Káva

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Káva

#1 Nový příspěvek od Adler »

Co pijete ? já sem teď pořídil Tchibo African Blue a je to nejlepší kafé,co sem kdy pil

Obrázek
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Káva

#2 Nový příspěvek od romus145 »

Ja mel snad nejlepsi kavu v africe - Tunis. Spis bych volil nejakou primo z brazilie. Existuji uz taky i kafarny. To je slast, ale nechas tam za kafe i kilo
Věrný člen agresorů.com

Uživatelský avatar
Adler
Příspěvky: 1140
Registrován: ned čer 26, 2011 10:51 am
Bydliště: Zlínsko

Re: Káva

#3 Nový příspěvek od Adler »

v africe ? já sem byl nejdál v polsku :red:

Bohužel tady okolo zlína sem ještě nepotkal obchod,který by se specializoval pouze na kávu.
Nedávno sem pořídil v kauflandě za 150,- (na název si teď nespomenu ale až tam pojedu znova,tak se schválně podívám) no větší sračku sem nepil,snad ještě horší než standart,který je dobrý jen proti mšicám.
Naposledy upravil(a) Adler dne úte kvě 28, 2013 3:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Mluv moudře, nepřítel naslouchá.

romus145
Příspěvky: 3676
Registrován: úte srp 18, 2009 10:32 am
Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Káva

#4 Nový příspěvek od romus145 »

Jak sou cajovny tak sou i kafarny. V hodonine je asi rok otevrena. A nebo si objednat kavu primo z brazilie ale asi to bude palka jak vix :D
Věrný člen agresorů.com

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Káva

#5 Nový příspěvek od vašík »

Jde o to že ta kava je dobrá.Máme hubu která do teď pila spařené votruby a porovnáváme všehno kafe snima :D .Pil jsem dobrou i špatnou kávu.Stále si nemůžu pochunat na rozpustné kávě.Na té si snad nikdy nepochutnám.

Uživatelský avatar
Brit
Příspěvky: 955
Registrován: sob dub 16, 2011 4:41 pm
Bydliště: Nymburk

Re: Káva

#6 Nový příspěvek od Brit »

Také tvrdím že není nad Turka :)

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Káva

#7 Nový příspěvek od vašík »

Taky jsem byl v Dětěnicích a tam při obědnání kávy perzonál prohlásil "dáš si kafe se sajrajtem nebo bez".A druhá hláška při nealko pivu,"pán si dá chcanky pro kočího".

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Káva

#8 Nový příspěvek od ola »

Ahoj,kuraňa,v Africe sem také nebýl,já sem býl zas nájdáľ na opačném konci republiky co adlěr :typek: alě mně stéjně nájlěpší chutná turek doma a kupujem ten zelěný jakobs.Pijávál sem aj to rozpustné,šak také stéjnů značku alě to ně cosi furt připadá,že to néni celé kafé.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Marie
Příspěvky: 2518
Registrován: sob dub 02, 2011 9:27 am
Bydliště: Děčín-Bělá

Re: Káva

#9 Nový příspěvek od Marie »

nejlepší turek je v Turecku



fakt
takový malinkatý šáleček, dají tam plnou lžičku a daj to zapéct do něčeho takého jak malá mikrovlnka. To je vůně...áááá a ta chuť, pánové
Jak chceš aby lidé jednali s tebou, jednej ty s nimi.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Káva

#10 Nový příspěvek od DYK »

Dobré téma, jen jsem čekal, že bude o přístrojích na jejich přípravu co máte doma. Je sice hezký že tam či onde se vaří "nějaká" káva, ale doma si ji může vychutnat každý den a několikrát. Zrovna v neděli jsem léčil náš presovač. Od půl druhé a v půl sedmé jsem si uvařil konečně preso. Dílem neznalosti stroje, dílem "záludností" od výrobce a velkým dílem mé nešikovnosti jsem se ale dobral požadovaného výsledku. Po čtyřech letech denního používání a samozřejmě průběžného čištění přestalo tlačit čerpadlo - ucpal se výměník na teplou vodu. Už jsem nad ním lámal hůl, ale podařilo se mi to profouknout a jede, tak zase chlemtám to svoje preso s mlékem. Turkem nepohrdám, ale jak je možnost presa je to jasná volba.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Fiataro
Příspěvky: 667
Registrován: úte dub 26, 2011 3:25 pm
Bydliště: RK

Re: Káva

#11 Nový příspěvek od Fiataro »

piju standarta,nějakých 5 hrnků denně,občas nějaký to rozpustný,pressovač mam taky,ale od novoty nějako zlobil,tak je hozenej někde v regálu,jen co ho najdu tak půjde z baráku.

Uživatelský avatar
arid
Příspěvky: 1001
Registrován: pát črc 23, 2010 9:35 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Káva

#12 Nový příspěvek od arid »

DYKu, mysím si, že doma si čovek to kafí zas aš tak moc nevychutná. Zrovna tajak čaj. Kafímu zrovna moc nedám, ale kafe v dobré kafírně, to je pohádka. A nélíp je tam aji kafí nakupovat, bo fakt mají kvalitku a aji si sami pražijó. Sem tam sa vyskytnu tuťkaj : http://www.kafirna.cz/cz/ , ale častějc tuť: http://www.cajovna.cz/cz/literarni-cajovna/ , ale néčastějc tuť: http://www.cajovna-sklenenka.com/
http://www.hasici-kunicky.estranky.cz/


Žena je jako kaktus, čím je starší, tím je pichlavejší.
Muž je opakem ženy, čím je starší, tím méně píchá.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Káva

#13 Nový příspěvek od DYK »

Tos vyhnal do extrému, ale máš pravdu. Jenže kdo a jak často tam bude nosit peníze pro posezení u kávy? Já teda mám hubu na borový šišky do kafe nedělám, ale je sakra rozdíl když vemu třeba tu Jihlavanku udělám z ní turka nebo proženu presovačem. Dodnes to žádná návštěva nepoznala co je to za kávu. Samozřejmě jsem prozradil, ale to na tom, že si pochutnali nic neměnilo. Z presovače pěna jak blázen, kafe voní a žádná hořčina není cítit. Presovače jsou dobré a ty ostatní, podle toho pak dopadá výsledek - preso. Ale ne doslova platí, čím dražší tím lepší. Nejsem ten, kdo "školí" návštěvy z káv, jen ji nabídnu a servíruji, ale když se zeptají - řeknu.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Káva

#14 Nový příspěvek od ITS »

Téma o kávě je fajn, jen to z počítače nevoní.
Mě by zajímala jedna věc. Kdysi před revolucí jsem v televizi viděl rozhovor s pracovnicí potravinářské zkušebny, která říkala ( držela v ruce kabelku standartu), že se u kávy kontroluje složení a že - snad jsem dobře slyšel - není přípustný druh robusta, který v naší kávě nesmí být. Dnes je štěstí koupit 100% arabica. Jinak je robusta všude. Tak vždy přemýšlím, jaká ta káva za socíku byla. Tehdy jsem jí ještě nepropadl. Některé kávy jsou dnes opravdu jako struhadlo a to je ta levná robusta.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Káva

#15 Nový příspěvek od sychrovak »

Nevím ,jen jsem ji musel mlýt max 1 minutu,pokud jsem přetáhnul smrděla :)

Ale co je platné když někdo neumí zalít kávu.......když jsem na návštěvě a je to někdy na vylití.......Ty co mě znají musí mi zalívat na třikrát a pak je to ok.
Ono by se to tak mělo dělat jenže........... :-/
Dnes už piju jen dvě max,jinak 5 šálků bylo běžné.

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/30006 ... odiny.html
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Odpovědět

Zpět na „Putyka“