Zdravotní problémy a jejich následky

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1411 Nový příspěvek od ota »

Tady je taky kluk bez ruky. Normálně chodí do práce. Jezdí autem, kombajnem, traktorem. Lisuje nam seno lisem. Přijede, rozevře si lis, sundá sbírání, nastaví vzadu trapez šroub, vleze do trakroru a jede. Udělá dvě tři otýpky, vyskočí z traktoru, vyzkouší tuhost otýpky a valí dál. Chodí i do lesa a motorovou pilou. Kácí i stromy. Toho obdivuju. Normálně dělá jak by nic. Všechno se musel naučit. Doktor říkal prý jeho manželce, nechte ho být všechno dělat, on se to naučí. Opravuje auta a tuhle dovezl cosi ramana jestli mu tam něco ofrézuju. Říkám kdo ťi je vyndal? Kouknul na mě a prej jak kdo? Vyndal jsem je sám! Smekám pred ním. 8)

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1412 Nový příspěvek od Pavel »

tak sem u doktoru prosel na pul roku pak se uvidi jen me ted honej na hematologii jinak u nas delal duchodce soustruznik na starym volmanovy a ten mel na jedny ruce 4 prsty a na druhy jen dva a delal celej zivit jinak znam hodne postizenejch remeslniku a makaj celej zivot

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1413 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1414 Nový příspěvek od bourač »

dobrá vychytávka tyhle e - recepty
beru nějaký prášky na plíce, bez nich bych se dávno udusil a neopruzoval tady.
V noci sem napsal mejla doktorce, ráno v sedum na telefonu SMS s nějaký kódem.
Při jízdě za prací jsem se stavil v nějaký díře, došel do lékárny.
Nadiktoval prodavačce kód - dostal klepky a jel si po svých.

Snad první užitečná věc v tej digitalizaci, člověk nemusí čučet v čekárně na ty hypochondry a čekat až přijde na řadu. :wink:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1415 Nový příspěvek od ota »

Člověče, chodím na plicní cosi 30 let. No nedávno jsem to fakt nevydržel a změnil doktora. Trávil jsem tam klidně i 5 hodin než jsem vlezl k doktorovi a ten mi asi za 5 min udělal prohlídku a napsal recepty. Došlo tak, že jsem měl jít na standartní prohlídku a přijedu na plicní a tam cedule ,,dovolená" a slušně 14 dnů. A já bez léků. Sestra se mě vždycky ptala že číslo telefonu platí? Kdyby bylo třeba aby jsme mohlí zavolat. Kurva mě raflo, tak oni mají kontakty a telefon a klidně si naobjednají lidi a jedou na dovolenou? No nakonec jsem musel na pohotovost. Nemohl jsem to udejchat. Tam doktor a sestra. Kdyby nebylo sestry asi už jsem tu nebyl. Doktor nevěděl vůbec nic, diagnozu určila sestra, stěží zvládnul poslechnout tím naslouchátkem. Sestra vše ostatní vyřídila. I tu injekci mi naordinovala ona. Že pane doktore, píchnu pánovi tolik ml tohodle jo? Doktor akorát podepsal nějaký lejstra. Myslím, že měl cosi pod kůží. No to je jedno. Začal jsem schánět novího doktora. Jak to bývá, nedostatek doktorů. Ale sehnal jsem a začal chodit tam. Super paráda! Doktor velmi ochotnej, šikovnej. Bez objednání, žádné vykecávání s pacienty. V čekárně max 10 minut. Super to m i vyhovovalo. Povídal, co berete? No a já mu ukázal ty léky. A on že kdo vám tohle všechno předepsal? No já že můj letitej doktor. A on že helejte zkusíme takovej novej lék. Tady mi podepište nějakej papír že to na zkoušku budete brát. No a snad za 10 dnů uplně pohoda. Jednou denně užívám jeden lék. Od té doby jsem v cajku stabilní. Doktor že to co jste bral je asi 50 let starej lék a vývoj jde dopředu. Uplně jiné možnosti. No samolitr, po pár letech šel do důchodu. Naskočila tam mladá doktorka po mateřský. A sice je to na objednání, ale pořát to ujde. Tak kolem 45 min čekání. To jde.
Ale k věci konečně. :vysmech: Doktorka mi říkala, že stačí abych chodil k ní na prohlídku jednou za půl roku. A ty léky že mi jednou napíše bez prohlídky a jednou s prohlídkou. Že jsem v pohodě. No a nabízela mi ten e recept. No a já že to s tím neumím a raději že si tam pokaždý sjedu. Takže si zavolám a ona mi ho vypíše a připraví k sestře. Zaklepu na sestru a ona mi dá recept. Ale usím si tam dojet.
Takže říkáš že je to jednoduché s tím e receptem? Že bych tam tedy nemusel? Myslel jsem že se to musí z toho mobilu nějak posílat v té lékarně do nějakého čehosi co tam mají a že to asi nezvládnu. Nikdy jsem to neštudoval, jak s tím. No takhle jak píšeš, bylo by to super, vyzvedl bych si to aniž bych musel do ordinace k sestře, je to ve městě na druhou stranu, kam jezdím jen na to plicní. 8)

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1416 Nový příspěvek od vašík »

Na SMS dostaneš zprávu kde je kód a ten čtyřhranný obrázek. Když máš data tak rozklikneš ten obrázek a oni ho načtou skenem. Když nemáš data tak opíšou ten kód. A vydají lék.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1417 Nový příspěvek od Leo »

Oto, ono stačí ukázat v lékárně sms od doktora s kodem a oni už ví, co ti dát. A pro léky si zavolám k doktorovi, nadiktuju, on má mou kartu i v kompijůtru, tak to hned pošle. A sám si to taky chválí, protože má prázdnější čekárnu a nemusí pořád tisknout papírové recepty.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1418 Nový příspěvek od bourač »

jo oto je to fakt jednoduchý, kód - taková směska písmen a čísel celkem 12, dal sem mobil prodavačce ať si to přečte sama. Měla to naťukaný asi za 2 vteřiny.
V té sms je i ten QR kód ale já používám hloupej telefon, z chytrýho by to nejspíš načetla scannerem jak píše vašík.

akorát že musíš doktorce napsat meila co chceš (nebo zavolat)

Leo byl rychlejší :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1419 Nový příspěvek od hobr »

Mám taky obyč. telefon - zavolám sestře, ona mi pošle SMS, v lékárně si to opíšou a je "vymalováno". Chválím tento systém! :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1420 Nový příspěvek od krajan »

no pani u nas v lekarni poviem rodne cislo alebo karticku poistenca a je vybavene O-)
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14521
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1421 Nový příspěvek od DanculSK »

U nás je to na kartičku poistenca...
Dám v lekárni kartičku a dajú mi lieky...
Budúcu stredu idem na hadicu do žalúdka
:pistol:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1422 Nový příspěvek od ota »

Dane to se nechá ustát. Taky jsem na tom byl. Gastroskopie? Nebo jak tomu říkají. Vyblil bych i to co jsem nesnědl. A to jsem byl nalačno. Ale řval jsem tam jak blázen. O fous horší byla hadice do plic. Ale nadruhou stranu do těch plic je ta hadice poloviční průměr. 8) :vysmech:
Když mě doktor dovedl na ten žaludek, nevěděl jsem co tam budu dělat. Bo mě tahli s pohotovosti. A tak pojďte sem a lehněte si. Koukám, pod lehátkem hable s nějakou zelenou vodou. A jak vytáhnul doktor ten šlauch, a dali mi skousnout takovou gumu kurva tak to asi půjde do mě. :vysmech:
Kluci díky za vysvětlení toho e receptu. Zkusím to taky. Myslel jsem že budu muset mít v mobilu tu čtečku toho čtverečku. Té matlanice čehosi. To právě nemám. No tak zkusím a uvidím. 8)

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1423 Nový příspěvek od hobr »

Gastroskopie - moje noční můra :zly: . Všechno jak se patří, ale pak jsem se začal dávit. Doktor na mě řval, ať toho nechám :tyty: , že mi propíchne žaludek. Nedalo se. Příště asi celková narkóza, nebo nevím... :'(
Hadice "spodem" byla pohoda... :typek:
Naposledy upravil(a) hobr dne úte črc 14, 2020 8:02 pm, celkem upraveno 1 x.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14521
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1424 Nový příspěvek od DanculSK »

už som to mal myslím 2x
ale tentokrat by to malo byť uplne u ineho dochtora,,,
tak uvidím čo a ako bude.... :-/
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#1425 Nový příspěvek od Leo »

Děsivý rentgen pro nepoučitelné
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... lotoc_idos
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“