Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10816 Nový příspěvek od ota »

Ále klucí pantatíka pejska. Čubičku sám jsem mu, nebo jim dovezl z ůtulku. Taková střední velikost pouliční směs. Nejhodnější pes co jsem znal. Vychovala tři naše dogouše od štěňat, synovýho ohaře. Když jsem ji v ůtulku vyzvedával říkali odhadem 4 roky. A teď by ji bylo tak skro 15 roků. Měla zápal plic. Doktor ji z toho dostal. A znovu nějakej zánět tak ji píchnul pár injekcí a povídal, že už víc nelze udělat. No a včera už musel doktor přijet a uspat ji. Už to bylo opravdu špatné. No tak jsem kopal díru. Problémy aby se to nepletlo nekončí. Náš jezevčík ten nalezenec klempíruje měsíc. Tomu bude taky tak kolem 13 roků. Ale už tady doktor taky byl mnohokrát před tim a opět udělal co mohl a už víceméně jen čekáme až to přijde. Zatím nekňučí nic, jen pije. Už ani sám nechodí. Ale já když fakt nemusím tak uspávat nedávám.
No a kluci to všechno je uplné nic. Včera mámu odvezla záchranka z alzhajmr centra. Večer hned z centra volali ségře. Leži na jipce. Dneska jsme tam z bráchou byli. No je problém. Doktor nám to řekl rovnou. Nabíhá poslední stadium alzhajmra. Naděje žádná není. Já jsem pozitivní a já tyhle věci mám jinak. Nepřipustím si, že to špatně dopadne. Mám v hlavě jen jednu cestu. Máma si poleží a vrátí se spátky. Jiná cesta pro mě není. U táty jsem to tak měl taky. Nevyšlo to. Ale znovu, je to prostě daný a tak to má být.
Jinak tady celej den drobně mrholí. Zataženo hnusně teplota 3°C.
To Fikejz jsem astmatik a dneska jsem funěl do těch mašin na plicnim. Vše v cajku, nafouknul jsem almaru jako balón! No co jsem přešel na jiné plicní oddělení, nějak mě ta léčba prospěla. 8)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14518
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Počasí II

#10817 Nový příspěvek od DanculSK »

Ota, drž sa kamarát.... :friends:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#10818 Nový příspěvek od hobr »

Oto, už jsem pohřbil 4 pejsky a čím jsem starší, tak je mi to víc líto. Pro mne je pes člen rodiny...
Drž se! :friends:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#10819 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

ve čtvrtek jsem odpoledne zmokl.přitom to nehlásili.v pátek ráno mlha,že jsem nevěděl,na jakou stranu se vydat.než jsem rosvítil svého šarka,požírače tmy.dneska pučej kočičky...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#10820 Nový příspěvek od hobr »

Včera a dnes slunečno, do rána 3mm vody. Chtělo by to víc - sucho jak o žních...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#10821 Nový příspěvek od fikejz »

Od rána zataženo, s občasným mrholením. Před soumrakem se na chvíli rozjasnilo a vylezlo se ukázat slunko. Teplota se celý den motá kolem 4 stupňů.

Četl jsem článek, který dával do souvislosti sucho na jihu Moravy s holinami po kůrovci na Šumavě - že termiky nad těmi holinami ovlivní postup srážkové oblačnosti a k vám se nedostane, jen když jdou velké plaváky, které se pro změnu nemohou do té proschlé země vsáknout. Aneb: "tisíceré díky ochranáři přírody" (váš vděčný kůrovec a eroze) ;-)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Počasí II

#10822 Nový příspěvek od vitex »

sekalsemmalo píše: sob lis 26, 2022 1:57 pm ...dneska pučej kočičky...
Tady nic a nikdo nepůčí.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10823 Nový příspěvek od ota »

Víťo mám kámoše a ten každé jaro říká ,,všechno se nalejvá a pučí a mě nikdo nenaleje a nepůjčí"! :D
Brzo ráno budík, psal jsem večer sousedovi jenž byl nezvěstnej zprávu ,,ráno jedeme do hračkárny". Proto jsem měl budíka. Ten začal kvičet zamáčknul jsem ho. Kouknu na mobil a žádná zpráva nic. A poslouchám, jak déšť bubnuje do střešního okna. Hm, otočil jsem se a spal dál. Vstal jsem a na teploměru 5°C. Ta teplota se drží do teď. Přez den asi 3x pršelo. Uklízel jsem po dvoře věci a manželka si kutila na okna šuflíky s chvojí. Axis nám oběma nastřídačku ,,pomáhal". Štěkal mi na bagr, jenž měl slabou baterku a musel jsem dát přez kabely druhou. Pak manželce vzal náruč chvoje do huby a lítal s tím po dvoře. Asi 5x vylezlo přez den sluníčko. Parádnické aprýlové počasí! Pak na procházce s Axisem v lese všude stojí voda. Ale ta vysoká tráva slušně polehla. Teď by šlo ji zapálit. Ta suchá by pěkně shořela. Jenže mám tu trávu plnou náletů a to nechci, aby mi je oheň poničil. Však až ty stronky povyrostou, tak tu trávu zadusí.
No tak tož to počasí u mě v románu no.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#10824 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tak jsem vám chtěl napsat,že jsem poslední vytrvalej cyklista co zejtra postupuje do meteorologické zimy.ale ona to není pravda!!dneska před krámem čtyři kola ve stojanech.na trase se to kolama hemžilo,no asi čtyři.pravidelná jezdkyně , učitelka, se vracela,tak ta jezdí furt,seveřanka.při tělocviku pak prožene otylé děti.přitom odpoledne byl 1 st. a ráno mrzlo.ale jinak sucho,pohoda..lidi se oblíknou,jak na běžky a už frčej...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Počasí II

#10825 Nový příspěvek od Dáva »

S Tebe by EU potažmo Gréta měla radost.
Je super že Ti to kolo dělá takovou radost. Přeju hodně najetých kilometrů bez nehody a zranění.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#10826 Nový příspěvek od hobr »

Přes den + 3°, teď večer fouká vítr + 1°... Kosa. :vztek:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#10827 Nový příspěvek od fikejz »

Ráno -1, teď +1 přes den polojasno. Aktuální vítr 1,4m/s m téměř od severu.
Nějaký cyklista si to ráno, když jsem jel do práce na silnici ustlal kousek přede mnou a těsně za autobus v protisměru kam se doklouzal. Asi nějaká námraza, v autě jsem si jí ani nevšiml. Ještěže za tím autobusem nic nejelo. Nevypadal, že by se mu chtělo honem vstávat. Nakonec se tedy zvedl a kromě jisté duševní nevyrovnanosti se nezdálo, že by mu něco bylo. Nevím ale, zda ten duševní stav byl vyvolán pádem, nebo s ním již vyjížděl z domova.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#10828 Nový příspěvek od bourač »

to musel mít od narození :vysmech:
tady taky nějak jako přimrzává, lehce pod 0,- i přes den
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20654
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10829 Nový příspěvek od ota »

Tak to vezmu od začátku od brzkého rána.
Vyjel jsem autem z garáže a 4°C. Sjel jsem za ves a tam 2°C. Až do Kobylnice setrvalý stav. Kobylnice 0°C. Dále Chvaletice 0°C. Chladící věže elektrárny jely naplno. Na hale bylo 9°C. To by se vládní garnitura zaradovala! Vyjel jsem na cestu a postupně směrem k Praze teplota šla nahoru. Od 0°C po 5°C na staveništi. Po ránu ve Chvaleticích mrholilo. Asi od páry z věží. Po cestě polojasno, místy slunečno. Dodávka na vnitřní okruh a knoflík na konci červeného políčka a vrtule na 3. Na zpáteční cestě to už šlo. I jsem snížil vrtuly na 1 stupeň.
Bláznů na kole po cestě mimo města, okruh 0 a větší silnice nic. Jen v K. Hoře jeden ciglista a tlačil to. Asi měl bobky, aby si nenamlel hubu. V té K. Hoře jsem potkával auta s námrazou v oškrábaném stavu ,,průhledítko tank". :D Pak ještě jeden šlapálista si to šmudlal někde na Olešce. Nemám tyhle ,,šašky" v tomhle obdobi na silnici vůbec rád. Ráno a navečer se velmi snadno přehlídnou, většina jich jezdí bez osvětlení. A pak se na tom klepou jak medák na bonbónu a člověk má strach, že se mu svalí pod kola. Dojel jsem dom a vzal hafana na procházku. Jak jsem přijel autem ke garáži nahoru na dvůr kňučel jak štěně a těšil se že jdeme ven. Kouknul jsem na teploměr a byly 4°C.
Tož můj cestovatelský souhrn počasí. 8)

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7813
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Počasí II

#10830 Nový příspěvek od Chose11 »

Kdybych dával pumpičkářovi tisícovku za to že je správně osvětlený, tak jsem naopak v plusu, ještě jsem žádnýho nepotkal, vyjma toho vola co jezdí s čelovkou a pěkně oslňuje.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“