Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11296 Nový příspěvek od ota »

Já chodím teď v zimě v 14:45. Každý den. Jen když prší tak ne. Axis má slabé tryčko. Je krátkosrstej a nesnáší, když mu vítr hází ušima. Pak klepe hodně hlavou. Sranda je, jdeme a vítr mu přehodí ucho. Řeknu ,,srovnám ouško"! Zastaví a čeká, až mu ucho přehodím naspátek. :vysmech: Chodíme tak kvůli tomu, že kolega z firmy vedle z městečka jezdí domů z práce a vozí mi matroš. Axis přijde do dílny za mnou a stoupne u okna na židly a čeká. Kouká ven. Stačí říct ,,nejede Lukáš"? A už letí k oknu, vyskočí předníma packama na židly a čumí čeká na Lukáše. Třeba půl hodiny vydrží. Axis má rád Lukáše. Od štěněte ho Lukáš hladí a Axis pozná i jeho auto. Stačí říct ,,nepřijel Lukáš"? A Axis letí a hledá ho. Z lidí mimo rodinu pustí Axis na dvůr dva lidi. Lukáše a souseda. Jinak nikoho. Jinak Axis si umí otevírat dveře, balkonový okno. Takže si chodí ven a dovnitř jak chce on. Dveře jsou na gumicuku a zavřou se za ním. Pak z druhé stramy strčí jen čumákem do dveří a jde dom. Zevnitř má kousek kurty a za tu si zatáhne a otevře kličku. Jednou jsme mu zavřeli u balkonovek nechtíc i tu druhou kličku nahoře a vyšlápnul to venkovní sklo. Vzal jsem plexi a tmel a nelepil jsem to na zbytek skla a je klid.
Dogy se v pohodě naučí otevírat dveře, okno, auto, atd. Chodí si pak na dvůr jak chce on. Od štěněte chodí na dvůr venčit se sám.

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Počasí II

#11297 Nový příspěvek od Joe66 »

U nas na vychode bolo cez den 10stupnov a ked po obede zasvietilo slniecko tak nadhernych az 13. Ale vecer uz fukal chladny vietor :typek:

Tomas6
Příspěvky: 5376
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11298 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já dneska asi desetkrát zmoknul. Vždycky když začalo pršet jsem se šel schovat. Za chvíli přestalo, tak jsem vylezl a za 10 minut začalo znovu. Počasí jak na apríla..
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Počasí II

#11299 Nový příspěvek od Joe66 »

A u nas zase 15stupnov + slnecny den 8) :vysmech: To uz len u Oca pri madaroch muselo byt teplejsie :D Ze vysoka teplata na dany datum :typek: Oco inak som uz dlhsie necital v tvojom vlakne co nove :zapomel:

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#11300 Nový příspěvek od Sniper »

Tomas6 píše: čtv bře 09, 2023 10:52 pm Já dneska asi desetkrát zmoknul. Vždycky když začalo pršet jsem se šel schovat. Za chvíli přestalo, tak jsem vylezl a za 10 minut začalo znovu.
Já šel dneska od rána 9x pro pivo do špajzu a taky netvrdím, že jsem se 9x ožral :-/ a to jsem měl ještě 2 velké slivovice.
Prostě jsi zmokl a basta :smich:
Měl jsi zůstat doma a nevystrčit čumák z chalupy jako já :friends:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5376
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11301 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jako že bych dobytku řekl dneska nežerete, páč občas prší?
No příště půjdu radši do toho špajzu.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Tomas6
Příspěvky: 5376
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11302 Nový příspěvek od Tomas6 »

Jo a slivovicu jsem měl taky, tak se moc nevychloubej :friends:
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#11303 Nový příspěvek od Sniper »

Tomas6 píše: čtv bře 09, 2023 11:27 pm Jo a slivovicu jsem měl taky, tak se moc nevychloubej :friends:
:smich: :smich: :smich: 8)
Máš štěstí, žes tam dodal toho smajla :smich:
Mě kdysi řekl doktor, že mám hodně pít, tak se snažím ;-)
Jinak, já nevěděl, že máš hospodárku, tak to je jiná.
Já byl dneska taky u krav, ale jen na chvíli.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#11304 Nový příspěvek od hobr »

Krásné jarní počasí. Ptáci řvou jak zjednaní, začínají kvést narcisky a mandloně. :wink:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Tomas6
Příspěvky: 5376
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11305 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady je taky hezky. Synek má horečku, tak jsme zavření doma jak krtci. :'(
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 7936
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Počasí II

#11306 Nový příspěvek od Fizz »

17'C ve stínu na severní straně.

:shock:

Tak jsem byl vyvětrat transalpa.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#11307 Nový příspěvek od Sniper »

Fizz píše: pát bře 10, 2023 1:08 pm 17'C ve stínu na severní straně.
Tolik nemám ani doma :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#11308 Nový příspěvek od hobr »

Neposlouchej paní Pekari, Fialového hňupa a zatop si! :ano:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7889
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Počasí II

#11309 Nový příspěvek od Chose11 »

Jo ještě že já jsem nezatopil v kotli, venku pomalu vichřice, bílá sračka všude, půl stupně pod nulou a jedna z fází nejde. Běžel jsem vypnout nautilu ve studni, aby mi neshořel motor. Kocour z vyhřáté dílny chtěl za každou cenu ven :evil: , pes jen vykoukl a couvnul zpátky do tepla na polštář. No nic, roztopím v krbu a bude romantika.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Fizz
Příspěvky: 7936
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Počasí II

#11310 Nový příspěvek od Fizz »

Nemáš jištění výpadku fáze?

Já jsem nakonec přešel z 380v na 230 a navýšení objemu tlakovky s vakem. Navíc to mám do zásuvky a mam zam dvě kazdou z jiné fáze. S tím že ta jedna bude časem solární zdroj popř centrála, resp z baterky měničem.

Dřív mi čas od času lehla nějaká fáze ale teď už mam vypadky jen když vypínají VN. Takže vybuduju záložní okruh vodárna lednička světla datovky.

Od pulnoci tady větr jako prase v noci dost silný déšť a teď vodorovně sníh od severozápadu.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Putyka“