Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5427
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#12886 Nový příspěvek od Tomas6 »

Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8629
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#12887 Nový příspěvek od bourač »

Až půjdu na hřbitov poděkuju znovu tátovi že se po WV2 usadil tady na dobrém místě ;-)
Za celý život pamatuju jen jednu - dvě vichřice a jednu povodeň. :D

Obrázek

zmínil jsem tady zmrzlé třešně, na dnešním fotu jsou vidět plody z těch zmrzlých květů co opadaly
vyrazily nové jiné květy, ty teď už taky opadaly( bez mrazů), vypadá to že budou dvě úrody najednou :-/

Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

z4011be
Příspěvky: 2025
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Počasí II

#12888 Nový příspěvek od z4011be »

fikejz píše: pon dub 15, 2024 11:32 am Sice předpovídají -1° až -2°C, ale až na pátek. Do té doby se to může dvakrát změnit o deset stupňů oběma směry. Takže bych to ještě nechal "dozrát" / vyhnít? A pokud bude ten jeden dva stupně pod nulou tak ty vyšší stromy s tím moc problém mít nebudou. Kdo má zákrsky nebude potřebovat žebřík, stejně jako jiné roky ;-)

Předpověď na neděli byla -1 a ve 2 m bylo pod nulou mezi 23:00 a 7:00 ráno s tím, že minimum bylo -1.
Takže o žádný přízemní mrazíky se nejedná, tohle jsou mrazy z fronty. Nevim, možná v 8 m nad zemí bylo teplejc, ale takhle velký vysokokmeny lidi běžně nemají.

Tomas6
Příspěvky: 5427
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#12889 Nový příspěvek od Tomas6 »

Bourači akorát kdyby ten Bezděz nebyl na takém krpálu. Manželka furt otravuje že až budem u ségry v Praze že tam zajedeme na výlet, že se tam půjdem podívat, no hergot, tady těch kopců mám plné kecky, proč nechce jet někam na hanou :-/ :vysmech:
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

sekalsemmalo
Příspěvky: 4276
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#12890 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

dneska to jsou tady samý panoramata,tak se přidám https://www.rajce.idnes.cz/sekalsemmalo/album/vyhledy
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20424
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Počasí II

#12891 Nový příspěvek od vitex »

Hrozná kosa,musel jsem makat ve vaťáku a s kulichem a taky jedno panorama:
Obrázek

fikejz
Příspěvky: 6275
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#12892 Nový příspěvek od fikejz »

Když má být hnusně, tak se sedmilháři s předpovědí trefí. Jak to her Gott dělají :-/ Kromě toho že foukalo a byla zima skoro jak v ruským filmu bylo dnes hezky.
Zatím zmrzly ořešáky a kivi. Ale komplet, listy úplně černý. Angrešty a josty vypadají v pořádku a pozdnější švestky i jabloně kvetou dál. Ve skleníku pálí drahá svíčku a asi to funguje, protože dnes jsme měli k večeři čerstvý salát s ředkvičkami a podmáslím.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

other-side II
Příspěvky: 1382
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Počasí II

#12893 Nový příspěvek od other-side II »

všude kde hospodařím -5, takže sklizeno, celou noc jsem nespal, jak jsem byl na trní

zkusím se přilepit k vozovce, nebo propíchat gumy na autech, jestli se to zlepší
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Tomas6
Příspěvky: 5427
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#12894 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nezlepší. Přestěhuj se někam do tepla. U nás bylo celý den okolo 2-3 stupňů, pršelo, sněžilo, já nevím co ještě, naší se vrátili někam od N.Mlýnů a tam prej jaro. Sluníčko a 8 stupňů.
Naštěstí mrazy nás minuly, v pátek bylo tuším okolo nuly, ale jinak vše ok. Mám rozkvetlé nějaké jabloně, ale mám obavu že z toho stejně bude prd, páč když je taková kosa včelky dřímou v úlu. Že švestek letos taky nic nebude, všechno co odkvetlo je na zemi. Starosti do čeho dám tolik kvasu, když to všechno tak krásně kvetlo můžu pustit k vodě. Akorát se že mne buď stane námořník nebo abstinent. Slivku už nemám,.nebo jen trochu, tak asi budu muset bumbat rum.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

other-side II
Příspěvky: 1382
Registrován: sob zář 03, 2022 9:15 pm
Bydliště: Perštejn

Re: Počasí II

#12895 Nový příspěvek od other-side II »

tak uvidím co uvidím, až to uvidím

měsíc prostě vytáhnul vodu a udělal zimu, se to sešlo

na zmrzlý v květnu už nevěřím
klasickej zemědělec: moc horko, moc zima, moc mokro, moc sucho, atd atd

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20948
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#12896 Nový příspěvek od ota »

Tomas6 jen k včelkám. Oni nedřímou ani v mrazech v zimě, natož teď. Zpracovávají urgentně to co navalí když vykoukne sluníčko a při + 10°C mohou pohodově létat. Létají i pod 10°C, ale to je jako s autem. Letící včelka v chladném počasí má větší spotřebu, než když je pro ní teplonko. Takže než doletí do ůlu, polovinu toho co někde nacucne spotřebuje.
No ráno 3°C. Když jsem se vzbudil, svítilo sluníčko. Teď se trochu zatáhlo.
Včera jsem byl po 17:30 zase na skok v lese sadit asi 15 stromečků z mé zahrádky. V lese mokro rýč tak 20 cm a jíl byl jako malta. I hrabanka byla mokrá. Stromečky z minule jak který zatím se zdá že jdou. Všiml jsem si, že vloni spadly semena z borovic od vedle z lesa. Po place hafo malinkatech pidi boroviček. Už bych potřeboval dotahnout upravy v pasece, abych tam furt nečochtal. Všiml jsem si, že pod trávou je hafo smrčků i boroviček. Ty borovičky mě trochu serou, protože jsou často třeba tři vedle sebe. Tak v okruhu 20 cm. A jsou už 30 cm vysoký. Včera jsem dvě přesadil jinam. Serou mě proto, protože je pak budu muset vyselktovat. A je to škoda, mohly by růst třeba po 3m od sebe. No ale asi to tak má být. Nechávám té pasece zatím volný průběh. Břízky nálety jsou kolem 60 cm vejšky. Sázel jsem včera pár jedliček. Ty u nás jsou ooravdu vyjmečně v lese. U nás byla jedna. A když se vykácel kůrovčák, nechala se stát. První vychřice a jedle lehla. Nebyla na to připravená. To byla to 99 letá.

Tomas6
Příspěvky: 5427
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#12897 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oto já vím. Bylo to s nadsázkou.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20948
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#12898 Nový příspěvek od ota »

Však já vím. No ale teď si dávám letošní med a je výbornej! Už mám z letoška z divočiny trochu medu. Letos toho bylo opravdu hodně. Zalepily kde co. Tak si dávám do čaje a je slaďonkej a voňavej! 8)

hobr
Příspěvky: 3905
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#12899 Nový příspěvek od hobr »

Poslední dny ráno +4°. Vcelku chladno. Přes den 10 - 12°, pofukuje. Vinohrady pomrzly, ořechy všechny... Meruňky nebudou už čtvrtý rok po sobě... :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

malotraktor
Příspěvky: 2071
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Počasí II

#12900 Nový příspěvek od malotraktor »

S tím pomrznutím asi záleží na konkrétním místě. Pamatuju jak před mnoha lety byl velký nářek jak pomrzly meruňky. Tentýž rok si strejda z Veselí nad Moravou stěžoval, že mu úroda meruněk rozlámala stromy.
Nevěř všemu co si myslíš

Odpovědět

Zpět na „Putyka“