Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#12751 Nový příspěvek od bourač »

zajímavé s tím deštěm :-/ tady už 14 dnů ani kapka a esli to takto půjde dál můžem očekávat dvě úrody ročně :shock:
už tady kvete ledacos :shock:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14736
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Počasí II

#12752 Nový příspěvek od DanculSK »

hobr píše: úte bře 12, 2024 8:01 pm
DanculSK píše: úte bře 12, 2024 11:58 am no Židlochovice cca 16 mm :zapomel:
Bydlím v dědině vedle a od včerejšího večera 28mmm (měřeno u kamaráda)...
:friends:
Je to údaj z meteostanice :zapomel:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#12753 Nový příspěvek od fikejz »

Ráno dva stupně, teď už skoro pět. Sluníčko svítí, sice přes nějaké cáry mraků, ale vypadá to na pěkný den. Tak uvidíme, za jak dlouho se mrňousci pořídí vyhrabat z domu. Cipísek zatím stále snídá a je pěkně protivný z toho, že se kloudně nevyspal. Matička totiž nepokládala za nutné s nimi včera dojet dom v rozumnou hodinu, takže přitáhli až někdy kolem deváté a teď to podle toho vypadá :vztek:
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13206
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#12754 Nový příspěvek od Čárls »

Dokážu si to představit mě stačí když si Elfina začne vymejšlet ve 4 ráno a to bych ji nejraději přerazil Neb když se podívám omylem do zrcadla tak se porad leknu :smich: :smich:
Nic Jasno rosa spadla a Elfina musím ven tak další přetržení dospávání na gauči :smich: Jo udržuje mně v kondici 8)
asi pujdu do sklepa přerovnat nějaký dřevo a odpoledne budu navážet pomaloučku na další zejmu Vždy tak jednu řadu aby stačilo doschnout a nezačlo chytat plíseň to jsem udělal jen jednou že jsem navalil celej sklep a pak začlo chytat pliseň i když se větralo a dřevo bylo venku cca 3 roky pod přístřeškem
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#12755 Nový příspěvek od ota »

Tady bylo ráno všude všechno orosený jak pulitry píva! Však včera pršelo a mrholilo. Okýnka strojů neprůhledný. Teď je 7°C a svítí sluníčko. Mohl by být krásný den. Musím být ve fabryce, mám toho tu docela hodně. Zatím nikdo nevolal, nescháněl nic. Šel bych nejraději něco dělat ven. Ale nemůžu. Halius je na malé zahradě. Až ho to tam přestane bavit odvedu ho k dědečkovi do školky za Arýčkem.
Halius má výhodu, že ráno v 6 h jde ven po snídani, vyčůrá, udělá bombáka a pak přijde a lehne si se mnou na gauč a vydrží do 8. V sobotu s manželkou do 9 h chrnět. A dneska se mu ani moc nechtělo v leže schroupat housku na půl se mnou. S Axisem to bylo 2/3 pro Axise housky a s Haliusem je to opačně 2/3 housky já a zbytek on. Už se asi zažral. Dřív to polykal. Teď asi něco kouše na malé zahradě. Když je klid a dlouho nejde zkontrolovat mě do dílny musím zkontrolovat já jeho. Většinou kouše ve štose štěpiny.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#12756 Nový příspěvek od ota »

Odpoledne bylo krásně slunečno. Šli jsme s Haliusem na procházku. Za vsí připravovali na poli. Jak to krásně vonělo! Vcelku to bylo už pěkně oschlé a krásně se to drobilo. Ale koukal jsem na smykování luk to ještě nebylo. Jen letiště bylo kloudné. Ale louka dole, myslím že byl ten klučina rád, že ty luční brány zvedl a vyjel odtamtud. Tam je ještě mokro. Však v potoce teklo docela dost vody, musel jsem kousek jít až bylo užší místo a přeskočit. Haliusovi to vůbec nevadilo, šel v klidu potokem. 8)

Obrázek

Obrázek

hobr
Příspěvky: 3894
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#12757 Nový příspěvek od hobr »

Takhle to vypadá i u nás na polích... V ozimech stojí místy voda. :vztek:
Dnes pěkné slunečné počasí. 8)
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13206
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#12758 Nový příspěvek od Čárls »

Teď sem vylez s Elfinou a zas zalez Já nevim kdo u nas na polích velí za pitomce Pole namočený a minulej tejden dělali postřiky no co zbylo z osevu řepky rozrajtovali a dnes malý trajturek s rozmetadlem na hnojiva chvílema se bořil jak v bažině To nechápu :evil:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

hobr
Příspěvky: 3894
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#12759 Nový příspěvek od hobr »

Připomnělo mi to éru JZD. Mechanizátor přišel za traktoristou a jdi udělat to a to. Dotyčný mu odvětil - "Vašku, je bláto, to nepůjde." Mechoš povídá: "Já to taky vím, ale nařídil to předseda, tak to jděte zkusit..." :pohlavek:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

fikejz
Příspěvky: 6173
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#12760 Nový příspěvek od fikejz »

Dnes skoro jasno, chvílemi zataženo v celku spíš slunečno. Teď je ještě necelých osm stupňů, ráno byly dva. Beze srážek a pomalu to tu vysychá. I když pokud jsem musel kleknout na kolena byly od bláta a mokrá.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#12761 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi prd tomu taky rozumím. Ale u nás mají prej 2x hozeno prášku. Obilí za náma tak 20 cm a řepka je hustá a opravdu pěkná. Tam záleží na včasném poházení a tady to stihli včas. Syn jezdí s rozmetadlem s práškem. Začínají třeba ve 4 ráno když je umrzlo. Zase je na oběd doma. Postřikovačem jezdí vyjmečně, jen ty nutné postřiky, bez kterých se to neobejde. Jezdí se zásedně kolejákama. A tady mají vloni novou sečku a musel bych se optat, ale těch kolejáků je na polích o hodně míň. Bo je hodně široká a traktor má tupláky aby nezhutňoval půdu. Daval jsem tady čumkartu, sotva projede tím uzkým tady pod náma. Dneska seli za hlavní silnicí.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13206
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#12762 Nový příspěvek od Čárls »

Sem ráno vylez ven vypadá že bude hezky Odpoledne obnovím řidičák na kočárek :)

Co se týká těch polí když si vzpomenu na starýho agronoma tak ten než je u nás vyhnal na pole tak si je objel a kouknul Pak teprve poslal traktory s práškama a postřikama
On na agrolhuty kašlal jeho zajímalo co je na poli
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5406
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#12763 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady už do.toho taky vjeli. Sice v kolejovém řádku je kolej tak 15cm, ale mají hozeno a ozim se krásně probouzí. Radost pohledět. Jinak se na pole vjet nehodí. Já v sobotu chtěl smykovat louky, už bylo trochu obeschlo, nicméně když jsem jel hore kopečkem, tak to pořád drabalo drn. Tak jsem udělal jen tam kde byly na podzim krávy a uvidím. Začíná růst tráva, tak to vypadá že se letos smykovat nebude
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2619
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Počasí II

#12764 Nový příspěvek od murár »

Dnes ráno o pol ôsmej len 1 st nad nulou. Voda vo vani nezamrla ale na streche kde je škridla bolo vidno bielu námrazu. Už slnko jasné svieti a teplota stúpla má 4st.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1411
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Počasí II

#12765 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, ráno mlha a +8, teď svítí a je +16 .

Odpovědět

Zpět na „Putyka“