Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Chodíte na houby?

ANO, chodím
103
79%
NE, nechodím
15
11%
Ač houby sbírám nekonzumuji je
13
10%
 
Celkem hlasů: 131

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#676 Nový příspěvek od vitex »

Dobrá,tak jen posbírej a odvez do palírny.Po vypálení to dovez domů a když bude dobrá,tak si ji odvezu a veškeré výdaje Ti zaplatím. 8) Bohužel si nepamatuji,že bych Tvoji hruškovici ochutnal.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#677 Nový příspěvek od kenybz »

byl jsem s jedním starým pánem a chodili jsme po lesoch ...na místo jsem se vyškrábal autem no místama to vypadalo že ani neprojedu tak mě ukázal svoje místa ale nachozený jsem byl fest a durch mokrý no a stařík si jen vykračoval bez kapky potu :) Jak už byl koš plný, tak jsem ho odložil u louky a chodili jsme dál. to místo je asi 5km od dědiny a ta hlavní hřibová sezóna už proběhla toto byly jen paběrky, tak ale vím kde to je a jak zase porostou tak zajdeme znovu
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#678 Nový příspěvek od vitex »

To Ti závidím.Paběrkovat půjdu až se narodí Adámek(měl to být Vojtíšek).Dřív to bohužel nepůjde.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#679 Nový příspěvek od ota »

Kenybz takhle jsme byli kdysi na dovče u Chvalčova. Kamarádů strejda že nás vezme na hřiby. Tak jo zajeli jsme autem k lesu. Strejda ( solidně přez 80 roků ) vytahnul z kufru ,,čagánek " a už jsme špacírovali. Někteři to vzdávali už z kraje lesa. Spocení jak tele a dědko se ani kloudně nezadýchal a vzal to rovnou proti kopci, navrch jsou ty nejpěknější!
Viťo kdysi jsem Ti poslal litr a to byla opravdu dobrá. Mám tady možná ještě tri v depozitu. Ta je jen opravdu pro spešl příležitosti. Asi jsi ji nalil ke kytkám třeba Ti nechutnala. Ale lepši jsem nepil a ani neměl, vlastně ještě trošku mám. Jdu zrovna skouknout kolik a jestli se nekazí! Můžu, nemám volant!

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#680 Nový příspěvek od kenybz »

oto to je soused přez několik baráků on pořád dělá na poli tak občas pokecáme...on vždycky říká zážitka jak šly třeba na hřiby a bylo jich 3 no ti dva co šly před ním měli každý pulitérku slivovice a on šel až za něma a nasbíral hromadu hub co přehlédli jak měly trošku rozostřené vidění hahaha :smich:
a nebo tady jsem jednůc doje opřel pincka o strom ušel tři kroky a už jsem to němel kam dávat...
jak už jsme končili tak mě jakási intuice či co říkala mrkni ještě sem a našel jsem dva křemenáče klobouk asi 15cm a tak se podíval že snad i záviděl...nejlepší bylo sednu do auta že už teda odjedem šlápnu na spojku a rup kurva co to? pedál klesl nadoraz a vysel jak kravský ocas a doprdele..naštěstí vyskočila taková tyčka s plastovým okem co vede od pedálu n spojkového válečku tak jsem to tam jaksi přidělal stahovačků a zas to vyskočilo...on je v tom takový plastový bazmeg se zácvaky a to prasklo tak to vyskočilo dycky ven no nic musel jsem jet pořát s mírně stisklým pedálem spojky aby to nevyskočilo a tak jsme dojely no nevím nevím jít ještě pěšky dom to by nebylo jen tak, navíc pro nás by tam asi nikdo nedojel možná kámoš s ML-kem by projel a podle souřadnic by nás našel on to tam zná
tož tak...teď jsem to opravil a dal tam segerovku ale budu to muset co nejdřív vyměnit z náhradního auta bo to oko co se nasunuje na čep pedálu je naprasklé a tlakem tlačí ten čep do té praskliny no a jak by se to rozletělo tak už to na cestě neopravím...jedině tam fláknout dvojku a rozjet se přez startér a takto nějak přijet dom a doma to zadusit zabržděním...on člověk v takové situaci dycky něco vymyslí...
jo jak jsem to provzorně opravil tak mě říká toho pravíka tu máš na focení a říkám jakého?¨
no tady toho a 2 metry od auta takový macek a málem by tam zůstal :shock:
vitex na kolik °C sušíš v té sušce hříbky?
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#681 Nový příspěvek od vitex »

Půlčíkem nemůže mít nikdo rozostřené vidění,tím se zaostřuje.Sušičku pouštím na plný kule,protože bych nyní v sezóně nic neusušil.

Paťo350
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 06, 2017 10:17 pm
Bydliště: Piešťany

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#682 Nový příspěvek od Paťo350 »

Včera som pre huby nemusel ísť ďaleko, stačilo zájsť na záhradu.
Obrázek
Nejako som ani neveril že by z toho niečo mohlo byť takže som bol riadne prekvapený keď som uvidel takúto úrodu. 8) Dnes vychádzka po okolí Piešťan ale bolo to veľmi slabé, snáď cez týždeň zaprší.
EDM

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#683 Nový příspěvek od vitex »

Nechtěl jsem ale byl jsem vyhnán rodinnými příslušníky do lesa.Po dvouch hodinách útrap,kdy jsem odmítnul sbírat babky,mě odvezli domů a jeli někam jinam.Alespoň jsem připravil kotel na topnou sezónu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#684 Nový příspěvek od ota »

Babička s dědou včera byli na houbách. Vzali si jen jeden košíček, že nebudou. A pak museli sypat houby do káry za traktor. Hub bylo jako maku a košíček malej a jen jeden. Přijeli dom a v káře houby v koutě. Pak je odpoledne čistili. A já toho jednoho houbáka dal manželce a ta si udělala polévku z něj. Teď sprchlo, budou další!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#685 Nový příspěvek od vitex »

Zapomněl jsem napsat o vzácném úlovku-pravý přední blatník ze Supra.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8578
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#686 Nový příspěvek od bourač »

Nebyl červavej? Prožranej?
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20340
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#687 Nový příspěvek od vitex »

Byl a navíc přejetej.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#688 Nový příspěvek od sychrovak »


zajíc
Příspěvky: 621
Registrován: pon bře 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#689 Nový příspěvek od zajíc »

vitex píše:Zapomněl jsem napsat o vzácném úlovku-pravý přední blatník ze Supra.
Ahoj Víťo,neboj roste jich dost. ;-) V sobotu jsem donesl tři plechy převážně pravejch,pár Kovářů. :ano: Nemůžu jít pro další protože není čas na zpracování.Snad příští tejden při odpolední. :-/ zajíc

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#690 Nový příspěvek od Marie »

tak jsme taky byly na houbách ….
a našly houby s octem....
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“