Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Chodíte na houby?

ANO, chodím
103
79%
NE, nechodím
15
11%
Ač houby sbírám nekonzumuji je
13
10%
 
Celkem hlasů: 131

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#991 Nový příspěvek od vitex »


Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#992 Nový příspěvek od ota »

To Ti nevím zase tak jsem je nezkoumal. Ale zase bych se divil, kdyby to byly tyle houbičky, byly by už dávno sesbíraný. :vysmech:
Mám jen obrázky docela z dálky. Ty tečky to jsou všude ty houby kolem. Mrtě jich tam bylo. Je tam na tom posledním obrázku vidět vlevo nahoře dva kousky těch prťavek. Takhle jsou tam asi všechny.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#993 Nový příspěvek od vitex »

Tak to není ono.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#994 Nový příspěvek od bourač »

mrtě, mrtě hub, nikdy jsem jich tolik neviděl :-/ ale samý prašivky...
asi si naštuduju který jsou jedlý a začnu to sbírat :zapomel:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

vraník
Příspěvky: 237
Registrován: čtv pro 25, 2014 10:39 am
Bydliště: Přelouč

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#995 Nový příspěvek od vraník »

Jak říkají u nás zkušení houbaři .Každá houba z lesa je jedlá , ale některá pouze jednou.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#996 Nový příspěvek od Britt »

Soused chodí do lesa celý rok už co ho znám a pokaždé přinese něco, čemu říká houba a prý je to jedlé. Mě to kolikrát připadá jako lišejník nebo choroš, ale on to spucuje a stále žije, takže to asi jedlé je. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#997 Nový příspěvek od ota »

Jardo přesně taky jsem to tu už psal. Na fabryce Pepik a ten chodil do lesa i když byl sníh na houby. Chlapi furt přines houby. Donesl v sezoně košík hub. Bramborák plnej. Šána ho vysypal na ponk a rozhrábl. Našli jsme jenu jedinou ,,jedlou" jinak pro nás všechno prašivky. :vysmech: Holubinky všechny možný barvy. Pak taky ty mrchy jak vypadají jako hleny, nebo spíš mech či co. A on blázni tohle je do guláše, tohle je do polévky, tohle musíš usušit a nadrťit, tohle dáš na tři dni do mlíka, tohle do octa, tady tohle nasušíš, tak a tak. Znal to perfektně. Taky je tu myslím dodnes a co sežral ,,prašivek"! :vysmech:

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#998 Nový příspěvek od bourač »

dej mi na něj telefon... :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#999 Nový příspěvek od ota »

Jo telefon! On byl starej čundrák a tyhle vymoženosti on nebral. Jezdil od dětských let s tátou po vandrech. A tam se všechno naučil. Uměl se o sebe postarat za každého počasí, nebo za každé situace. Vždycky vařil na nějakou akci co jsme ve fabryce měli. A chlapi že ,,Pepiku je to strašně dobrý co jsi uvařil, nebo ukuchtil. Ale raději nám neříkej co jsi do toho všechno dal!" :vysmech: V kalírně pekáč tak pro 30 osob. Pepik nakoupil maso, to jsme se složili a na ingredience a on to připravil a pak šup s tím do kalící pece. Kurva to byly žrádla! Jak uměl ryby dělat. Věděl jaký a jak je udělat. Kořeního do všeho natelpal kýble. Sypal všechno rovnou z pytliků. Odhadem. Vždycky to bylo žrádlo! Sice trochu ostřejší, ale dalo se to. Jo to byly časy! A vždycky na to byl čas. 8)
Jé Bourači to byl ten co pil mnoho piv děnně. V práci a pak po práci šel ještě najedno do hospody. A pak jak jsem ho po letech potkal a on měl ten vývod. A povídal:,,asi těch piv bylo málo, měl jsem to proplachovat víc"! :smich: Že Pepo jak už víc? :D

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1000 Nový příspěvek od bourač »

OK prašivky nebrat, jsou jedlý ale rozežíraj svěrač :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1001 Nový příspěvek od jenicek »

Já šel minulej tejden na houby a za dvacet minut jsem byl doma s plným košem. Objevil jsem na spadlým buku Korálovec bukový, nádhernejch asi 5 velikejch plodnic.
Ze dvou jsem si kus odříznul, byl toho plnej košík.
Paní udělala pro 8 lidí držkovku a placičky s vařeným bramborem, to bylo žrádlo :dovca:

Obrázek

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1002 Nový příspěvek od jenicek »

Koukám že s tím Korálovcem jsem vyhrál 2x
1. Korálovec je celkem vzácná, nádherná a chutná houba :pohar:
2. v tématu má příspěvek pořadový číslo 1000 :pohar:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1003 Nový příspěvek od ota »

Před chvílí jsem došel z procházky s hafanem. Jako vždycky jsme šli po lese chvíli. Samo, za potokem mezi prťavejma smrčkama na jednom místě asi 30 kačenek. Krásně od spodu žluťonký a tak do 5 cm průměry klobouků. Říkají jim tady ,,podmáslíci". Pak jsem šel ještě vejš po potoce a tam v trávě pěknej tvrďák docela velkej. Paráda! No a jdeme zase k potoku a zase na jednom plácku tak 70 cm průměr tak 20 čerstvejch kačenek. Posbíral jsem je, nebyly skoro vidět. Pod trávou pes mi asi na 4 šlápnul. Ale jen jim upadly klobouky a ustály to. Tak jsem manželce dovlekl na smaženici! Jinak jinde jen mochomůrky červený jako když nasype maku. A zase ty pejchavky. A už některý prášej když se na ně šlápne. Pak takoví do fijalovomodra prašivky. Takoví moc pěkný, no škoda doma tohle nikdo nezná nesbírá.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1004 Nový příspěvek od vitex »

Když se zítra zadaří,tak půjdu na chvíli do lesa.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Vše o houbách, od pokrmů po výskyt

#1005 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

vrátili jsme se z procházky.jeli jsme s kočárkem,tak jsme vysbírávali pár hub jenom kolem cesty.klouzci,dva pěkný hříbky,malej kotrč!! a pak jsme narazili na fialovou houbu,malej trsíček.a já jsem si pamatoval nákej titulek,že fialová houba je jedlá.tak jsme jí vzali a doma jsme jí určili.je to https://www.myko.cz/myko-atlas/Laccaria-amethystina/ my ještě známe fialovou rudočechratku a ta je moc dobrá v nudlový polívce https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cir% ... alov%C3%A1
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Odpovědět

Zpět na „Putyka“