Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Na raz traktoristo-motorkářů bych přijel na dvou kolech

a) ano
63
50%
b) dobrý nápad, ale ne
8
6%
c) ne
5
4%
d) nemám motorku
18
14%
e) chtěl bych přijet, ale je to daleko i když zatím nevím kde to bude :)
33
26%
 
Celkem hlasů: 127

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7927
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1591 Nový příspěvek od Fizz »

Jako kazdej skutr. Variator olej.

Nevím me to moc nebere, fak je to těžká kráva, hrozně velký neodperovany hmoty. Chvíli řídit jednou rukou skoro nejde.

Mam pocit že trošku náročný je to na ložiska uložení zadního kola, tam bych zkonzroloval zda nehuci.

Duvod pro 650?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1592 Nový příspěvek od Britt »

Komfort
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1593 Nový příspěvek od padesátka »

Zdravím neměl jsem tu možnost se svézt ale mladej má 400 burgmana a chtěl jít do 650 ale nějak si to rozmyslel má to převodovku(řadí se snad tlačítkem sekvence) automat víc o tom nevím proto od ní upustil a nechal si 400 to je taky slušnej kočár a tam je jen variátor a letmo uložené zadní kolo nevím jak to má 650 :-/ jinak je to pěknej maxik a určitě slušně jede dvouválec 650 musí jet. https://www.motorkari.cz/motokatalog/su ... rgman.html#

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1594 Nový příspěvek od Britt »

Tohle má taky automat a navíc možnost řadit manuálně, el. sklápění zrcátek. el. spouštění a zvedání plexi štítu. U té 400 je prý to plexi krátké a luft jde přímo do obličeje a nechrání to tolik vůči dešti.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Fizz
Příspěvky: 7927
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1595 Nový příspěvek od Fizz »

Musím se dědy zeptat jestli už to nevymenil. Už má myslim třetího. Teď prave říkal že nadstavoval plexi.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1596 Nový příspěvek od Britt »

Zapoměl jsem na ABS, které 400 nemají.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1597 Nový příspěvek od padesátka »

Na 400 jsem jezdil a nikde na mně nefoukalo jestli tam bylo jiné nevím ale byl jsem celý schovaný ABS mladej nemá akorát dual brzdy jako mám já na BMW st. No jo suzuki burgman 650 to už je hodně o komfortu. 650 taky nemá letmo uložené zadní kolo ale normální vidlici + na každé straně tlumiče.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1598 Nový příspěvek od Britt »

Ten průvan je častá stížnost na 400, pokud jsi trochu víc narostl. Já mám 182 a na tomhle se mi líbí, že si mohu plexi spustit nebo zvednout podle potřeby.
O 400 jsem taky uvažoval, kvůli hmotnosti, ale těch 30 kilo už asi nejraje žádnou roli.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Tomas6
Příspěvky: 5370
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1599 Nový příspěvek od Tomas6 »

No 30 kilo je dost. Já mám 400 burgmana, bral jsem ho od známého, který si koupil 650 a do dvou let byl opět na 400. Zajedno si dost stěžoval na spotřebu, co říkal tak pod 5 se nedostal ani omylem, zadruhé se mu srala ta převodovka či co to je a říkal že je to oproti té 400 těžké. Jinak je to loď a úplně to ztrácí výhodu skútru. Už s tou 400 se celkem blbě proplétá městem.
No já mám dědáčka, rok 2000, jezdí to, ale chtělo by to něco silnějšího. Tak se ohlížím po motce. Známý by měl na podzim prodávat 650 V-strom tak silně přemýšlím. Zas kupovat velkou motorku na 25.km do práce a 25 km z práce. Nevím no. Nakonec to stejně dopadne tak že prachy nasypu do baráku a další sezónu si odjezdím na skútru.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1600 Nový příspěvek od Britt »

On ten výběr není zas tak veliký, jak se zdá. Nechci prdítko o obsahu 125 ccm a také žádné noname. EU prý zakázalo v r.2019 dovoz strojů o obsahu větším než 400 ccm a tak se výběr pořádně smrsknul. Koukal jsem taky po Hondě Silver Wing a to je učiněný žebrák, proti Burgmanovi. V týdnu se u mě stavoval kámoš na Hondě Forza 750 a dost si jí pochvaloval.
V ulici je kámoš, který opravuje motorky a s ním jsem konzultoval všechna pro a proti. Jako první mě upozornil na hmotnost a pak žehral na nectnost všech skůtrů, že aby mohl vyměnit olej nebo svíčky, musí sundat celou kapotáž, což je prý práce pro dva lidi. Došel ke stejnému názoru, že z toho co jsem si vybral, vychází Burgman nejlépe, až na tu hmotnost. Co se týká oprav, tak prý se zatím nesetkal s žádným větším problémem, kromě běžných věcí. S tím prý není problém jet Chorvatsko ve dvou a s plnou bagáží, ale zas takový masochista nejsem. :)
Seděl jsem na něm a překvapilo mě, jak prásně a příjemně se na tom sedí, že ani moje plotýnky neprotestovaly a mohl jsem si natáhnout i ty svoje dlouhý fajfky. Ta váha je teda dost velká, to je fakt, ale na druhou stranu vím, že sedím na motorce, která umí svižně upalovat i když na ní sedí takový dobytek jako já, co má přes metrák.
Co se týká spotřeby, tak když chceš opici, musíš mít i na banány a pokud budu chtít jezdit za 2,5 litru, tak si koupím něco, co má stejný výkon jako motor z vysavače, ale musím počítat i s tím, že to bude mít stejný zvuk a požitek z jízdy je taky někde jinde. Do téhle verze je prý zabudovaný systém, který tě upozorňuje je jedeš ekonomicky a pokud ho budeš dodržovat, dostaneš se i pod 5 litrů.
Mě se vždycky líbily velké mašiny, jako Goldwing, ale to je trochu jiná cenová kategorie, ale tohle se tomu dost přibližuje. Fakt je to takové pojízdné křeslo. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Fizz
Příspěvky: 7927
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1601 Nový příspěvek od Fizz »

Zak teď má 400, 650kuprodal.

Co se týkalo těch lozisek to už je 400.

Přesně co výše, těžký, převodovka,...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Tomas6
Příspěvky: 5370
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1602 Nový příspěvek od Tomas6 »

Podle mne cokoliv nad obsah 400 je ve skútru už nesmysl. Tím ten skútr ztrácí veškeré svoje výhody. Jedna jediná přetrvává, nasedání a místo pod sedačkou. Co se týče pohodlí sezení asi taky ok, ale to už pak kazí malé kola a celkově odpružení. Zvlášť na rozbité silnici. Já na té 400 strašně trpím než přijedu na silnici 1. třídy. Což je z celkové trasy asi 2/3. Co jsem se bavil se sousedem co má velkou motorku, vůbec nemusí přemýšlet jestli je někde hrbatá silnice.
Jak jsem psal, mám sice už starý kousek, nicméně myslím že pořád v kondici, když jsem to přivezl, požitek z jízdy byl až famózní, oproti jawě 250 nebe a dudy, teď ale přicházím do stavu že by to chtělo opravdu motorku.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1603 Nový příspěvek od Britt »

Velkou motorku mám, ale mám problém přehodit nohu přes sedlo a ten pocit jistoty už taky není co býval a ona je to už taky babička i když v dobrém stavu.
Proto jsem se rozhodl pro skůtr. Nehodlám na něm brázdit Evropu, ale v tomhle počasí je to příjemnější svezení než v plechovce a je to i rychlejší, zvlášť ve městě.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1737
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1604 Nový příspěvek od padesátka »

Nejlepší rada je dojít se svézt třeba i po tom městě když ti bude vyhovovat kup zřejmě jsi se do 650 zakoukal. Mně taky říkali bavoráka nekupuj vem nějakou rejži--nepřesvědčili mně první jsem kopil BMW R1200st a po dvou letech jsem ještě dokoupil BMW R1150GS tak mám dva boxery a pokaždý když vyrazím na výlet těším se jak malej kluk střídám je :typek: . Dnes výlet s kamarádama vodní nádrž Souš Hejnice Libverda příjemných 300km na 1150gs :ano: K té 650 jak jsem psal mladej se bál toho automatu kdyby se mu to posralo prý by se nedoplatil. :-/ nevím co je na tom pravdy :-/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Kolik je zde TRAKTORISTO-MOTORKÁŘŮ?

#1605 Nový příspěvek od Britt »

Ty executive jsou prý vychytané a jsou to údajně nejlepší převodovky na skůtrech. Tak jsem to četl v několika testech.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“