Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#11281 Nový příspěvek od bourač »

+6°C, mlhavo
myslím že máš :friends: nejvyšší čas zavolat do Kosmonos,
nejvyšší čas kvůlivá termínům na volnou kapacitu.
Tam ti s tím bicyklem pomůžou. :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4242
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#11282 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

teď jsem byl u doktorky,v pátek.neposílala mě do Kosmonos.měla velkou radost,že jsem přišel pěšky po cyklotrase.na kolo se taky ptala.asi nemá moc pacientů,co jí poslouchaj a upraví svůj režim a zařadí pohyb.nechala mi půlčana prášku na tlak a byla spokojená.chválila mě... zdravotní stav je soukromá věc,ale já ,jako zde veřejně vystupující osoba -cyklista ,chodec vás s mojím rád seznámím..
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11283 Nový příspěvek od ota »

Včera jsem byl v lese. Ráno trochu mrholilo. Vyjel jsem asi v 9:15 a no co už třeba přestane. Než jsem dojel do lesa přestalo. Teploměr 1°C. Trochu pofukoval vítr. Přijel jsem do lesa a laboroval, jestli mám jet tou hnusnou cestou. Koleje byly plné ledu. No zkusím tedy jet, když se to prolomí, tak nevyjedu. No najel jsem na kraj a jel dál. Postupně jsem zjistil že led uplně v pohodě udrží traktůrek. Jel jsem krásně prostředkem kolejí po ledu. Nikde ani neprasknul nic. V lese v pohodě traktůrek fungoval. Bylo umrzlo i pod trsama trávy. Vše jsem připravil, vytahal klády na čistou pláň. A jen jsem to měl a už zapřahal káru přijel syn s velkým traktorem. Byl do oběda v práci a já to zatím připravil. Nejvíc nás potrápila poslední borovice. Nechtěla jít ven z houští. Uplně hrozně nerad jsem musel uříznout asi 3 zdravé smrčky tak 8 cm průměr. Kmen se o stromek vždycky opřel a traktor hrabal. No co už, když se kácí les lítají třísky. :vztek: Vše jsme zvládli a v 15 hodin jeli dom.
Dneska 6°C venku v noci pršelo. Před chvílí mrholilo. Zatopil jsem v dílně a půjdu něco kutit tam.
Jo a ten led když jsme tudy jeli asi 10x se synem s velkým traktorem prasknul asi jen na 4 místech. Normálně i velký traktor jezdil po ledu aniž by se prolomil. To jsem čuměl, nevěřil bych tomu, že ten led ten traktor unese. :shock:

fikejz
Příspěvky: 6108
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#11284 Nový příspěvek od fikejz »

Včera to ještě šlo bylo vcelku umrzlo a půljasno, teplota postupně lezla nahoru. Navečír začalo krápat a do rána napršelo 5mm. Teď je necelých +5 stupňů a na baráku skoro devět. krásně svítí sluníčko. To je ale jediné pozitivum, protože venku se v tom rozbředlým sněhu stejně nedá nic dělat. Byl jsem rád, že jsem s Freečkem vyjel tou břečkou od baráku nahoru na kopec, když jsem potřeboval odvézt nějaké věci. Zpátky jsem ho už nechal na kopci a dolů sešel pěšky.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Počasí II

#11285 Nový příspěvek od vitex »

Ve 13:00hod u nás 9°C.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4242
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#11286 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

svalové pumpy se automaticky spustily.,zachumlanej v zimním jsem si ještě pospával za řidítkama.nové špalky brzdily,jak ďas.hřebíkáče se bezpečně zadrapávaly do starých ledových ploten a černé,sklovité, nové ledovky z natátýho sněhu.jít tam pěšky,tak si namlátím.odpoledne už jarní sluníčko ,opalčo a tady na kopci pohádková námraza z mlhy.
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#11287 Nový příspěvek od bourač »

kuwa :shock: jen tak udržuju oheň v krbovkách a vedro jak blázen, kouknu na teploměr venku: 11°C :shock:
Dveře na terasu otevřený... budu to muset nechat vyhasnout :zapomel:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11288 Nový příspěvek od ota »

Bourači mě kamna v dílně huleji a huleji dovnitř. Zítra bude očista komínků. Už to odkládám jakou dobu. Pořát tak nějak není na to čas. Doma zatopím v poledne když jdu na oběd. Dojdu pak 1x přiložit a pak přijede manželka a už si udržuje oheň sama. Koukal jsem na teploměr a v 12:20 když jsem to škrtnul bylo 16,5°C. Jen zatopím, obě kočky tradá Axisovi na polštář a rozvalí se před krbovky. Vydrží tam klidně až přijdu večer z fabryky. Vůbec jim nevadí že je tam teplo.
Jinak tady mrholí, sem tam víc či míň. Celej den. Venku přez den 5°C a teď je tam 7°C. Zvedá se vítr. Už to začíná od západu foukat. Mám zdělaný všechny vývraty, tak to bude mít zase kam padat kdyby fouklo víc. :vztek:

sekalsemmalo
Příspěvky: 4242
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#11289 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

hodně přes noc odtál sníh.vidím trávu ,zorané bramborové políčko.až uvidím u sousedů první sněženky,tak skočím do auta a pojedu se podívat na jaro dolů k bouračovi...tady to je dlouhý-jablonecko
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#11290 Nový příspěvek od bourač »

autem? :zapomel: však přijeď na kole, můžeš si ho u mě dobít :vysmech:
ale stihni to max. do dubna - proč :-/ oba víme :typek:
tady je furt 11°C a pofukuje že by to možná roztočilo větrnou elektrárnu.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4242
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#11291 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

kolaps polárního víru nedám.to jsem na kole ještě nezažil...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11292 Nový příspěvek od ota »

Teď 2°C, poletuje sníh. Před chvílí trochu větší sněhová přeháňka. Zatopil jsem ve fabryce a budu krtkovat tam. Dodělávka excentrů do firmy a pak uklidím, vysaju a pojedu nerez čepy do taženeho pluhu. Konečně jsem se odhodlal ve středu koupil nerez kulatinu na to.
Nějaķá čumkartečka ze včera. I když bylo pak slunečno, ty sluneční elektrárny asi něco proudu vykutily, ta vedlejší elektrárna jede myslím na plný výkon pořát. A teď si představte, že ti pošahaní ekozelení protlačeji ty elektronesmysly na silnice a tuhle tu uhelku zavřou. Budou si ty elektrohajzly nabijet asi jako vynálezce Orfanik ve filmu tajemný hrad v Karpatech. Tak, že si tu vidlici od nabiječky nacpou do rypáku! :D

Obrázek

Obrázek

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#11293 Nový příspěvek od hobr »

Včera a dnes je to "apríl". Chvílu sluníčko, pak sněhová přeháňka a to se opakuje. Venku celkem zima, slabě fouká. Do rána bude zase "mínus"...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11294 Nový příspěvek od ota »

Teď za mnou přišel Axis do dílny. Čuměl jako puk, protože je hodina na vycházku. Jakože ,,dneska nejdeme, nesleduješ snad hodiny"? :smich: Povídám mu klidně jdi zase dom na gauč za medvědem. Venku 4°C docela pofukuje vítr a prší a teď před chvilkou to začalo jít se sněhem! Taková lankvara že by psa nevyhnal a Axis chce jít ven! Měl by celé tryčko nažmach! Žabák na meteostanici má deštník a kapky s vločkama už od rána na displeii. Hnus fialovej zase bude padat sníh. Bláto všude a to už to bylo obstojný. Plánoval jsem si na zítra práci venku pod širákem výroba rámu štěpkovače. :(

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#11295 Nový příspěvek od hobr »

Oto, já chodím ráno se psem za každého počasí. :ano: Jsem zvyklý z práce - celou šichtu víceméně venku. Sice už jsem DUCH, ale návyky zůstávají... :red:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Putyka“