Zdravotní problémy a jejich následky

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1696 Nový příspěvek od Čárls »

Klid kamaráde to chce jak si řek jeden prášek na bolest a zalehnout spát ta bolest je tak max jeden den pokud tam nebyl zánět
Mám tohle za sebou sou venku už 6 let Jidlo si dej vlažný nic horkýho za 2 dni nebudeš o tom vědět hlavně 3 dny nevyplachovat a nepucovat zbytek až se udělá zaval po vytržení bude dobře A lidově řečeno já ty plasťáky mám jen na okrasu do práce abych nešišlal doma je vubec nenosím a sním mimo vořechů a podobných pochutin vše Jo jen na bramboráky si je beru Ono někdy je potřeba prostě udělat tlustou čáru a nechat je vyndat všechny Co já se stěma mrchama natrápil :vztek: :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1697 Nový příspěvek od duchodce »

Noc proběhla "na několikrát" ale dalo se. Trochu to teklo ale už je to dobrý . Zajímavé je ,že to "rozškubané" už téměř nebolí i po vysazení Ibalginu . Ale co začalo, to byl ten zbytek vzadu po 6/8 a pěkně zostra . Ale ty již tam desítky let nejsou -tahal mě zuby v předu na dolní čelisti- prostě ty přetrhané nervy se ozvali. Ale už to odeznívá a i ty ostatní opuchliny pomalu mizí,měl jsem držku jak po botoxu. Ale díky pane doktore. Povědomí,že bych tam měl jít na dvakrát by mě zrovna nenadchlo. Co se týče nošení náhrad ,tak vrchní nosím už asi 10 let k mé spokojenosti . Tak si myslím že si na sebe zvyknem... 8) A dík za "kondolence" :friends: :smich:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1698 Nový příspěvek od bourač »

Jardo k tvému případu bych ještě dodal že se zde vyskytuje pár traktoristů přispěvovatelů, kteří tuto definitivní anabázi prodělali už dříve.
A všichni o pár let mladší než ty. :smich: např :friends: Čarls a taky já.
Měl jsem super zubařku, bohužel už před lety zemřela. Sedím na křesle v ordinaci a ona po obhlídce povídá - pane bourač tahle 4 vravo dole je už úplně v háji.
Tu by jsme měli vytáhnout - uděláme to hned? Neee, paní doktorko dnes se necítím. Tak dobře, tak přijďte až budete chtít.
Teď mám Mudr z Ukrainy a snažím se tam moc nechodit, vono vlastně už není ani s čím. :vysmech:
Ořechy už taky nemůžu. ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1699 Nový příspěvek od duchodce »

No ono to vnímání "nepohodlí" při opravách těla je trochu divné. Když má jít člověk k zubaři tak z toho bývá docela nevrlý když se ten termín jenom blíží a sedí mu to "za krkem". Když člověk přijde o kousek kůže nebo něco praskne,nebo ho jinak opravují nějak automaticky to vnímá -pomůžou mě trochu si pokňučím a bude to v cajku. Ale ty zkurvený zuby to je běh na pořád. Kecy o čištění atd. tě akorád naserou. Měl jsem zubařku byla taková.... trochu potřebovala občas psychologa .Ale ta mě jednou vysvětlila jak to vlastně s těmi zuby a čištěním je ...rodinná zátěž,zůsob stravování ,životní prostředí,péče o zuby - a tohle se nikdy dlouhodobě nedá "sesadit" tak aby ty zuby vydrželi až do krematoria...
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1700 Nový příspěvek od bourač »

jj když jsem začal mít fakt potíže (cca v 55letech) moje Mudr povídá: to je eště dobrý, divil by jste se kolik lidí ve vašem věku už má dávno protézy.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1701 Nový příspěvek od Čárls »

No já byl lajdák a panická hruza ze zubaře naposled na vojně a vstupní prohlídka Potom sem zubaře neviděl do 39 pak to začlo zanět dásní nakonec 1 zuby venku nasledovalo každý rok podzim nachlazení zánět dásní to nikomu nepřeji horší jak bolavej zub Ma doktorka to lečila bylinkami a a prodloážila do 55 pak už sem se naštval a šly ven od tý doby mám pokoj a nevím co je chřipka ani nachlazení Prostě překáželi a museli Někdy je to nutnost odfrcnout pryč něco co pusobí problémy :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1702 Nový příspěvek od DanculSK »

...ou zuby
No ako to tu čítam, tak ma rozboleli aj te čo už dávno nemám :smich:
Tiež mi moc vlastných neostalo :zapomel:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1703 Nový příspěvek od hobr »

Můj kamarád si nechal spravit zuby. Vozil jsem ho do Brna skoro rok a "vyplázl" sto tisíc :shock: . Hned na začátku jsem mu říkal - nech si udělat "klapačky" za polovic a budeš mít pokoj. Doktor mu vnutil nějaké "šroubované" zuby...
Chodím na prohlídky pravidelně - každý půlrok. Ptal jsem se doktorky, jestli to má cenu ještě spravovat a potěšila mě, že mám zuby ve slušném stavu. :ano:
Naposledy upravil(a) hobr dne úte zář 28, 2021 10:03 am, celkem upraveno 1 x.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1704 Nový příspěvek od DanculSK »

To aj jeden kamarát, už tuším evri boli, a stalo ho to 4000
Prišiel do krčmy, a frajeril.,
Vypil pol decak a vzápätí z neho odhryzol ....
:smich:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1705 Nový příspěvek od ota »

Kluci s těma zubama. Dosmrtí se budu tlouct do hlavy, že jsem byl v dětství takovej blbec a nestaral se o zuby. Až na vojně to přišlo. Povině 2x denně čistit zuby. Ne jen teoreticky, ale opravdu prakticky. Stál za náma četařskej a hlídal nás. Kdo by švindloval dostal 15 na 15. A to si každej rozmyslel. Tam jsem se naučil čistit zuby a dodnes to tak aplikuju.
Z dětství mám fobii ze zubaře, psal jsem to tu mnohokrát, tak to nebudu rozvádět. Může za to doktor Klíma. Když jsem nastoupil po vojně do fabryky byla tam zubařka a šel jsem k ní na vstupní prohlídku. Hned na tom křesle mi to řekla, budete sem 2x ročně chodit na preventivku jinak si hledejte jinýho zubaře. Tak jsem k ní chodil 30 roků. Bohužel šla do důchodu už v 70 letech a musel jsem si najít jinou zubařku. Ta předchozí šla cestou ,,vytrhnout zub to je uplně to poslední nejhorší řešení". Po té vojně mi předělala většinu předvojnou opravených zubů, stoličky. Bo jsem na to před vojnou prděl a měl na nich kazy. Vše předělala a opravdu poctivě. Jeden zub jsem si na vojně zkurvil. Nešel jsem nikam tenkrát a olámal se mi že zbyla v prostřed jen plomba. Ten mi zaléčila a nasadila plechovej. Mám ho tam dodnes bez jakých koli problémů. Teď už vím, že velmi záleží na pečlivosti, poctivosti odvedené práce zubaře. Když jsem k té mojí zubařce objednal i manželku tak po prvním sezení manželka velmi hudrovala, že ji bude předělávat plomby, opravovat zuby. Zubařka třeba na 5x dělala zub. Čistila, vyplachovala, zaléčila. Přiďte za 10 dnů, vyměníme vlžku a zase budeme pokračovat v léčbě. Mám všechny svoje zuby, akorát ten jeden plechovej. Myslím že jsem min 10 let bez kazu. Akorát jsem si ulomil v předu kousínek tak mi ho ještě ta původní zubařka nastavila jo a na posledním sezení mi předělala špičák vpravo nahoře. Měl jsem tam tu stříbrnou plombu, tak ji vyndala a dala tam bílou. Prej až budu u novýho zubaře, aby to nepomluvil, že je to na viditelném místě. Pak i manželka uznala že to byla opravdu dobrá zubařka, opravila a vyléčila ji všechny zuby co ji dříve bolely. A když jsem přešel k té nové zubařce velmi tu předchozí chválila. Divila se, že mám ještě všechny zuby. Tedy jsem zjistil že je to o tom čištění pravidelném, dál nic nesladím, už roky vynechávám cukr nebo bombíčka. Púvodní zibařka mi kdysi dala mezizubní kartáčky a ty velmi hojně používám doposud. Nezlobí dásně díky čištění. No a nakonec to chce šikovnýho, precisního zubaře. Kterej vytrhne zub až když to fakt jinak nejde. A dá si práci s kvalitní opravou případného kazu.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1706 Nový příspěvek od hobr »

V dohledné době půjde "moje" zubařka do důchodu a nevím, kam budu chodit potom. Zubaři nejsou a ti, kteří jsou, neberou další pacienty... :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1707 Nový příspěvek od ota »

No já to trefil. S manželkou v práci dělá klučina, elektrikář a jeho manželka dělá výpomoc u zubařky. Zubařka má jednu ordinaci ve městě a druhou doma co koupili kdysi statek tak tam zřídili ordinaci. Je taky skoro důchodového věku. Ale výhoda je, že její dcera je taky zubařka. A třeba ordinují každá v jedné ordinaci. Nebo obě v jedné. Když tam přijedu je tam asi 10 pacientů pokaždý. Protože ta oblast tady je asi jalo moře velká bez zubařů. Ale zaťím jen vždy preventivní prohlídka v pořádku přijďte za půl roku na prohlídku.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1708 Nový příspěvek od Čárls »

Jo najít dobrýho zubaře je peklo Já když sem mohl sem to neudělal takovou fobii sem měl a nešel ženina spolužačkaz gimplu aj její manžel vyhlášení zubaři Kdybych to před 35 lety udělal měl bych asi všechny i dneska No pozdě bycha honit :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1709 Nový příspěvek od duchodce »

No já jsem byl v mládí "vycvičen" školní zubařkou -její krédo čím víc kňučíš je dobře, ostatní alespoň budou čistit zuby- a její majstrštyk byl když byla nasraná ,tak si nás do ordinace brala po dvou . A to bylo něco vidět kroutícího se kamaráda na křesle a tebe hlídala sestra abys nezdrhl. Holky omdlívali v čekárně. Pak jsem narazil v učení na zubaře v Hořicích a ejhle ono to šlo bez láteření i když to bolelo. Na vojně jsem se zubařům vyhýbal. No a potom po letech když jsem "musel" tak jsem padl na opětovného necitu - nesnášel bolševiky a dával to znát protože nadával na materiál a mě když jednou náhodou viděl asi po hodině po umrtvovací injekci jak jsem opuchl tak mě posílal na KSČ ať se tam předvedu s čím musí zubaři pracovat. Pak byla opět několik let přestávka ,zubařka celkem rozumná ale "reflexy ze školy" fungovaly ,bolelo to "strašně" i když to už nebylo tak hrozné. Další "zubejda" jak jsem psal byla trochu případ pro psychologa ale řemeslo uměla. Vyspravila co se dalo ,léčila ,ven jen to co opravdu muselo,nástavby korunky držely po dalších 15-20 let nežli se zuby vlivem jiné léčby začaly sypat. Ta první přišla na to proč se tak klepu ,že si ten "vercajk" uklidila za mě , ať zamouřím oči a nekoukám ji na ruce- máte moc bujnou fantazii,že to přeci s těmi dláty musí bolet.Nejste první ani poslední. A měla pravdu, pouze když to mělo bolet tak mě upozornila abych se jí necukal. Chodil jsem tam snad 3/4 roku ale zuby mě dala do pořádku - pokud ještě to šlo. Žel bohu skončila. Další zubařka již byla nemocná a byla dost taková opatrná ,do moc velkých komplikací se nepouštěla ,posílala to chirurgům . No a posledního "Upíra" zubařského jsem popsal. Ale díky pane doktore - podotýkám ,že to trhání těch sedmi zubů bylo s mým souhlasem a poučením od něho co dělat "kdyby".Jen jsem nečekal že se do mě pustí v neděli při pohotovostní službě - vy byste sem přišel vyděšený a to se špatně zastavuje krvácení....No a končím se zubaři ,nyní už mě čekají jen "zářné zítřky" :smich: :wink:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1710 Nový příspěvek od DanculSK »

Šišmária....
:pistol:
To je teda počteníčko...
:smich:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Odpovědět

Zpět na „Putyka“