Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Chodíte na houby?

ANO, chodím
103
79%
NE, nechodím
15
11%
Ač houby sbírám nekonzumuji je
13
10%
 
Celkem hlasů: 131

Zpráva
Autor
Sadra17
Příspěvky: 6117
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1141 Nový příspěvek od Sadra17 »

Čárls píše: ned zář 11, 2022 10:03 pm U nás ani prašivka k tý ceně takže 320 zlotých děleno 6 a maš za 100 gramu 53 korun takže 530 za kilo zlotý je pod 6 Kč
ty počty ti moc nejdou :-/ https://prnt.sc/w24M_UKzAk9d
malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1142 Nový příspěvek od bourač »

se nedivím že šmelky někoho natáhnou když neví jak se převádí kurz zlotého...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14678
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1143 Nový příspěvek od DanculSK »

Síce je to na euro
Ale....
:pistol:
Obrázek

Myslím že to bude 3.20 zlotý
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13123
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1144 Nový příspěvek od Čárls »

Sory já si to přehodil :-/ asi jak sem doma mi to už tak nemyslí :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

chobotek
Příspěvky: 10558
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1145 Nový příspěvek od chobotek »

Sniper píše: ned zář 11, 2022 9:35 pm
chobotek píše: ned zář 11, 2022 9:29 pm 3.20 złotých za 100g je moc?
Ty tam někde vidíš desetinnou čárku? :-/
Vidím tam tečku a vidím dvacítku menší než trojku. A jinak nechápu těch několik stran řečí okolo ceny. Jako byste všichni předpokládali, že ten prodejce je úplný magor a chce skoro dva tisíce za kilo syrových hub. Něco to vypovídá, ale ne o Polácích ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9052
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1146 Nový příspěvek od Sniper »

chobotek píše: pon zář 12, 2022 8:26 amNěco to vypovídá, ale ne o Polácích ;-)
Povídej, můžeš být konkrétní? :-/
Já vidím cenu 320 napsanou rukou, proto neřeším velikost písma.
A o cenu jsem se v dnešní době krize zajímal proto, abych si udělal představu, kolik stojí např již zmíněné hríby.
Loni taky stála ve výkupu SM vláknina 250-300,- Kč / 1 m3 a letos Biocel vykupuje za 1.800,- a Slováci dávají za KPZ dokonce 96,-€
Tak proto moje otázka na cenu, kterou mi ovšem do té doby nikdo konkrétně neujasnil a vznikly jen dohady.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

chobotek
Příspěvky: 10558
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1147 Nový příspěvek od chobotek »

Já tomu nerozumím :-/ Dovedeš si představit, že by někdo dal 3200 złotých (dnešním kurzem střed 16.633,- (více než šestnácttisíc korun)) za kilo hub? Fakt je tu o tom několik stran?
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4247
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1148 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tohle nemůžu jen tak nechat bejt.o tomhle si nemůžu jenom číst!!tak jsem v kaufu vzal krkovici v akci za 110,- a pak koukám,že tam maj ve slevě moc pěknej vepřovej ořez za 75,- tak jsem krkovici vrátil.a pak už jsem tlačil kolo přes LES!!šlapka se mi zarejvala do lejtka .tlačit kolo ještě nemám vychytaný.,ale já jsem věděl,že mi něco k tomu masu schází.a první růžovky.pár miniaturních klouzků.dobrá,bude to trošku ovoněný lesem.i z toho mála jsem měl radost.už skládám kudličku a balím bágl a ejhle další růžovky v hromadě chrastí.a tamhle,hříbek.pak přesun na kole k domovu,ale nedalo mi to a zatáčím do lesa.a tam nic.neva.ale tamhle to přece vždycky rostlo,to ani není les,to je takovej remízek v loukách,ale pamatujem si to z dětství.a taky že jo,čtyři obrovský kozáci,nohy zdravý. tak tohle bude už bohatá houbová omáčka....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1149 Nový příspěvek od bourač »

aby ti to kolo v zápalu sběru hub někdo neukradl, :smich:
mě se podobná věc stala,
šel jsem se synem na ryby,(někdy r1990) kola skovali do roští a někdo je odvez.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1150 Nový příspěvek od ota »

Jdu s Axisem na procházku. Známé místo, kraj lesa. Koukám, ale to jsou krásný žaludy! Natrhám si plnou kapsu žaludú. Axis mezi tím zlobil. A pořát hr do lesa. No co už vedle dubu pár osik. Tak tedy když tam chceš vlezeme tam. Třeba tam najdu nějakou houbu u nás ,,osikáče". Vlezu asi 2m od cesty a už vidím prvního. Kousek vedle druhej. Když jsem měl čtyři kousky asi po ujití 10m tím krajem osik povídám jdeme ven z lesa. Nevzal jsem si nic na houby a teď to ponesu v ruce!
O víkendu tady uplná invaze houbařů. U lesa stálo snad 20 aut. No jen je třeba vědět kam v tom lese vlíst a není třeba chodit hodinu po lese. Manželka s pantátou dneska asi 45 min v lese a dva košíky. Jeli do mladeho lesa a věděli kam. Brali jen hřiby.
Všude toho tady rostou kvanta. Na poli nějaké prašivky že by na fleku měl nůši co jich tam je.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pavel
Příspěvky: 8278
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1151 Nový příspěvek od Pavel »

ja to sem dal jen abyste mely predstavu o houbach

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1152 Nový příspěvek od bourač »

dobřes udělal, aspoň tady není nuda :) kolik teda ten polák chtěl za ty houby? Mě to připadá že to mělo být za přepravku, pár kg, 100ks, pak už ta cena vychází reálná.
Tohle vodvízt do Práglu, zastavit někde u chodníku - prodáš dřív než na tebe vlítnou Městapo. :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1153 Nový příspěvek od Joe66 »

U nas na vychode je to zatial s hubami mizerne . Sem tam niekto najde ale vacsinou viac aut v lese ako hub :smich: A na Orave ich nosia vo furikoch :D Ale tam pravidelne prsalo. A znamy dnes kupil z velkoskladu pre gastra po akcii 1kg dubakov nakrajanych v sacku za 4e :jazyk: Ze tiez som mu dal kupit .Lebo za taku cenu je to ako zadarmo ked na orave chceju za kosik od 20 do 40eur :jazyk: A predavala tie huby firma ryba Zilina . Ze neviem kto to pre nich zbiera ked to predavali za taku smiesnu cenu :jazyk: Ja mam doma este susene dvojrocne dubaky ale cerstve na polievku su super ked zavonaju v polievke ;-)

Sadra17
Příspěvky: 6117
Registrován: ned led 01, 2012 11:59 pm
Bydliště: Netolice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1154 Nový příspěvek od Sadra17 »

malej traktorista v malým traktoru

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1155 Nový příspěvek od ota »

Kluci letos s těma houbama, to je hrůza! Doma všude houby. Houby jako řízky, houby s flíčkama, houbová polévka, jakási houbová ,,couračka" a ještě smaženice z toho co zbyde. Pantatík suší o 106. To je u něj smradu jak v hradu. On tedy říká ,,tady to voňí!"
Už aby bylo po sezoně. Tuhle šmejdim v kuchyni večer a odklopím poklici u kastrolu á řízky! Pořádně na to koukám a kruci má to tvar segmentu houbího klobouku! Kurva ještě že jsem do toho nekousnul! To by mi provrtalo břuch! :D Ptám se spící manželky na gauči ,,a normální řízky máme taky?" Kouká na mě ze spaní a ,,normální? Ne ty nemáme!" :vztek: V lednici kastrolů všude houby. Sice já měl flíčky s uzeným. A zapečenýho kralika a pak koprovku. A oni taky, ale všude ty břichovrtky. :D Už ani Axise to nebaví čmuchat je po lese. Tuhle mi jednu parádnickou houbu slisoval packou. Stoupnul na ní a zbyla z ní placka. :smich: O víkendu stálo u lesa 50 aut. Kámoška byla ráno v 7 hodin. To bych se vosypal vstávat a když jeli domů počítali auta a prej padesát aut. Auta stály všude kde byla do lesa díra. A pantáta na palouk na procházku nechoďte, dědek odtud valil dva koše hub! Povídám dědo stejně houby přinesu, vím kam pro ně jít. A tak jsem donesl 4 osikáče a dva kozáky. Osikáče byly pod osikou a kozáky u souseda ve vjezdu. Ani jsem do lesa nemusel. Byly asi 50m od baráku. 8)

Odpovědět

Zpět na „Putyka“