Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Počasí II

#9751 Nový příspěvek od murár »

murár píše: ned pro 26, 2021 11:21 pm Zima ako v ruskom filme! :D Cez deň v Bardejove -8 a teraz -13st. a ráno ktovie koľko bude? :-/
O pol 8 bolo -15 a teraz podľa Googlu je -14 ale vraj pocitovo -18.! Ako ten Google meria ten pocit? :(

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#9752 Nový příspěvek od fikejz »

Do pocitové teploty se započítává vlhkost vzduchu a rychlost větru. Při mínus 15 už moc vlhký nebude, zato asi trochu fouká, když to srazí teplotu o 3 stupně.
Počítají to i trochu lepší meteostanice. Tady je momentálně -3.3°C a bezvětří, takže i pocitová je stejná, Vlhkost vylezla ze včerejších 51% na 84%.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Počasí II

#9753 Nový příspěvek od murár »

Zas o niečo viac viem! 8) Ani tu vietor nefuka. Keď som bol zasran pred +-40 rokmi to bola bežná teplota cez zimu. 31.1. 1987 sa ženil brat a vtedy boli teploty -30! Na záver svadby sa podával segediňsky guláš. Ten sme po svadbe nad ranom niesli z bratrancom domov. Asi 20 min od kultirného domu som sa pošmykol a spadol a segedín sa nám nevylial lebo už bol primrznuty. A keď ho dávali do hrnca tak bol tepli! A autobus čo mal odviesť hostí domov zo svadby tak stal v garáži na družstve a celú noc bol naštartovaný aby nezamrzol.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9754 Nový příspěvek od Čárls »

Jo byla pak nastal zlom někdy po 86 a už nebyli takový mrazy ale pamatuji na čáře -35°, 79-81 roky a v tom nás hnali na rozcvičku sice v teplákách ale běžet v tom dva kiláky blil sem plíce ven taky nás to hromada odnesla s angínou a dva se zápalem plic Pak dali pitomci pokoj neb im chyběli lidi do služby Jo bejvávalo na vechtru sem si dal kofolu k pesanoj do kotce a ta potvora kofola byla s ledovou tříští Gaston mi nadával co mu to tam cpu když to k žrádlu není a studí to :smich: Když tak na to vzpomínám nevím jak sem tu zejmu moh přežít :-/ asi mě hřálo mládí
Dnes jen -4°a zataženo jen doufám že nezačne něco padat než pojedu pro starou na nádraží. včera synovec rozflákal auto jel pomalu ale zatáčka a led voda vyplavila sůl a klouzačka jel pry opatrně jen 40km /h ale stejně mu to ujelo hodiny a přímo do stromu .Naštěstí se nikomu nic nestalo :( ale auto na odpis :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Codza
Příspěvky: 1001
Registrován: pát lis 07, 2008 10:37 pm
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Počasí II

#9755 Nový příspěvek od Codza »

V 96 nebo 97 jsem tento den startoval traktor a jel táhat do lesa při -29. Byl to první náhlý velký mráz a pár silných dubů to nevydrželo a prasklo, znělo to jako výstřely s kulovnice.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#9756 Nový příspěvek od hobr »

Ráno -3, odpoledne "obměk", na chvílu vylezlo lehce sluníčko...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#9757 Nový příspěvek od bourač »

bacha klouže to, tady drobně prší (+1°C) a jak jsou silnice zmrzlý tak je to mejdlo. :rally:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Počasí II

#9758 Nový příspěvek od vitex »

Bylo to na přelomu roků 78-79,byl jsem ve službě jako dozorčí roty.Zmrzlej jak hovno.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#9759 Nový příspěvek od bourač »

dozorčí roty je zalezlej v baráku ne? :zapomel:
já byl ve stráži, fasovali jsme velkej beraní kožich. Skrz kanady byla děsná kosa na nohy.
Strávil jsem tu službu vleže na zádech s nohama nahoře - to se dalo vydržet.
Eště že imperialista v tu chvíli nezaútočil. :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9760 Nový příspěvek od Čárls »

My měli ještě tzv pulitry ty byli na stanovišti a navlíkali se na kanady Já měl výhodu měl sem ještě tz psovodský kanady vevnitř s beranem střídalo se po dvou hodinách
Venku je 0° tak sem zvědavej jak dorazí polovice s dcerou od synovce maj to 25 Km směr hory
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Počasí II

#9761 Nový příspěvek od vitex »

bourač píše: úte pro 28, 2021 5:42 pm dozorčí roty je zalezlej v baráku ne? :zapomel:
já byl ve stráži, fasovali jsme velkej beraní kožich. Skrz kanady byla děsná kosa na nohy.
Strávil jsem tu službu vleže na zádech s nohama nahoře - to se dalo vydržet.
Eště že imperialista v tu chvíli nezaútočil. :vysmech:
Jasněže v baráku,ale na schodišti a v průvanu.Přes den bylo 10°C a netopilo se.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#9762 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

jojo,beraní kožichy pamatuju.to měla stráž na sobě spodky,pyžamo,tepláky humusáky,šedesátky a ještě si ráda vlezla do těch olezlých beraních kožichu a nechala na sebe dejchat uteklýho strážnýho psa z ohrazenky muničáku.nekonečná jiskrná noc,ale ubránili jsme to tenkrát....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#9763 Nový příspěvek od ota »

V roce 1986 v zimě napadnulo mrtě sněhu. Na roty přišli záložaci na přeškolení. U nás na rotě přez 35 záložáků. Nic blbějšího gumy nenapadlo, než výjezd poplachem na cvičení. Já měl rotniho hotováka. Prijel jsem v koloně na seřadiště a velitel roty mi na korbu poslal ty záložáky. Ještě to blbci gumácký spojili rovnou s kondičkama. Takže asi 2 hodiny jsme jeli kondičky a zakončili to na tankodromu kde se 12 hodin stavěl rušič R 325. Ty záložáci chudaci měli jen kanady, nevyfasovali pulitry. Mi je měli, bo jsme je měli na almare a o poplachu šup do nich a tradá. Pri zastavce jsem nabul 3 ponožky a bylo. Z asi 37 záložáků zbyli dva, ostatnim omrzly nohy. A takhle to bylo na vsech rotách. Venku bylo pod -30°C. Sněhu snad 50 cm na tankodromu. Vítr foukal jako prase. Než jsme postavili rusič, malem jsme umrzli taky. Velitel roty si liboval, jaké jsou hnusné ppdminky, aspoň že si to oprubujem v extrému. Pak se postavil stan pro směny. Já jako mladej ještě s Jurou kaprovku, do lesa a celou noc jsme dělali dřevo do těch vojenskejch kamínek. Ve stanu HVčka a zimní vložka. V rohu stanu -20°C. U kamen židle kolem dokola jak v kině a tam chrápající vojaci co neměli směnu. Pamatuju se že jeden usnul a od kamen mu chytily vlasy! Ostatni ho uplacali spacákem. Ty jsme ani nerozbalili. Asi za dva dni jsem jedinej nastartoval vejdu. Díky tomu, že jsem za ty dva dni asi 8x někam jel. Ostatní auta i Zily byly zmrzlí na kost. Museli jsme do kasina dojet na baterkárnu pro nabité baterky a přez kabely z mojí korby kde byly baterky nastartovat ostatni auta.
No krásné zážitky. Na stráž už nezbývali lidi. Tak se zrušila. Tenkrát jsme s Jurou vykaceli všechny souše v okolí tankodromu. Skoro jsme nestačili to dřevo dělat. Ty kamínka byly horší než Petry. Topilo se na plno co to šlo. Furt se ládoval dřevo do nich. Vzadu lapač jisker. Ten byl znát, když se topilo nonstop.
Nadruhou stranu po 14 denním cvičení jsme pak došli do skladu s Jurou a vyfasovali na přípravu materiálu do kamen každej do svojí vejtrasky uplně všechno nový co tam skladník měl. No chybama se člověk učí. To co jsme tenkrát měli sebou byla jedna tupá kaprovka, sekera navařená na trubce a krumpáč. Ale nakonec ten krumpáč štípal ty špalky jako malinu. Nic jinýho nezbejvalo. Bo ty dvířečka u těch kamínek prťavonký.

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#9764 Nový příspěvek od hobr »

V noci začalo padat - celkem asi 3cm. Ráno +1°C, pak +3...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#9765 Nový příspěvek od hobr »

malotraktor píše: ned pro 26, 2021 8:16 pm Na čem jezdíš? Tady asi tak teplo nebude, má být spíš v Čechách. Kdyby bylo aspoň 10 tak bych se taky projel na skútru.
Na endurech - mám tři (+ 1 nepojízdné)... :red:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Odpovědět

Zpět na „Putyka“