Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Chodíte na houby?

ANO, chodím
103
79%
NE, nechodím
15
11%
Ač houby sbírám nekonzumuji je
13
10%
 
Celkem hlasů: 131

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1006 Nový příspěvek od vitex »

Lakovka je moc dobrá houba,jenže naši tomu nevěří,tak si ji musím dělat sám.Jinak se mě dnes nezadařilo.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20830
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1007 Nový příspěvek od ota »

Víťo já včera našel manželce na smaženici. Přišla večer z práce a já že máš tam houby, musíš si je očistit! No bylo dobře 20:30 a už se ji nechtělo. povídám, jestli je neočistíš, tak ti příště s Axisem přineseme prd! Tak je očistila a uklidila do ledničky.
Tady je ulovek.
ObrázekObrázek
Tady tyhle potvory tam jsou celkem dost. Ani nejsou okousaný od veverky. Kdo ví, jestli jsou jedlí, u nás to jsou prašivky. Ale jsou jak vysoustružený pěkný.
Obrázek Obrázek Obrázek
No a těhle mochomůrek je tam hromady. Těch by byl půlkoš za chvíli. Všude jich je v hustým červeno. Takovou krásnou jsem chtěl vyfotit a Axis na ní šlápnul a byla z ní placka. Tak aspoň jiná.
Obrázek

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1008 Nový příspěvek od Chose11 »

no já byl na houbách letos jednou, na zahradě. Vlastně dvakrát, poprvé žampion císařský, to byla lahoda, podruhé ryzec, modrák a klouzek, nyní už nic neroste.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20830
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1009 Nový příspěvek od ota »

Tady je mrtě těch bílejch hub na loukách, nebo na škarpě. Vypadají jako žampiony. Já to nesbírám. Nikdo to doma nejí. Ale těch roste hromady a celkem i velký. Pak tam jsou i ty bílý strupovatý. To nikdo nesbírá. Musím se zeptat Honzy co je to za potvory. Ten zná kdejakou prašivku. :vysmech:
No myslím, že teď v týdnu budou houby. Však jsem našel hodně malejch. Ale kde je víc mokro byly už i malí plesnivý. Přecijen už je chladnějc a ono to tak nevyschne.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1010 Nový příspěvek od Chose11 »

vyrazilo se mi na hromadě písku spousta hnojníku inkoustového, nechal jsem ho být, teď mě to mrzí, prý výborná houba
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Pavel
Příspěvky: 8274
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1011 Nový příspěvek od Pavel »

oto to nemas kosik do igelitky takova prasarna

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20830
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1012 Nový příspěvek od ota »

To Pavle táhni sebou košík když jdu se psem na procházku každej den a třeba nenajdu ani prašivku. Takhle strčím igelitku do kapsy a jdu. Nenajdu, tak ji nemusím tahnout v ruce sebou. Asi dvakrát jsem ho tahnul sebou. Jednou jsem našel a podruhé nic.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13114
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1013 Nový příspěvek od Čárls »

Tak sem se byl projít v lesíku pod bytovkou

Tohle nevím co je (ty napravo) my to nikdy doma nesbírali ale vzal sem vzorky Pomůže někdo s určením ?

Obrázek


Obrázek


Obrázek
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20830
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1014 Nový příspěvek od ota »

Včera jsem byl s hafanem na procházce. Samozřejmě jsem si doma nechal igelitku do kapsy. No ale šli jsme Čoňanovím lesem a pak přez potok kde teče kupodivu dost vody a u kňížete ve smrčkách asi 15 kačenek. Krásnejch žlutejch a zdravejch. Klobouky tak od 3 po 10 cm. V trávě skoro neviďitelné. Pak rostoucí bedly. Na louce mrtě žampionů. Tak jsem si říkal, že dneska půjdeme znovu tam a posbíráme kačenky. Manželka včera dělal plněné žampiony. Blééé to nejím a mě rajskou to si dám. No že si nechá trochu žampionů, ostatní dala švagroví.
Ale něco pro Víťu, koukám včera co to je u sousedů vzadu na zahradě a ona to pýchavka, vatovec jako tele! Ukazuju ji dneska manželce heleď co tam mají. Otevřela okno a kouká na ní. Prej dělej vezmi si štafličky, já ti je podržím a vlez pro ní! Oni přijedou až na víkend a to už bude červavá! To máte málo hub? No ale tohle je pejchavka, to by bylo řízků! No ale to by byla krádež!! A manželka že prej až by mě odsoudili, pekla by mi buchty do basy! :vysmech: Má tak kolem 25 cm průměr. Ale opravdu by chtěla už sebrat, jinak bude v piče! :vysmech:
Jedna pejchavka pro Víťu.
Obrázek
Tohle bylo v ledničce a včera to manželka naplnila a smažila či co. :D
Obrázek
A na louce u topolů žampiony. Je tam asi 6 takovejch hjnízd. A to druhý jsou ty rostoucí bedly v lese u Čoňana a dneska budou jednou takoví. 8) No rostou rostou!
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1015 Nový příspěvek od vitex »

Karle,musíš pořádně vyfotit to,co chceš určit.Takhle to prostě nejde.Oto,jaká pýchavka?Vždyť je to Vatovec.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20830
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1016 Nový příspěvek od ota »

Víťo vím že píšu romány a nedá se to číst. Ale v tom románu Ti to píšu že ,,zahradě a ona to pýchavka, vatovec jako tele!"
Nedá se to číst no vím, jsou to romány, ale já to jinak neumím. Samo že je to vatovec. Ale myslím si, že už nevydrží dlouho, že mele z posledního a bude po něm.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1017 Nový příspěvek od vitex »

A je už doma?

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13114
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1018 Nový příspěvek od Čárls »

Víťo příště se polepším :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1019 Nový příspěvek od bourač »

mám info z více zdrojů a viděl sem i chlapa jak leze z lesa s velkým igelitovým pytlem. Už u nás rostou, nebyl čas ale zejtra jdu :wink:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20830
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1020 Nový příspěvek od ota »

Rostou, ale jak píšu v trávě. Pod malinkejma smrčkama. Za potokem jsem šel dneska pro 15 kačenek a nakonec jich bylo čtvrt igelitky. Když jsem to nesl dom, bolela mě ruka. Pes zlobil když jsem sbíral. Našel klacek a lítal s ním jako blázen. Dvakrát mi vlezl do potoka po kolena. No já mordoval trávu z klobouků hub. Bylo jich tam požehnaně. Ale jinde nic. Mrtě bedel a to nikdo dom nechce. Takže jen na jednom místě pod smrčkama asi tak do metru vysokejma. Všude tráva u potoka a odpoledne svítí sluníčko. Tam byly. Asi tři jsem našel jinde. Tady na tom místě je to už teď třeťí sbírka. Je to ,,plodné" místo. Nikoho by nenapadlo tam jít. Však tam na mě od včera počkaly. Akorát, že jich bylo asi 3x tolik co jsem nahlásil. A menželka, ježiši co s tím budeme dělat? Prý zítra koprovku a smaženici. I děda s babičkou budou mít. U nás musejí bejt ťi co konzumujoui houby už přejedený! No snad ani toho vatovce neukradnu sousedům!
Jé Bourači teď mě došlo jak píšeš že ten chlap vylezl z lesa s velkým igelitovým pytlem. Jestli to nebyl podobnej jako tady. A z toho pytle tam vysypal dvě kůže z ovce. Prostě stahnul ovce a strčil to do pytle a pak to tady u nás vyklepal do houšťí. Teď je mazec jít s hafanem. Už to asi na půl kilometru cejťí. Prasata to už rozkarbovali po hektaru lesa!
Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Putyka“