Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#9406 Nový příspěvek od fikejz »

Klima se samozřejmě mění, stejně jako počasí, jako my, jako se mění zvířata, rostliny i krajina, celý vesmír! Dokonce i to co je mrtvé se mění!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

mastnacek
Příspěvky: 6977
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počasí II

#9407 Nový příspěvek od mastnacek »

Samej filozof tady

mastnacek
Příspěvky: 6977
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počasí II

#9408 Nový příspěvek od mastnacek »


duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Počasí II

#9409 Nový příspěvek od duchodce »

Ty vo.e ,ti mají paměť , 800 000 let, milion let...to já si nepamatuji kolik procent metanu ze mě vypadlo včera.... ;-) :ano:
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

mastnacek
Příspěvky: 6977
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počasí II

#9410 Nový příspěvek od mastnacek »

:silly:

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#9411 Nový příspěvek od fikejz »

https://pravyprostor.cz/padesat-let-neu ... redpovedi/ :-/
Osobně si pamatuji jak "vědci" někdy v sedmdesátých letech předpovídali, že lidstvo bude mít brzy problém s ochlazováním klimatu, s příchodem doby ledové, že dojde ropa a uhlí, nebude čím topit a zmrzneme. Je mi záhadou, kdo ty "vědce" financuje, já bych jim nedal ani zlámanou grešli!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

mastnacek
Příspěvky: 6977
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počasí II

#9412 Nový příspěvek od mastnacek »

fikejzi, nemas snad pocit ze se ropa a uhli doplnuje? :)) Jses tady jeden z tech rozumnejsich, pokud si te nepletu s nekym jinym s podobnou prezdivkou :)) Lidi je potreba starsit dopredu aspon tech 50let, protoze jak v klimatu tak v lidech je setrvacnost, zvyk je zelezan kosile ze jo. A ze dobe ledovy predchazi obdobi tepla to uz je myslim prokazany. Nemusi to bejt doba ledova ale mala doba ledova. O tom jsou pisemny dukazy.

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#9413 Nový příspěvek od fikejz »

No já jen, že podle těch prvních původních předpovědí jsme měli být dávno "na suchu" a mezitím se jednak objevily nové ložiska, rozvinuly se technologie těžby ... a ve výsledku jsou dnes odhadované zásoby cca stejné, nebo vyšší než před těmi čtyřiceti lety. :-/
Straší se globálním oteplováním, změnou klimatu a kde čím, ale ve skutečnosti jde stejně jak před lety jen o to jak vytáhnout z lidí víc peněz za méně produktů. Ropná krize kdysi? => masivní zdražení benzinu, nafty... Klimatická krize dnes => masivní zdražení všeho nač si EU a státy vzpomenou (jejich kasičky už se na ty daně v zájmu záchrany přírody úplně třesou :vztek: )
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

mastnacek
Příspěvky: 6977
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počasí II

#9414 Nový příspěvek od mastnacek »

fikej, kdyz se odprostis od kasicek, tak nic?

fikejz
Příspěvky: 5995
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#9415 Nový příspěvek od fikejz »

Když pominu, že nás to všechny bude stát šílený prachy nejen na daních, ale na všem tak už mi zbývají samý pozitiva a světlý zítřky: spousty nařízení, příkazů, zákazů a buzerace. Nekoupíme si to co bychom chtěli, ale to co bude dovoleno vyrábět, nepostavíme si dům jaký bychom chtěli, nekoupíme auto s pětilitrovým motorem (ani s litrovým). V lepším případě se to nějak obejde a ojebe jako u žárovek a vysavačů.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

mastnacek
Příspěvky: 6977
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počasí II

#9416 Nový příspěvek od mastnacek »

Fikejz, nezapomen na cestovani a vejlety, max kam dojedes na kole z bambusu. Jednou to prijit muselo. Tesim se na to vic, nez sledovat vrcholnej kapitalizmus v primym prenosu

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12966
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9417 Nový příspěvek od Čárls »

Někdo se živí kecama a teoriema někdo vědou a zkoumáním důkazů z minulosti
Je nezvratně dokázáno že v době Troji bylo moře o metr výše jak nyní v Čechách dle zápisů z dávných kronik byla dvojí uroda jablek dle vykopávek v Gronsku se pěstovalo v tý době obilí Strach a šíření strachu je dnešní moderní doba navíc zelení ekoteroristi straší s uhlíkovou stopou
Pokud se mě někdo zeptá ano lidstvo má dle mého názoru vliv na změnu klimatu proč Létání do vesmíru a tím pádem ničení ozonu
To je můj názor na danou věc .

Jinak polojasno trochu dusno a 25°ve stínu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14524
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Počasí II

#9418 Nový příspěvek od DanculSK »

.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20658
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#9419 Nový příspěvek od ota »

Přez den bylo kolem 26°C. Venku krásně slunečno. Umýval jsem po obědě věci na vytáčení medu. Rozložil jsem to aby to všechno uschlo. Asi za 1,5 hodiny se nějak setmělo. Jdu ven a od jihozápadu mrak. Všechny ty věci jsem uklidil. Aby mi to snad nezmoklo. Zalezu do dílny a nejednou spustilo. Dobře, že jsem to poklidil. Vše bylo krásně suché. Docela pršelo. Po dešti koukám a 1 mm. Přijela manželka z práce 3 km od baráku. A povídá, tady snad pršelo? No jasně a docela dost. A ona že vedle ve vsi ani kapka. Kombajny jedou o 106! No kruci snad ,,zaměstnaneckej mrak". A trefil jen mě! Kombajny ještě sekají i teď. Takže ani není vlhko vedle ve vsi. Zaťím nejely dom.
Jinak v našem lese voda kam se podíváš. V neděli jsem tam byl s kárkou zdělat asi 5 vršků, co tam přistálo od vedle od harvestoru. A chodím jen kde nebyla viditelně voda. Chodím, nosím na káru nařezané dřevo. A pak když jsem to měl povídám si, co to? Vyzuju vošťíblata a vyleju vodu z nich. Kurva jsem si nabral! Pak jsem volantoval, abych to tam neutopil. A dneska jsme šli s Axisem zase po našem lese a vyklidili jsme si cestu, abych jel příště sušším placem. Sice sousedovým, ale je to fuk, všechny stromy vykácený. Koleje od harvestru. Tak to prokličkuju. No kdo tvrdí že je 500 letý sucho, ať se přijde podívat k nám do lesa. Tohle za 31 let nepamatuju, tolik vody v lese i v létě. Nadruhou stranu ty náletový modřínky jsou pěkně zelený. I ty moje douglasky na zkoušku se rozjely. Mají asi vodu a světlo.

Uživatelský avatar
drtikol
Příspěvky: 1397
Registrován: úte zář 25, 2007 1:25 pm
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Počasí II

#9420 Nový příspěvek od drtikol »

Ahoj, minulej víkend jsem byl tam u vás, mezi Zručí n. Sázavou a G. Jeníkovem za příbuznýma a máte tam rezatý lesy pěkně .

Odpovědět

Zpět na „Putyka“