Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Chodíte na houby?

ANO, chodím
103
79%
NE, nechodím
15
11%
Ač houby sbírám nekonzumuji je
13
10%
 
Celkem hlasů: 131

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1171 Nový příspěvek od Sniper »

DanculSK píše: pon zář 26, 2022 3:17 pm Nieje to toto?
https://www.houbareni.cz/houba/pavucinec_ruzny
Ještě jsem k němu našel tohle :

Vzhledem k velkému počtu druhů, které se mezi sebou jen minimálně odlišují, a přítomnosti smrtelně jedovatých druhů mezi nimi, se sběr pavučinců amatérským houbařům zásadně nedoporučuje – se správným určením mají v některých případech bez laboratorního vybavení velké potíže i experti na pavučince
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1172 Nový příspěvek od Britt »

Kdepak, jediná houba co sbírám a má zespoda žebra chadiče je bedla. Soused ob barák chodí do lesa celý rok a nikdy nepříjde s prázdnou, ale některé kousky mi silně připomínají lišejníky a zas takový nadšenec teda nejsem. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1173 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady je taky jeden co sbírá co nikdo jiný nemůže ani vidět. Ještě žijou. Ale je by asi máloco skolilo, páč kdysi jsme se bavili o lysohlávkách a říkal že muchomůrka červená je halucinogenní. Akorát se toho nesmí sníst moc. Říkal i kolik toho může člověk podle hmotnosti a pohlaví, snad prej i tygrovaná se dá jíst. Brr já bych to do huby nevzal. Jak píše britt. Bedlu a nebo já sbírám ještě žampióny na poli.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1174 Nový příspěvek od Sniper »

Můj děda, ještě jako študent SLŠ v Písku 1947-1951 měl tu čest s některými svými kolegy studenty konzumovat muchomůrku červenou. Prý je to vynikající a velmi chutná houba.
Tu jim připravil stařičký pan profesor botaniky, jehož jméno neznám.
Muchomůrka červená byla před vlastní úpravou rozdělena na několik drobnějších částí a ty po dobu několika dnů luhovány v mléce.
Jen doufám, že to mléko pak nedali kočkám :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1175 Nový příspěvek od ota »

Kluci kdysi se mnou dělal vedle na frézce chlápek a ten znal houby jak nikdo. Celé léto s jeho tátou venku v lesích na čundru. Jedli co kde rostlo. On když šel na houby donesl plnej košík hub. V práci na ponku jsme košík vysypali třeba jen podle nás jedna jedlá houba. A on spustil tohle naložíš do octa, tohle na týden do mléka, tohle budeš dlouho vařit, tohle jen sušit a pak jen špetku do jídla, atd. V zimě přinesl houby. No spíš ty lyšejníky, nebo podobný jako kuřátka. No to jsou nejlepší houby! Holubinky přinesl všechny barvy. A prej holubinky nejsou jedovatý snad ani jedna. Přinesl i ty smradlavý houby, všelijaký ty špičky. I ty co mají nohu jako nitku. U laždé věděl co s ní.
Kámoš z bývalé firmy každej rok jezdí na lysohlávky. Ale musí se to s níma umět. Jinak jak on říká, když ji sníš moc zabije tě. Musí se vědét kolik si ji dát. On říká když si trošičku dám, cejtím jak mě zabijí! :vysmech: A ještě ,,to je slušnej model!" :vysmech:
Dneska jsem donesl krásný čerstvý mladý tvrdý houby. Asi 4 babky taky tak. Čerstvý a zdravý. Ani jedna nebyla červavá. Po lese vcelku dost. Na kousku jsme s Axisem měli v tašce pěknou hromádku. Teď hodně začaly na pařezech všelijaký houby. To neznám. U potoka dole v lese stovky takovejch tlustejch černejch hub. Vylezly po dešti. Klouzky byly, ale jak bláto zmoklý. Včera napršelo přez 40 mm. To bude všude houbáků! Jo a satani opět vylezly. Krásný pravidelný.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1176 Nový příspěvek od ota »

Tak dneska jsem na houby nešel. Manželka povídala, že má ještě na jeno vaření houby od včera co jsem donesl. Tak jsme šli s Axisem na letiště. Šel mrak jako pytel, tak jsme to otočili a šli domů. Ale jen jsem se stavil u souseda na vjezdu na zahradu. No co už, musel jsem mu ty houby vyšacovat! Kdoví kdy on by přijel a sbíral. Tak pojďte houbáci ke mě! 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1177 Nový příspěvek od ota »

Jó ještě jsem zapoměl. Pantatík byl dneska zasypat zviřátkům u lesa a kouká v trávě cosi bílého. Jde k tomu a oni žampiony. Posbíral je a měl jich půl kyblíka. Ale pa
Rádní jak vyspustružený. Nebyly vůbec červavý. Prej je asi usuší. Odnesl je domů k němu.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1178 Nový příspěvek od vitex »

Oto,pěkně kecáš.Tyhle nejsou z lesa,ale ze soustruhu. :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1179 Nový příspěvek od ota »

Jasně že nejsou z lesa. Přejdu silnici a na vjezdu u souseda zahrady rostou. Není třeba chodit do lesa. Stačí když vylezu ze dvora, přejdu silnici a sbírám. 15 m daleko? A to mi včera syn souseda ty vpředu kousek od silnice vyšacoval. Ale vzadějc je asi přehlídnul. Ještě tam jsou krásný mochomůrky červený. A tokvý ty hnedotmavý houby, co mají klobouk v prostřed propadlej. No za mě prašivky. 8)

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1180 Nový příspěvek od Cobrow »

Dnešní vylet v Jeseníku

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1181 Nový příspěvek od ota »

Tak dneska jen na skok. Na oblíbeném místě jsem potkal 3 houbaře a měli plné košíky. Prej 3 hodiny v lese. Tak jsme to s Axisem odklonili kousek jinam. Našel jsem pár tvrdejch jednu kačenu a pěknýho a teď co? Kozáka a nebo křemenáče? Vcelku mi to je jedno, stejně to nejim. Ale manželka povídala že si s dědou dají řízky a bude jim stačit ta jedna houba pro oba dva. :vysmech:
Tak tomuhle říkáme ,,kačena" má dutou nohu a spodek jsem tam nechal. Po omaku lehce modrá.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
No a teď kozák, nebo křemenáč? Byl v trávě u lesa na mezi u pole.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1182 Nový příspěvek od Tomas6 »

Kozák. A co je ta kačena?
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1183 Nový příspěvek od ota »

Ono je to na té fotce blbě vidět. Chtělo by to vyfotit ve dne na světle. Ta kačena jak tomu říkáme je do žluta. Tady na těch fotkách to vypadá jak kus bláta. :vysmech: Hlavu to má takovou tvrdou a noha je dutá a většinou ji při vandavání rozmačkám. Roste to jen na jednom místě co vím. Lidi to nesbírají. A tyhle rostou pod modřínem. Uplně u kmenu, mezi kořenama. Už jsem letos pár přinesl a osazenstvo je spořádalo a jsou tu. :vysmech: Ale myslím, že to bude patřit do hub co je potřeba více povařit. Aby prošly větší teplotou. Myslím, že pantatík pokrájí na sušení. Protože nestíhají konzumovat to co jim nosím. Pod osikou mám další houby schovaný. Pěkně blbě si rostou na očích na škarpě. Tak jsem musel natrhat hrst suché trávy a zakrýt je. Zítra provedu kontrolu, mohlo by to bejt k tomu. :smich:

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1184 Nový příspěvek od Cobrow »

U nás se tomu říká podborověnka...
Někde to nazývají pepřák ( Houba pepřová )

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8510
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1185 Nový příspěvek od bourač »

fotky samejch prdlavek takhle vypadá houba :vysmech:
(září 2019)
teď tady bylo pár dnů ráno skoro 0,- °C, myslel sem že je konec ale není, v lese hub že není kam stoupnout

Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“