Bourliva diskuse k tematu "legalizace domadelu"-piste cokoli

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15763
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Bourliva diskuse k tematu "legalizace domadelu"-piste cokoli

#676 Nový příspěvek od oco13 »

duchodce píše: pát pro 30, 2022 12:19 pm Mě by zajímalo ,jak to na Slovensku kdo zašmoulil ,že to prošlo parlamentem ......kdo z mocných /těch vzadu/ to protlačil - pojišťovny?
Na Slovensku boli už dosť dlho predtým C značky - prechod na F znamenal len STK navyše a sprísnenie pravidiel (ktoré si v každom okrese vykladajú inak)
Obrázek tu je ju trocha vidieť a to už je fotka stará roky. :typek:

fikejz
Příspěvky: 6102
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Bourliva diskuse k tematu "legalizace domadelu"-piste cokoli

#677 Nový příspěvek od fikejz »

Koukal jsem v mezičase na zákon a prováděcí předpisy. A domamonty opravdu nejsou zcela vyloučeny (třeba tady Nové Město nad Metují má pěkně zpracovaný formulář žádosti: https://www.novemestonm.cz/modules/file ... 2&inline=1) , přesto to nebude kdovíjak schůdná pěšinka (natož cesta). Nemluvě o tom, že kdyby se to mělo nějak masivně používat, kdo ví jaké tlaky by to vyvolalo.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
tucnakk
Příspěvky: 436
Registrován: stř črc 04, 2007 4:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Bourliva diskuse k tematu "legalizace domadelu"-piste cokoli

#678 Nový příspěvek od tucnakk »

https://www.traktorykioti.cz/sortiment/ ... 2d#content
Dnes jsem byl se zeptat u prodejce jak to je se znackama a o nicem nevěděl
tak nevim :-/

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Bourliva diskuse k tematu "legalizace domadelu"-piste cokoli

#679 Nový příspěvek od ITS »

fikejz
To, co píšeš a také uvádíš příklad formuláře, je klasické zvláštní užívání komunikace. Odkazovaný formulář je napsán velmi obecně a je otázkou, zdali je v daném městě, nějaký úředník ochoten potvrdit, když tam napíši užití nejednorázové, tedy dlouhodobé. Šlo by pak o rozvolnění zákona, které je možné. Zvláštní užití komunikace je ze zákona zamýšleno jako jednorázové, po přesně dané trase, v přesně danou dobu a za podmínek nařízených policií. A navíc pro vozidla bez schválené způsobilosti.
Dokonce ten zmíněný formulář hovoří o samojízdných pracovních strojích. To ale domaděl s vlekem a kopou sena není. S pluhem už ano.
Z toho plyne, že tudy také cesta nevede.
Pokud chceš domaděl používat na komunikacích, tak musí být hodně pěkný a jeho řidič musí, v dané lokalitě, být VIP :smich:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“