Nabídka odkupu pozemku

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Nabídka odkupu pozemku

#1 Nový příspěvek od Allan »

Ahoj poslední dobou nám chodí nabídky na odkup pozemků. Jedná se o ornou půdu kterou jsme zdědily po rodičích, je toho poměrně dost a proto jsme to dali JZD do pronájmu. Platí za nás daně a ještě k tomu dostaneme jednou za rok peníze za pronájem. Ale o to mi ani tak nejde spíš by mě zajímalo proč nám dělají nabídku lidé kteří mají trvalé bydliště i 300 km daleko .Ví snad něco co já ne a nebo to jsou obyčejní šmelináři??

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Nábytka odkupu pozemku

#2 Nový příspěvek od DYK »

No neříkej, že ti přišla nabídka od Mladé Boleslavi - Kosmonosy?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Nábytka odkupu pozemku

#3 Nový příspěvek od frturek1 »

nam to taky obcas prijde, vyberou jednu parcelu a natu se ptaj, ja to jednou sondoval a odesilatel mel trvali bydliste na mestkym urade. Vetsinou sou to neco jako realitky, vykoupi za polovic a pak to obratem prodavaj za dvakrat tolik, osobne bych se s tim vubec nezabejval, kdyz to k nam obacas prijde rovnoiu to poslu do kose.Pokud zvazujete prodej urcite bych obesel mistni soukromniky s nejakou nabidkou nejlepe neprodavat

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Re: Nábytka odkupu pozemku

#4 Nový příspěvek od Allan »

No Mladá Boleslav zrovna ne ale naposled to byli Semily

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Nábytka odkupu pozemku

#5 Nový příspěvek od staník »

V Nahlizenidooken jsou adresy majitelů pozemků. Tak různí špekulanti píšou. Taky jsem dostal dopis, chtěl tu hejhezčí parcelu co mám. Hodil jsem to do koše,neprodám nic.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Nábytka odkupu pozemku

#6 Nový příspěvek od sychrovak »

Allan píše:No Mladá Boleslav zrovna ne ale naposled to byli Semily
Hele a nebyl to od Malé Skály okres Semily?
Ten to u nás posílá všem.
Tyto lidi to zkoupí do větších celků a jedou dle UPO a pak následně tlačí na změnu UPO.
Nemysli si že ti dají více jak 10kč za m2

a jen se optám ty víš jaké je u Vás UPO?/uzemní plánování obce/

Já takhle kamarádce sdělil ,že vedle jejího domu povede obchvat města ve výhledu do 20let.....no nemusí ale je naplánován.
Nevěřila ,zašla na odbor výstavby a plánování a zírala......jak to dopadlo?
Na obchvat zatím nejsou peníze,ona dům prodala dalšímu co neví co ho čeká a vedle ve vesnici si postavila domek a je spokojená.
Proto ti radím nahlídni do UPO,a třeba zjistíš že na tvých pozemkách schválili průmyslovou zonu,nebo možnou výstavbu o který ty nemusíš vědět pokud se nezajímáš.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Sender
Příspěvky: 391
Registrován: ned dub 10, 2011 11:52 am
Bydliště: Třebíč

Re: Nábytka odkupu pozemku

#7 Nový příspěvek od Sender »

Tady u nás platí 7kč za m2.
Jsou družstva,který pronájem z polí platí dobře(víc jak 3tis+daň za ha) a pak i takový co platí málo(pod 1tis).V každým KÚ je to jnak.
Za sebe rozhodně neprodávat.

Uživatelský avatar
mr.prazdroj12
Příspěvky: 518
Registrován: pon kvě 18, 2009 10:59 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nábytka odkupu pozemku

#8 Nový příspěvek od mr.prazdroj12 »

zdravíčko,

Taky mámě nedávno přišel jeden, odesíletel se představil jako Ing Martin Cak, podle emailový adresy už to byl Cakl, na jeho adrese sídlí firma která dělá bednění a podle telefoního čísla mi to vyhazuje firmu abor,sro . Nabídnul nám cenu za kterou bych mu tak akorát ten dopis co poslal nacpal do (_)(_) Ze srandy, co odpoví, sem mu poslal mail, že bych prodal a ani neodpověděl. Takovejmhle samozvanejm otravům tak akorát nas..t
velké problémy neřeš, řešení se časem nabídne samo

Prevyseni
Příspěvky: 9
Registrován: úte dub 08, 2014 5:33 pm
Bydliště: Plzen

Re: Nábytka odkupu pozemku

#9 Nový příspěvek od Prevyseni »

Ta dopisova akce bude zrejme organizovana levarna.

Zivot je loterie. Ale vi Allan, ja, vy s urcitosti co bude zitra?
Unie se muze velice rychle rozlozit, tim padem zarve velka cast dotaci, nebo bude prinejmensim ten dotacni system po cas silne nestabilni, nerovnost chudy-bohaty stat a rozdilna kapacita dotovat vlastni se opet vice rozevre, narodni vlady budou bez halere hasit prusery v mnoha odvetvich najednou. Spousta preuverovanych zemedelcu a zpracovatelu prijde na buben, "nektere" pozemky pujdou dolu s cenou na dnes zcela srandovni hodnotu. Pripadne podvarianta, financne a odbytove jzdak pritlaceny ke zdi vam v takovehle situaci pole v najmu uplne znici za par let, spatne stridani plodin, eroze, "asijske" postriky, ..

Z jineho soudku, muze prijit dalsi variace na pozemkovou reformu v nejruznejsich podobach, byly za cisare, za republiky, tesne po druhe valce, za sociku i po revoluci. Zkratka ti co dnes sedi na pozemcich a "z pohodlnosti" dlouhodobe pronajimaji druzstvum, muzou brzo zaplakat, ze neprodali v dobach vyssich cen. A nebo take ne a vse budoucnu uz jen ruzove, sama pozitiva.

Nechci strasit ci osocovat, jen doporucuji se ohlednout co se delo poslednich par desitek a stovek let zpet. Jistota zadna neexistuje, bohuzel. :shock:

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Nábytka odkupu pozemku

#10 Nový příspěvek od frturek1 »

tak to je taky pravda, nikdo evi co bude, mozna ceny nemovitosti dal porostou, ale staci aby padli dotace a 60% soukromniku zkonci a pozemky zustanou lezet ale vsechno ma stridavej cyklus, obdobi kdy je to v cene a pak zas to zpadne, unas se jeste pred 7 lety prodaval metr za 2,50 tet uz je to u 10 Kc ale tohle sou vetlinou spúekulanti urcite kdybych chtel neco prodavat tak nejdriv obejdu mistni jestli to nechtej za nejakou cenu a pokud nebudou chtit pak bych uvazoval o nekom z techto dopisu ale urcite bych si nane daval velikej pozor

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Nábytka odkupu pozemku

#11 Nový příspěvek od sychrovak »

Tržní hodnota pozemků je pokažde jiná,vloni na Vysočině jsem viděl za tři,u nás pod deset nekoupíš.
Pozemkový fond také pod deset nejde a pokud je víc zájemců prodává se kdo dá víc,obálkovou metodou.
U nás pozemky u letiště se pohybují 80-100kč,obec prodává pozemky na výstavbu bez IS za 300kč,pří koupení pozemku na zahrady za 100kč.Podotýkám ,není u nás plyn,kanalizace a na vodu tě nenapojí
Zemědělskou půdu vykupují od 10kč soukromník dal i 15kč.
Já chci přikoupit louku,která navazuje na mé pozemky,bohužel chce 30kč tak čekám zda si to rozmyslí,ty doby kdy se pozemky
Prodávali a kupovali za astronomické částky už je pryč.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Nábytka odkupu pozemku

#12 Nový příspěvek od frturek1 »

takze sem ten dopis jeste nasel odesilatel je Bc. Jaroslav Šmída Pod Oborou 814 Kosmonosy 293 06 podpis na dopise je tisknutej

Uživatelský avatar
Allan
Příspěvky: 433
Registrován: stř lis 16, 2011 6:19 pm
Bydliště: Horni Moštěnice

Re: Nábytka odkupu pozemku

#13 Nový příspěvek od Allan »

Tak jsem ho našel to je on http://www.rknika.cz/cs/

creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Nábytka odkupu pozemku

#14 Nový příspěvek od creative »

Prevyseni píše:Ta dopisova akce bude zrejme organizovana levarna...........
To je kravina, nemovitost vždy bude mít hodnotu na rozdíl od peněz. Nadarmo ty nabídky nechodí, to jsou lidi, co peníze mají a potřebují je zhodnotit, minimálně dobře uložit, aby o ně nepřišli.

frturek1
Příspěvky: 3240
Registrován: pon říj 24, 2011 10:14 pm
Bydliště: Damětice

Re: Nábytka odkupu pozemku

#15 Nový příspěvek od frturek1 »

presne tak moje rec kdyz mam moznost cokoliv koupit kupuju, a jedno jestli les pole louka nebio jen mez, vetsina mezi je zarostla trnim to se vyklidi a vsadi se par stromku cena pozemku muze kolisat podle doby ale vzdycky bude mit hodnotu, od dedy z vypraveni vim staci aby prisla měna a penize ztrati cenu, to uz tu bylo jen za dedovo ery trikrat a co rika, tak pokazdy penize hodnotu ztratili, a pozemky zustanou pozemkama veky a pokud ztrati cenu po x letech ji zas dostanou

Odpovědět

Zpět na „Putyka“