Nabídka odkupu pozemku

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Nabídka odkupu pozemku

#121 Nový příspěvek od Deane7 »

Tak to oživím. Dostal som ponuku od pána Zpěváčka, za parcelu 5359 m2 mi ponúkol 3000€.
PD mi za 1 hektár dáva nájom 73€ ročne. PD pred nejakými pár rokmi ponúkalo že odkúpia pôdu, dávali vtedy 10-násobok ročného nájmu, teda by som vtedy dostal cca 400€. Tak teraz čo je lepšie? Parcela je na mieste kde je iné využitie naprosto vylúčené, stavať sa tam určite nebude, ak si zrátam všetky za a proti tak čo je lepšie? PD nájom nezvýši, za tých 53 árov dostanem za rok necelých 40€, takže tých 3000€ dostanem za 75 rokov na nájomnom, ja mám 66 rokov.
Je tu ale ďalšia vec, je nejaký nový zákon že tie parcely majú zlučovať do veľkých parciel kde by som nebol sám vlastník parcely ale spoluvlastník takže môj podiel by bol napríklad 1/578. A potom by som už nemohol predať hocikomu lebo spoluvlastníci by mali predkupné právo.
Vedľa mojej parcely je druhá, väčšia, tá má 9286 m2, tú máme spolu s jednou vzdialenejšou tetkou každý v 1/2, tá by asi predala, zatiaľ nedostala ponuku. Ja podiel od nej určite nekúpim, ona môj tiež nie, tak sa spýtam pána Zpěváčka koľko by ponúkol. Viem že blbosť ale vraj lepší vrabec v hrsti...
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Dindik
Příspěvky: 270
Registrován: čtv úno 08, 2018 4:30 pm
Bydliště: Praha

Re: Nabídka odkupu pozemku

#122 Nový příspěvek od Dindik »

Nevím jak na Slovensku, ale v Čechách, když není na pozemku stavba ( a možná jsou i další omezení), tak na prodej podílu nemusíte mít souhlas spolumajitelů a nejste jejich názorem na prodej nijak omezen. Musí se ovšem vytvořit nové vyměření a také je třeba úřední souhlas s dělením pozemků. Když nechcete pozemek oddělit, tak se vlastně jen zapíše jiný ( nový) spoluvlastník. Většinou ale spoluvlastníci bývají příbuzní a tam někdy prodávající ( pro klid v rodině) to raději prodá jim.
Důležité je mít přehled o Územním plánu obce, zde je dobré se informovat na Stav. úřadu o tom, co plánují. Je hodně případů, kdy někdo prodal pole u vesnice a jen čuměl, jak rychle z něj kupující udělal stavební pozemek s cenou až 100 krát vyšší.

Jinak jestli aktuálně nepotřebujete peníze, neprodával bych,. V centrální Evropě bude poptávka po pozemcích jen růst.
Naposledy upravil(a) Dindik dne pon čer 20, 2022 1:24 pm, celkem upraveno 1 x.

Dindik
Příspěvky: 270
Registrován: čtv úno 08, 2018 4:30 pm
Bydliště: Praha

Re: Nabídka odkupu pozemku

#123 Nový příspěvek od Dindik »

Jo a zjistil bych si, kolik PD dostávají dotaci na hektar a tlačil bych na zvýšení pachtovného ( nájmu). Tady ve středních Čechách se pachtovné pohybuje až k 5000 Kč za hektar

Belzebub
Příspěvky: 152
Registrován: stř led 18, 2012 7:16 pm
Bydliště: Polabí

Re: Nabídka odkupu pozemku

#124 Nový příspěvek od Belzebub »

Vytáhnu téma nahoru. Jak jste na tom?
Pardubicko - nabídka okolo 30Kč/m2.
Pronájem- měl jsem 6000Kč/ha (čistých cca 5250 Kč a 750 byla daň), platil 4x a letos se nemá k placení. Hledám jiného. Problém je, že Liponova tam nechce nikoho pustit.
Novou nabídku od jiného zatím nemám.
Už vím, co potřebuju na Š1000MB 67
celý motor :(
vložky/písty
klikovku
nohu k ventilátoru
sadu těsnění k motoru
vodní pumpu

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Nabídka odkupu pozemku

#125 Nový příspěvek od fikejz »

U nás mám nabídku pachtovného 3000,- (zatím jsem neřešil, protože se ohledně těch pozemků řeší ještě jiné záležitosti) Na cenu za metr se musím podívat doma,
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“