhodobě jsou od optika, nebo od oční doktorky. U té brusky jsou z marketu. Kdybych měl mít na nose u soustruhu marketový, bolela by mě hlava. Oni jsou takové do stran když koukáš rozpijející. Nesnesu to na očích.
Všechny moje brýle jsou plastové. Nevím jak to máte u vás s optikama, já chodím asi ke třem. Všude je to stejný. Ale ani jeden mi nedoporučil skleněný. Zajedno povídali všichni jsou dražší a dělají všichni na zakázku. Tedy já jedu k optikovi když potřebuju brýle. Ráno mě změří, vyberu si obroučky a odpoledne jsou brýle k odebrání. Skleněný bych musel třeba týden čekat. A to nejde, bo jedu pro brýle většinou že musím. No a ještě povídali že skleněný upadnou jen většinou jednou. To se mi občas stává že mi upadnou a ty plastovy přežijou. Jinak ty na stříkání jsou bývalé z optiky ale jsou už slabé. Když jsou už hodně neprůhledný, vezmu hadřík ředidlo, vyglančím a koukám jak zamlada. Těm mejm to ředidlo nic nedělá.
Mám kámoše z firmy už jsem tu psal o něm. Ten má asi 40 brýle jen z marketu. Má je uplně všude kam se sáhne. Vždycky když jde na nákup koupí si další. No třeba v práci vrtá vrtačkou a najednou prudce zvedne hlavu. Dopíče já na to hovno vidím! Chytne brýle, praští s níma na zem a rošlape je. Vyndá z kapsy, nebo tašky další, nasadí a to je paráda, vrtá dál. Že Petře až jednou ty ,,starý" rošlapeš a nebudeš mít jiný to bude prdel! A on cože nebudu mít jiný? Tak to se nikdy nestane. A vyrovná na ponk minimálně patery nový brýle, které má postrkaný kde buď. I v autě co jím jezdí do práce najde min troje. :D

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1555 Nový příspěvek od kenybz »

tak to já mám jen jedny jediné na dálku a mají tvrzená skla mám je dobře 10 roků a používám jen v autě a do obchodu jinak brýle nenosím aby se oči trošku snažily...na blízko to už není co bývalo ale noviny přečtu mobil taky akorát 0,2mm písmo na smd součástkách už dobře nevidím to musí být fakt dobré osvětlení a nebo venku no jak sa říká aj na psa příjde mráz takže mě to bude taky čekat...a budu to dělat jak kámoš brýle na blízko na špagátu a ty pak nespadnou
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1556 Nový příspěvek od JARDY »

Když mám tu cukrovku tak mi přes oči právě taky koukají každý rok, co mám v hlavě nebo co. Jo a ty rámky z toho krámu jsou mizerné. Kovové z optiky vydrží hodně. Loni jsem jedny přejel traktorem ,akorát jedno sklo bylo poškrábané ,rámek porovnal, ale tentokrát už to nedal, sklo vypadlo někam do bahna nevím kam , dneska na to ještě sníh.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1557 Nový příspěvek od kenybz »

ináč dneska jsem stával o půl jedenásté to už jsem trumfnul aj OTU :smich:
Pravda ten režim mám posunutý a chodím spat až nad ránem.
od té doby co mě moja kůpila takový povlak na matracu tak spím jak mimino a záda mě nebolí... dokonce možu spat aj na zádoch.¨
Je to asi 4cm tlusté ten povlak z líné pěny dáš to na jakoukoliv matraci a přez to prostěradlo.
Lehneš utahaný a za pár sekund se do toho tělo zaboří a nikde nic netlačí.
znáte to bolí ruka koleno loket atd a člověk lehne a hledá polohu při které nic nebolí a dá se usnout.
Tady lehneš a taková úleva no paráda.
Kdysi jsme kůpili celů matracu z líné pěny a to bylo nahovno tam sa člověk zabořil celý prostě klesneš na celou hloubku matrace a nedalo sa na tom ani otočit člověk v tom byl zabořený jak v bahně a bolely z toho záda.
tady ten povlak je super 8)
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1558 Nový příspěvek od Britt »

kenybz píše: ned led 24, 2021 11:09 am tak to já mám jen jedny jediné na dálku a mají tvrzená skla mám je dobře 10 roků a používám jen v autě a do obchodu jinak brýle nenosím aby se oči trošku snažily...na blízko to už není co bývalo ale noviny přečtu mobil taky akorát 0,2mm písmo na smd součástkách už dobře nevidím to musí být fakt dobré osvětlení a nebo venku no jak sa říká aj na psa příjde mráz takže mě to bude taky čekat...a budu to dělat jak kámoš brýle na blízko na špagátu a ty pak nespadnou
Ta kto je jasný důkaz toho, že málo koukáš na malou obrazovku a nejezdíš do Slaného. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1559 Nový příspěvek od JARDY »

Ze zoufalství jsem vytáhnul nějaké staré kauflandy ,super lepší než záložní optika ,ale točí se mi palice.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13118
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1560 Nový příspěvek od Čárls »

sou moc silné :friends: Najdi si recept od očaře tam máš dioptrie napsaný :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“