Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Chodíte na houby?

ANO, chodím
103
79%
NE, nechodím
15
11%
Ač houby sbírám nekonzumuji je
13
10%
 
Celkem hlasů: 131

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2158
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#661 Nový příspěvek od Deane7 »

Včera mi ponúkol jeden sused košík hríbov, že sa mu nechce ich čistiť. No teraz to musím ja urobiť.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#662 Nový příspěvek od kenybz »

tam kde se zdá, že nerostou chce to hledat místa mírně propadlá zkrátka tam kde cítíte že je terén měkší a udržela se voda i přez ty sucha tak tam se hřib najít dá...a paraváky mají stopky hodně hluboko pod listím a kolikrát trčí jen klobouk
dneska slíbil sůsed že mě veme na louky nasbíral tam před pár dny několik tašek praváků
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#663 Nový příspěvek od ota »

Tedy Bourači, Ty jsi mě vybláznil tak, že jsem dneska pro jistotu ty hubky posbíral. Jdeme se psem na vychajdu a na spátek po silnici bába s hůlkama valí to jak rozjetá šalina! Kruci ta jistě houby uvidí a vyrve mi je! Naštěstí je to v zatáčce a ona přešla na druhou stranu, aby to do ní nenapasovalo auto. Uf to se mi ulevilo. Tak jsem tedy vytahal všechny. No a to že ,,hřiby" to je jen po Moravsky. :vysmech:
Tak Víťo co je to za houbáka? Mi tomu říkáme ,,osikáč" nebo spíš kozák osikový. Rostou jen pod tou osikou. Vedle o metr nic ani prašivka. Pro jistotu jsem je sebral všechny. Aby mi je Bourač nevyfouk! :smich: Když by Jsi jel zítra kolem, budou z nich řízky. No ale já je nejím. Babička s dědou hned očistili a zítra musíme do lesa!! No a že já co v lese? Já šel kousek za ves po silnici a mám nasbíráno mrtě. A to ještě kdybych to jedl!
Seději si ve škarpě, navrchu je silnice.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#664 Nový příspěvek od vitex »


Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#665 Nový příspěvek od ota »

Tak dneska manželka donesla talíř řízků od babičky. Povídala mi ,,tady ti babička posílá oběd!" A já že vepřovej řízek? Ne, ne houbovej, když sis je nasbíral, tak aby jsi měl taky z nich něco. No i hefan se olizoval. Ale to ne tomu nedáváme houbáky. No tak mi nandej ty těstoviny a nápravnici z kuřete co je na plotně a ty řízky bych nechal Víťovi kdyby tu byl. No ale co už, není tu tak je mamino sněz sama. 8)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#666 Nový příspěvek od bourač »

tak to jsou kozáci, tady u nás kdysi když ještě pršelo taky rostly. Výhradně někde kolem kde jsou břízy, zajímavý že jsi je našel u osiky. Když se nad tím tak zamyslím asi u nás taky rostly kolem osik, ale tam byly i břízy.
Tvoje paní by ti měla kousek obalený podstrčit, abys to nevěděl :smich: koukal bys jaká je to dobrota.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 15216
Registrován: úte lis 11, 2008 11:16 am
Bydliště: kůsek od Uh. Brodu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#667 Nový příspěvek od kenybz »

no teda mám jen pár fotek ale zážitek obrovský haha moja říká orgáčový
tvl na lůce v trávě 30cm praváky no to mě pos...
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
když sa chce, tak ide fšecko :-)
Můj kanál na YOUTUBE
https://www.youtube.com/@nasetraktoryteckacez/videos

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#668 Nový příspěvek od vitex »

Teda orgáč z rozmazanejch fotek hříbků sem eště neměl. :friends: :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#669 Nový příspěvek od bourač »

už jsem kloudnou houbu neviděl dvě sezóny, asi si udělám výlet někam ke Kuřimi nebo k Uh. Brodu :zapomel:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#670 Nový příspěvek od vitex »

Budeš samozřejmě vítán ale já u nás na hříbky nechodím.Sraz bude u ZR.Ale počkej,nyní jsem dědek čekatel.Dávám komunistce(dceři)3-5 dní.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#671 Nový příspěvek od ota »

Člověče Kenybz nebouchnul někde v okolí nějkej Černobil či co? Ty hubky mají takové na sobě ,,poškození" Pamatuju, že když tenkrát bouchnul tak rostlo hub jako maku! Každej vlekl košíky hub. Jak říká soused, když vozil ty schnilí dřevotřískoví almary do výkupny kde to ,,reciklují" No pak si koupíš noční stoleček a on ti sám v noci svítí. A prodejce to uvede jako novinku! Aby ty hřibulácí v noci nesvítily!
Bourači každej rok tam rostou jen pod tou osikou. Kdysi dávno jsem tu dával fotku jak našel pantatík tam kouska. Už si nepamatuju, ale měl přez 2 kila. Hlavu jako kolo od vozu a nohu jak starosta. Jenže dřív bylo hodně ,,sběračů" a prošli to tam každou chvíli a posbírali. Jeden sběrač bohužel zemřel a druhej je hodně nemocnej a nechodí. No a tak já s hafanem chodím kolem tak to sleduju. Chtělo by to, aby zapršelo a ještě by tam byly.
Víťo ty budeš dědečkem? Jejda to bude oslava!

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#672 Nový příspěvek od vitex »

Dnes jsem někde četl,že bouchly Chvaletice,proto rostou březoví kozáci pod osikami.A že budu dědkem po čtvrtý,to už ví snad všichni kromě Tebe. :friends: :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#673 Nový příspěvek od ota »

Hele ve Chvaleticích tenkrát hořelo. Byl jsem tam, kurva to byl fajrák. Celkem schořelo i takové potrubí kovové. Z vedlejší firmy stáčeli nové segmenty u bráchy na dílně na té kurevské stáčečce. Třeba 6m x 3 m pláty s 8 mm stěnou. Ta stáčečka dává tuším 25 mm plechy. Pak tam hořelo ještě jednou. To jsem ale neviděl. Tenkrát škoda 50 mega.
Brzo tam pojedu, mám tam cosi rozjednanýho a pojedu si to doufám vyzvednout.
Hele a není to kozák osikový? A vím že nejsi jednodědeček. Že už vícenásobnej. Ale přesně kolik to nevím. Tak tedy jdu si zrovna dát štamprdli aby to dobře dopadlo. Jo jinak jsem v neděli dovlekl 120 kg hrušek do palírny, abych nějakou štamprdli pak na zimu taky měl. Hrušky na zahradě padaly a padaly, tak co už s níma. Za vedlejší vsí jsou tuny hrušek na stromech, uplně obalený, jen je sklepat a dovízt.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#674 Nový příspěvek od vitex »

Hrušky sklepej,hoď do škopků ale musíš je hlídat,abys stihnul konec kvašení.Jinak je vylij do kanálu hned po posbírání.Houby:Kozák osikový je špatný,neexistující název.Křemenáč osikový je správně ale má oranžovou hlavu.Měl bys přijet na houbařskou školu.Babizny posadíme pod nějakej stan,nebo pergolu,nachystáme hromadu dřeva a na grilování velkou krávu,aby jim to trvalo dlouho.Pak si zajedeme na dva dny na hříbky a až vyhladovíme,tak babky budou mít pro nás připravenou dobrotu:Hovězí podešve.My jim jídlo samozřejmě pochválíme,necháme je to dojíst,zdrhneme a za další dva dny(poté co vystřízlivíme)se znovu vrátíme a ukončíme akci.A to nejdůležitější:Za hromadu dobré hruškovice,Tě nebudu nutit jíst břichovrtky.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#675 Nový příspěvek od ota »

Já kvas doma nedělám. Asi by mi ,,schořel" s mejma časovejma frmolama. Teď chodím navečer s hafanem ven a pak musím ještě do fabryky. Do tmy. Ale dneska jsem si dal dohromady přípravek. Napíšu to do vlákna o soustruhách, abych to tady neucpával.
Do palírny odvezu hrušky a oni to dají skvasit a pak spálí a pak kontaktují že je to hotoví a já si dojedu zaplatím něco a mám hrušku. Oni mají fakt dobrou i když je to takhle ve velkým a ne z mího. Ale jen tu hrušku. To je ta co jsem dával Dankovi. Jo a vlastně kdysi i Tobě.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“