Zdravotní problémy a jejich následky

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#706 Nový příspěvek od Deane7 »

To "psie sadlo od dr.Max je vyrobené z bylin. Mal som kolegu ktorý robil správcu rybníka a tam občas zložili nejakého zatúlaného hafana, nosil si na šachtu klobásku aj pečené, len nás tým provokoval, ani nechcel dať ochutnať. Dal mi len kúsok. No to bolo ešte za boľševika, nevidel som ho už 32 rokov. Kúpil by som od nejakého Nimroda na ktorého by som dostal doporučenie.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#707 Nový příspěvek od Britt »

Včera mi přivezli uhlí a jak mě berou ty záda, nestihl jsem uklidit v kotelně. Dneska to doháním a pustil jsem se do řezání závitu na coulové trubce, hezky tou starou závitnicí. Jsem v půlce a už se zase nemůžu hnout, tak si musím dát pauzu. To je v prdeli, jakej jsem lazar. Už mě to bere od víkendu a nechce se to polepšit. :vztek:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5478
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#708 Nový příspěvek od staník »

Teď marodím se zádama už tři měsíce.Vždycky si to rozhodím špatným pohybem, ale nejde všechno dělat podle rad doktora.
K tomu uhlí, nevěřil jsem jak velkej vliv má to zateplení baráku. Mám spálenou tak polovinu uhlí co dřív.
Dokud jsem nezateplil střechu když jsem dělal pokojíky nahoře tak jsem kupoval tak devadesát metráků uhlí. To bylo tak kolem roku 96.Potom to kleslo na 50q a teď to kleslo zas 8) To přitom mladej přistavěl a víc jak zdvojnásobil plochu.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#709 Nový příspěvek od Britt »

Já mám nová okna a taky je to znát. Zatopil jsem 24 září, kotel mi ohřívá i bojler a zatím jsem spálil 50q. Kotel jede nonstop. Ono se to blbě posuzuje, protože každá zima je jiná a jakmile spadne teplota do mínusových hodnot, spotřeba stoupá. Když těch pár dní mrzlo na -15, žralo mi to cca 50Kg denně. V tomhle počasí bere 30Kg.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#710 Nový příspěvek od vitex »

Je třeba mít více pohybu a spotřeba paliva tímto úměrně klesá.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#711 Nový příspěvek od ota »

Kluci já jsem asi před 8 lety přistavěl podkroví. Cca do 70m2. Klukům pokojíky, ložnici, sociálku a skládek věcí chodba. Už když jsem to celé zateplil a zaizoloval strop asi 30 cm vaty stěny asi 15 cm plus přizdívka itong nevěřil jsem že teplota bez jakéhokoli topení neklesla v zimě pod 14°C. Spodek topil vršek skrz strop. Když byly fakt mrazy a já sádroval sádrák, přitopil jsem tam plynem z bomby. Stačilo hodinku topit a už jsem se poťil. Když mi kámoš dělal rozvody na topení jak jsme tam poletovali zvedli jsme teplotu třeba o 4°C jen pohybem. Taky jsem si říkal, až zatopím v podkroví elektrokotlem, tak se nedoplatím. Spotřeba elektriky vzrostla třeba o 1000 kW za rok. Což je uplně minimum. Mám tarif 20 noční a 4 dení. Ale stejně víc jak polovinu platby mi dělají obnovitelné zdroje, přenos elektřiny a nájem z jističe.
Třeba v nové dílně když vyleze sluníčko a já netopím, zvedne se teplota o 5, i 6°C podle toho jak svíťí. Třeba dneska bych nemusel vůbec topit. Svítí sluníčko a je tu hned 22°C.
To zateplení vůči nákladům se fakt vyplatí udělat poctivě a pořádně, třeba za dvě zimy je to vydání za zateplení doma, vyzkoušeno.
Víťo a ještě když si dáš jeden dva ,,cvrky" netřeba topit. :D No já už dneska zase nemůžu řídit. :vysmech: Musel jsem do druhé dílny pro kus trubky a potkal jsem tam hrušky. Chudinky zmačkaný v lahvi.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#712 Nový příspěvek od Britt »

vitex píše:Je třeba mít více pohybu a spotřeba paliva tímto úměrně klesá.
To je fakt. Když jsem venku a příjdu domů, je mi vedro a to topím na 22,6°C, ale jakmile sedíme jen tak, je nám chladno a zvedám teplotu na 23°C. V noci topím jen na 22.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#713 Nový příspěvek od vitex »

V dílně mám cca 15-16°C.Když přitopím je i sedícímu Dykovi vedro. :smich:

mastnacek
Příspěvky: 7101
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#714 Nový příspěvek od mastnacek »

Tak se taky sverim. Posledni dobou topim v obyvaku na 23 i vic tam je kdyz zasviti slunicko. Zene se to libi. Ale ja vadnu a usinam za ziva :) Jak je nad 22 tak KO.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#715 Nový příspěvek od thovt »


Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#716 Nový příspěvek od JARDY »

https://www.lidovky.cz/relax/zajimavost ... 41789f60a4

Lidovky moc nemusím ,ale něco na tom je.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#717 Nový příspěvek od JARDY »

Dělal jsem v nepřetržitém provozu před důchodem asi 20 let,tak že na zdravotní problémy jsem si zadělal dost.Sytém 2,2,2 někdy sem tam volno děs.Peníze žádné velké,když srovnám se svým zdravím,mizerné.Někdo to snáší lépe,já jsem se dopracoval do spánkové laboratoře,bohužel.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#718 Nový příspěvek od Deane7 »

vitex píše:Je třeba mít více pohybu a spotřeba paliva tímto úměrně klesá.
Mladým sa to dobre hovorí, tiež sme s manželkou za mlada sa zahriali tými smiešnymi pohybmi.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#719 Nový příspěvek od vitex »

A dnes je už neděláte?

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Zdravotní problémy a jejich následky

#720 Nový příspěvek od JARDY »

Děláme,jenže spoléhat jenom na to, tak umřu na podchlazení.Blbé řeči o tom ,že Vánoce už byly tak co zase chceš, každý nemusí.Proto přes zimu dělám dřevorubce a jiné hovadiny,od jara pohoda.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Odpovědět

Zpět na „Putyka“