Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Na raz traktoristo-motorkářů bych přijel na dvou kolech

a) ano
63
50%
b) dobrý nápad, ale ne
8
6%
c) ne
5
4%
d) nemám motorku
18
14%
e) chtěl bych přijet, ale je to daleko i když zatím nevím kde to bude :)
33
26%
 
Celkem hlasů: 127

Zpráva
Autor
malotraktor
Příspěvky: 2068
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1771 Nový příspěvek od malotraktor »

To svícení dálkovýma mě taky sere a každýmu to rozmlouvám. Naopak mně vůbec nevadí když motorkář opatrně prokličkuje stojící kolonu a zařadí se dopředu. JÁ TO NEDĚLÁM! Nasranost ostatních řidičů pak pramení jen z toho, že oni to udělat nemůžou a musí čekat. Přitom pak při rozjezdu než se odlepí z místa vidí jen v dálce koncová světla motorky.
Nevěř všemu co si myslíš

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1772 Nový příspěvek od duchodce »

Malotraktore
" Naopak mně vůbec nevadí když motorkář opatrně prokličkuje stojící kolonu a zařadí se dopředu"
Tak v tomhle s tebou plně souhlasíma někdy i popjedu pokud to jde aby ten motorkář mohl projet. Je to i v mém zájmu, nemusím potom hlídat zrcátka kde je a kdy se rozhodne předjíždět .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

malotraktor
Příspěvky: 2068
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1773 Nový příspěvek od malotraktor »

duchodce píše: úte dub 25, 2023 10:41 am Malotraktore
" Naopak mně vůbec nevadí když motorkář opatrně prokličkuje stojící kolonu a zařadí se dopředu"
Tak v tomhle s tebou plně souhlasíma někdy i popjedu pokud to jde aby ten motorkář mohl projet. Je to i v mém zájmu, nemusím potom hlídat zrcátka kde je a kdy se rozhodne předjíždět .
Tenhle pohled mě nenapadl ale je to svatá pravda. Tak by měli uvažovat všichni ti kterým vadí, že se ten sebevrah cpe dopředu. 8)
Nevěř všemu co si myslíš

hobr
Příspěvky: 3884
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1774 Nový příspěvek od hobr »

Nebudu se mísit do debaty - jezdím na moto také a někdy je to opruz. "Plechovkáři" dělají schválnosti, "dárci orgánů" to samé. V sobotu jsem poprvé vyjel, odbočuji vedle v dědině doleva na most (na vedlejší silnici), plechovkář odbočoval z mostu doleva na hlavní. Nedal mi přednost, naštěstí jsme se minuli o pár cm :shock: . Jezdit je docela adrenalín. Základem přežití je předvídat a mít na mysli, že tě ten druhý chce zabít bez ohledu na nějaká silniční pravidla!
Malotraktor - naprášils na sebe hodně nepěkného, dávej si bacha ať to někdo na Tebe nepoužije. :obchod:
Všichni, co jsme na silnicích - buďme k sobě ohleduplní ať se ve zdraví vrátíme domů! :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1775 Nový příspěvek od duchodce »

Motorkáři bacha, už po vás i střílí :nee: :puska: .....
https://www.stream.cz/krimi-9237/hlidka ... .seznam.cz
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1776 Nový příspěvek od Sniper »

Tak do zítra snad nedospím :-/
Naordinoval jsem si celodenní pobyt v sedle Hondy Africa Twin za účelem vyvětrání hlavy a vstříc novému dobrodružství, ale zítra svou holku na 24h vyměním za litrovou DTC Adventure Sport.
Jak někteří tuší, u téhle dravé kočky chybí spojková páčka, převodovka má 2 spojky, řadí se v režimu manuál, sport, drive a podřazuje s meziplyny.
No, těším se :driver:


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1777 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já na tady tyto nové afriky moc chvály neslyšel. Tak pak napiš dojmy.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Ales12011
Příspěvky: 193
Registrován: sob čer 04, 2022 7:07 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1778 Nový příspěvek od Ales12011 »

Ahoj,
No dobře, jsem také motorkář a traktor jsem si pořídil z nostalgie a také z touhy trochu zvolnit... Za jednu vyjížďku někdy potkám hodně aut v protisměru, občas nějaké nedání přednosti v jízdě.... 🙄. A přítelkyně je "klidnější" když se vrtám v traktoru, než když řeknu, že se jdu projet 😁. (na moto jezdím už 28let).
Zetor 8011

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1779 Nový příspěvek od Tomas6 »

To asi všecky ty baby jsou klidnější když trávíme čas někde jinde jak na motorce. Teda asi krom milenky. Jinak za jednu vyjížďku jak píšeš potkám hodně aut v protisměru, ale taky v autě potkám v protisměru hodně motorkářů. Ono i ti kluci(holky) na těch motorkách mají hodně másla na hlavě a to co někdy na té silnici předvádí, to zůstává rozum stát. Kupříkladu v neděli jsem málem sejmul kluka na motorce, teda on se málem sejmul sám, úplně nehleděl na silnici a jel po mojí půlce, navíc v nepřehledné zatáčce. Já jsem jel pomalu, zastavil jsem, on by zastavit nestihnul. Tak 10 cm od mého nárazníku stihnul uhnout. Ale už jsem ho viděl ležet jak se mu to rozvlnilo.
O nějakém machrování co občas vídávám tady ve Zlíně ani psát nebudu. Běžně se tu jezdí za plného provozu po zadních kolech a tak. To mi jako normální moc nepřipadá. Taky jezdím, ikdyž teda nemám úplně silný stroj (Burgman 400), ale snažím se jezdit tak aby hlavně mi nevzniklo žádné nebezpečí. A myslím že, až přijde ten správný čas a koupím si nějakou dospělou motorku, tak budu jezdit úplně stejně.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1780 Nový příspěvek od Fizz »

Upřímně potkat tě ve Zlíně jak taháš burgmana po zadním by mě asi rozhodilo čakry. Jeto pro mě dost nepochopitelné vozidlo. Těžký jako kráva, velký, hrozný jízdní vlastnosti. Skutra ma taky, malorážky jsou dost zabavny, všude zaparkujes atd. Tohle by bylo možná dobrý na "cestování" pokud tě teda fáze přesunu vlastně nezajímá.
Dovela by mě zajímalo proč mas právě toto a co bys na tom vyzdvihl. Deda ho má, občas to stěhuju, (podle mě odpovídající výraz pro to co hy měla být jízda).
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1781 Nový příspěvek od mastnacek »

Uz dlouhy roky, jedno desetileti cca se netesim na sezonu, kdy zase "motorkari" vyrazej na silnice. Serou me tupecci na jogurtech, nahacich, protoze se zda, ze nemaj v hlave vsech pet po hromade. Ale dost me tocej i dedci v kuzi na coprech, jednotlivci jsou ok, ale kdyz pak jedou ala autobues, jeden u kraje a druhej dva metry za nim u stredovy cary, tak to me omejvaj. Uplne nejradsi a to neni ironie mam strejce co jezdej na motorkach nebo mopedech do prace. To je ten hlavni ucel motorek, levne vozitko. Celkove je to ale hroznej konzum, spotreba vs kolik lidi to kam doveze.

Ales12011
Příspěvky: 193
Registrován: sob čer 04, 2022 7:07 am
Bydliště: Vrchlabí

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1782 Nový příspěvek od Ales12011 »

Souhlasím, že oba "extrémy" jsou na silnici nebezpečné, nebo alespoň obtěžující. Ono podobně by někdo mohl nadávat na bláto z traktoru na silnici 😁. (i když ten traktor na silnici je alespoň užitečný, podobně jako náklaďáky se zbožím atd ...) Prostě to chce klid, rozvahu, úctu ke zdraví a životu. Jinak ta jízda v "ksiksak" formaci je správně. Oba jezdci mají lepší přehled o situaci, více času na reakci a pro okolí jsou i vizuálně čitelnější. Samozřejmě jich nesmí jet kolona. Mimochodem, já jezdím sám, výjimečně dvě moto a mám sportovně cestovní Moto Guzzi. Asi se ten svět a společnost celkově mění... Dnes už bych nechtěl do současného "stylu dopravy" vjet se soupravou ŠT-180 a smykama jako za svého mládí.... 😄.
Zetor 8011

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1783 Nový příspěvek od Tomas6 »

Fizz píše: úte čer 13, 2023 6:56 am Upřímně potkat tě ve Zlíně jak taháš burgmana po zadním by mě asi rozhodilo čakry. Jeto pro mě dost nepochopitelné vozidlo. Těžký jako kráva, velký, hrozný jízdní vlastnosti. Skutra ma taky, malorážky jsou dost zabavny, všude zaparkujes atd. Tohle by bylo možná dobrý na "cestování" pokud tě teda fáze přesunu vlastně nezajímá.
Dovela by mě zajímalo proč mas právě toto a co bys na tom vyzdvihl. Deda ho má, občas to stěhuju, (podle mě odpovídající výraz pro to co hy měla být jízda).
Mám ho hlavně proto, že malorážka jak ty říkáš by byla pro mne vzhledem k tělesným proporcím asi utrpení a velkou motorku nechci, protože jezdím víceméně jen do zaměstnání a zpátky. Jednou za čas nějaký ten výlet ke známým a tak. Za loňský rok najeto max 5000km. Kupovat kvůli tomu velkou mašinu, nesmysl. Požitek z jízdy pro mne dostačující. Vyzdvihnul bych spotřebu, uveze mne to a ten zbytek jak ty píšeš ty malorážky. Ono to zas tak velké a těžké není.
Jinak já určitě buráka po zadním netahám. Stačí že to tu dělají jiní blázni. Sice ne na skútru, ale i tak. Ono v tom provozu co teď ve Zlíně je, moc prostoru na machrovinky není.
Jako rozumím tomu že někdo má mašinu, chce se vyblbnout, předvést, ale proč za plného provozu ohrožovat sebe i ostatní..
Nedávno jsme tu řešili buchláky. Opravdu všem těm mrtvým to (nejen) tam za to vyblbnutí stálo?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

mastnacek
Příspěvky: 7103
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1784 Nový příspěvek od mastnacek »

Ales12011 myslel jsem prave kdyz jede takhle cik cak vic za sebou, to se v podstate neda pak rozumne predjet

Fizz
Příspěvky: 7967
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1785 Nový příspěvek od Fizz »

Tak to nemyslím blbosti nedělám, je to prostě těžký hovado, respektive je těžkopádný.

Na motos oceňuju v zásadě dynamiku a lehkost v jakémkoliv smyslu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Putyka“