Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Počasí II

#9511 Nový příspěvek od Cobrow »

Je pravda, že tento matroš už moc není vidět :smich:

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#9512 Nový příspěvek od Britt »

Karle toho se já už nedožiju. :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13171
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9513 Nový příspěvek od Čárls »

Dnes polojasno a v práci to vcelku ušlo večer sem zatopil v krbovkách a je trenýrková teplota 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Počasí II

#9514 Nový příspěvek od Honza_2 »

Čárls píše: pon říj 04, 2021 3:37 pm Podívej se na odlučovače vlhkosti třeba tento a stěhovat ho dle potřeby https://odvlhcovace-vzduchu.heureka.cz/ ... a/#prehled Pokud to máš předělávaný nebo novostavbu je jedno stavba má jeden rok vymrznout a přes léto vysušit pak je teprve obyvatelná S tímhle se toho obávat nemusíš a nastěhovat jen to nejnutnější co musíš Nábytek co nejdál od stěn a za ně PC ventilátorky s tímhle odvlhčovačem nebo nějakým jiným se zbavíš případné vlhkosti nejlépe Nějaký ceresofty a jiné na tablety se vykvajzni zbytečně vyhozený peníze
Jinak to chce topit a nárazově větrat několikrát za den Nejlíp pokud je mráz ale stěny nesmí promrznout pak se na nich sráží vzdušná vlhkost a začnou plísně To jest začít už teď přitápět
No snad sem to popsal srozumitelně a přebereš podle svých možností
Zkušenost soused v prosinci nademnou předělával koupelnu vše včetně omítek a betonů Nakonec sem si odvlhčovač pujčil v pujčovně na 2 týdny a velice pomohl denně cca týden odtáhl cca 2-3 litry pak to začlo ubývat až na 2 deci pak už byl pokoj cena pujčení byla cca 2/3 nového Příště bych jej už koupil nepujčoval
Děkuji za radu.
Máme to cca.80 roků starý dům koupený minulý rok .
Předělávám omítky, a ve sledovaných místnostech nové provětrávane podlahy z tvarovek Iglú a na tom standartní skladba s betonem.

Na ten odvlhčovač se podívám ale asi na levnější varianta. 7 tisíc je na mě momentálně dost peněz.
Ale ty motorky z PC to čtu poprvé,bez se to dá takto řešit. Zajímavý nápad.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Počasí II

#9515 Nový příspěvek od Honza_2 »

Britt píše: pon říj 04, 2021 3:43 pm Přesně tak, topit a větrat. Já dělal novou podlahu v 6 měsíci a dodnes, když nechám zavřená okna, tak je tam okamžitě cítit vlhkost. Topím od 18.9. a úbytek vlhkosti je sakra znát.
Je fakt, že když na stavbu přijedu a venku je sluníčko a já otevřu okna a větrám s okny dokořán tak tak i vlhkost padá dolů, ale jak zavřu tak stoupá a zastaví se na cca.80% dle těch digitálních teploměru.
Při zatopení v kamnech výrobce Petra a Club v druhé místnosti (ústřední topení ještě není hotové) tak je i citelně rozdíl jak v teple tak i takového sychravého vzduchu se sníží..
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Počasí II

#9516 Nový příspěvek od Honza_2 »

ota píše: pon říj 04, 2021 7:58 pm Moc těm mašinám nerozumím. Ale je to s nějakým tepelným čerpadlem. Má nahoře zásobník a do něj se schraňuje voda. Pračka u nás jede furt, sušička taky. Pračka i sušička je A+++. Nevyznám se v tom kolik to spotřebovává čeho. Ale při spotřebě elektriky co máme to neřeším. Stačí když týden nechám vypnuté topeňí. A můžu sušit v klidu celej rok každej den. Na vyučtování elektriky mám sestupnou tendenci. Stále snižujeme spotřebu. Už třeba 6 let jdeme stále dolů. I když běží sušička. Myslím, že tam v tom návodu je taky jak píše Čárls spotřeba na jednu dávku 1kW. Mám sazbu 20h noční proud. Spotřeba proudu výrazně slezla přestavbou soustruhu na moderní frekvenční měnič. Ve vyučtování to bylo hyml poznat.
Nevím, jestli je žena moudrá nebo ne když odmítá vymoženosti moderní doby. Manželka taky nechtěla nikdy sušičku, myčku. Myčku jsme dostali od známejch a máme ji v cimře kde stáčím med. Meju na ní sklenice na med. Nacpu tam 60 ks sklenic. Dám tam tabletu, zavřu, zmáčknu start a jdu makat. Za hodinu přijdu, otevřu a nechám myčku otevřenou. Samo to i uschne. Vendám sklenice ven a dám další várku. Dřív jsme je vymejvali ručně. Nasoukej ruku do zavařovačky sklenice a houbičkou vyšurovat vnitřek. Třeba 400 sklenic na sezonu? Masakr. No a sušička kdyby se rozbila tak by už bylo brblání. No a co teď, jak to mám dělat? Dneska venku vlhko a teď odpoledne smrad z uhlí, jak liďi topěj. Byl jsem u souseda, teď jsem dorazil dom a smradu venku jako v hradu. Taky prádlo nežehlíme. Akorát třeba když je to něco spešl. Myslím si, že kdybych se teď zeptal manželka kde je žehlička, chvíli by to trvalo, než by ji někde vyštrachala.
Hobr v létě prádlo v sušičce nesmysl není. Je to podle toho kde kdo pracuje. Manželka je přez léto v práci, mají sezonu. Jako třeba teď. Většinou chodí domů skoro po tmě. V létě jsou senáže, žně, siláže. Minulý týden chodili se synem domů kolem 20 hodiny. Takhle ona když přijde zmáčkne čudl a je to. Nemá čas věšet prádlo po šňurách venku. A já abych si pamatoval, že to mám sbírat navečer? Kolikrát dávám prát pračku, nebo sušičku. Zmáčkneš knoflík a je to. Nic na tom není. Ona v sezoně nemá čas se tím zaobírat každej den. O víkendu dělá třeba i tři pračky za den. Máme na starosti rodiče. Pereme i pro ně. Pak je toho víc. Nebo jsou o víkendu v práci. Dám vyprat pračku a pak to strčím do sušičky. Je tam program na kterej jde všechno běžné prádlo sušit. Bez problému zvládnu i já.
Musím souhlasit.
Máme obdobnou v bytě a při sušení to skoro topí v zadní části stroje a vodu to jímá do velké plastové nádoby a kolikrát to je i více než 2x litry vody za jedno sušení.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

hobr
Příspěvky: 3881
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#9517 Nový příspěvek od hobr »

Děkuji za obsáhlé reference o sušičce :potlesk: . Stejně si myslím, že je přirozenější nechat prádlo "na luftě" venku :red: . Ovšem kdo takovou možnost nemá (nebo "nestíhá"), pro toho je sušička nutnost :ano: . Nemám přehled, co stojí kilowata eletriky, ale asi to nebude zanedbatelné při každodenním provozu :hm: .
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#9518 Nový příspěvek od Britt »

Další věc je, kolik to zabere místa a pokud máš malou koupelnu jako já, tak si to sakra rozmyslíš.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#9519 Nový příspěvek od ota »

No u mě je to tak, že tu spotřebu nějak neřeším. Jak jsem psal, temperuju barák elektrickým topením. Jinak jedu krbovkama. Temperuju ho až když přijde zima. Teď občas manželka večer jen zatopí v jednejch krbovkách. Já bych nemusel, ale ona pořát brblá, že je chladno. Já jsem zvyklej na studenej odchov. Teď tu je 18°C a to při tomhle pošasí vydrží dlouho stejné. Až se ochladí venku s 10 denním zpožděním se to projeví doma. Je to hrozně poznat, třeba když byli kluci malí. Běžné nachlazení rýmy, kašílky jsme nemívali. Jak to píšu, stačí o týden posunout temperování baráku elektrikou a mám dost energie na sušičku. No a pro manželku je to viditelně snadnější, méně pracné. Věšák na prádlo je venku 15m od vchodu do baráku. No a zeje prázdnotou. Nevím co je lepší není lepší. Je to její uspora času. Jak tu někdo psal, sušička má asi 2 filtry na prach. Tam se zachytává veleké množství prachu, který se pak vyhodí. Sušička si ukáže sama že je filtr třeba vyčistit. Máme doma hafana a sice je krátkosrstej. Ale přecijen chlupy jsou.
Ještě ke kamnům. Sice je to každýho boj s níma. Mám to taky za sebou. Na stavbě jsem začínal s piliňákem Satan. Dalo mi to, než jsem se s ním naučil. Pak byly Petry, Clubky. Nakonec jsem skončil u krbovek. Koupil jsem je na inzerát za pár Korun použité. Malé krbovky. Až když jsem v nich prvně topil, zjistil jsem že ty předchozí ,,topidla" byly všechny přešlap mimo mísu. Teprve od krbovek jsem se ohřál a vlhkost šla rapidně dolů. Mají strašnou výhodu, zatopíš a oni za chvilinku předávají teplo do prostoru. A suché teplo. Když jsem je pak nastěhoval do dílny místo Clubek s různými výměníky nevěřil jsem jak rychle vytopí dílnu a spotřeba paliva víc jak poloviční.
Motorky z počítačů ano je to řešení, když v místnostech kde je instaluješ nebydlíš. Hýbe to vzduchem a pak je učinost vysychání mnohonásobně větší. Ale jak v místnmostech bydlíš, je to hukot! Měl jsem je v krbové teplovzdušné vložce. Večer manželka vždycky nadávala, že to hučí jak když jede vlak. A u telky nechtěla poslouchat ten hukot. Ono chvilku to jde, ale když to je den co den a několik hodin, je to nepříjemné. Ventylátory jsem pak zrušil. Samo, cimra byla vytopená jednou rychleji s ventylátorama. Ale hukot slušnej. Ono jak to foukalo do té trubkové vložky, tak se rezonace mnohonásobně zvýšila. bylo to jako meluzína. :vysmech:
Jinak k počasí, venku je větrno, slunečno. Teplota na jižní straně ve stínu 17°C. Axis se mnou zbouchal půlku snídaňového rohliku a šel se natáhnout ven na sluníčko na jeho gauč. Chytá poslední sluneční paprsky. :vysmech:

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Počasí II

#9520 Nový příspěvek od Veteranista! »

Téma o počasí a probere se vše :D

Tak mám raději pořádné horko, než zimu, nejhorší jsou teploty těsně nad nulou a vlhkost, to je pro mě utrpení.

Já jel minulou celou zimu vysoušeč Master
https://www.mall.cz/pece-vzduch/desa-od ... gJMb_D_BwE
Jen spotřeba je cca 2-2.5tis Kč za měsíc.
Ale bez ní bez šance, i když jsme už topili normálně.

My máme pračku+sušučku v jednom. Super je třeba funkce 1kg prádla za 1 hodinu vypraný a suchý.
Jinak samože sušíme venku, ale někdy to jinak nejde, ve starém bydlení úplně bez šance něco usušit v zimě, tak někdy nutnost.

sousedka má sušičku a sbírala vodu do kýblu, prej aby ušetřila, říkám jí a proč nesusíš venku(bylo léto), to ušetříš ještě víc. Odpověděla, že to ji nenapadlo...
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20854
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#9521 Nový příspěvek od ota »

To Veteranista! vcelku mě nevadí že se v počasí probere vše. 8) Co jsem teď doma, aspoň někde je jakási diskuse. Někteří asi nadávají že zasírám vlákna hovnama. Však už to čekám každým dnem že bude ,,hrnečku dost". :D Už jsem tu zase navařil mnoho kaše navíc! 8)
Taky mám rád teplo. Tryčko kraťasy a na nohy cuklíky. Tedy cuklíků já si moc neužiju, už leta letoucí nosím pracovní boty, jsem na ně zvyklej. V létě se mnou jel soused do lesa nakládat kuláky a vlezl mi do traktoru taky v cuklíkách. Já na něj, koukej se jít přezout, jinak tě nechám doma! :vysmech: On v nich lezl i po stožárech, když montovali pro telekomunikace ty vysílače na vrch stožáru. :tyty:

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Počasí II

#9522 Nový příspěvek od Honza_2 »

Veteranista! píše: úte říj 05, 2021 10:39 am Téma o počasí a probere se vše :D

Tak mám raději pořádné horko, než zimu, nejhorší jsou teploty těsně nad nulou a vlhkost, to je pro mě utrpení.

Já jel minulou celou zimu vysoušeč Master
https://www.mall.cz/pece-vzduch/desa-od ... gJMb_D_BwE
Jen spotřeba je cca 2-2.5tis Kč za měsíc.
Ale bez ní bez šance, i když jsme už topili normálně.

My máme pračku+sušučku v jednom. Super je třeba funkce 1kg prádla za 1 hodinu vypraný a suchý.
Jinak samože sušíme venku, ale někdy to jinak nejde, ve starém bydlení úplně bez šance něco usušit v zimě, tak někdy nutnost.

sousedka má sušičku a sbírala vodu do kýblu, prej aby ušetřila, říkám jí a proč nesusíš venku(bylo léto), to ušetříš ještě víc. Odpověděla, že to ji nenapadlo...
Ježíš co je na tom stroji tak drahého?
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Počasí II

#9523 Nový příspěvek od Veteranista! »

Ota: jen vař 8)

Nevím, já ho kupoval použitý za 8tis(?), byl jsme pro něj na na Silvestra na Václaváku :vysmech:
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

hobr
Příspěvky: 3881
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#9524 Nový příspěvek od hobr »

Ota - rád čtu Tvé příběhy. :ano: Komu to vadí, ať to tady nečte. :tyty:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Honza_2
Příspěvky: 459
Registrován: ned bře 09, 2014 4:37 pm
Bydliště: Dobruška

Re: Počasí II

#9525 Nový příspěvek od Honza_2 »

Hobr - souhlasím s vámi.
"Rider XE 70, MF70 - už nejsou jen VARI."
.................................................................
"Vari 2T-aktuální stroj "

Odpovědět

Zpět na „Putyka“