Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#9496 Nový příspěvek od Britt »

Přesně tak, topit a větrat. Já dělal novou podlahu v 6 měsíci a dodnes, když nechám zavřená okna, tak je tam okamžitě cítit vlhkost. Topím od 18.9. a úbytek vlhkosti je sakra znát.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#9497 Nový příspěvek od ota »

Vysledoval jsem, co máme sušičku na prádlo, manželka ji chtěla a tak ji dostala před dvouma rokama k vánocům, klesla vlhkost v baráku velmi rapidně. Prádlo se dřív věšelo ven na venkovní sušák. Když začala topná sezona, muselo se prádlo sušit doma na klasickejch rozkládacích sušákách. Protože máme přez silnici souseda, vlastně od letoška už nemáme :'( a ten dusil kotel Polským levným uhlím že čoud lezl po zemi jako had. Prádlo muselo od začátku kdy on zatopil a topil nonstop do jara muselo sušit doma. Doma se nechávalo schnout. Občas byly v zimě zapocený střešní okna v podkroví a kapal kondenzát z nich na zem. Od zapojení sušičky se vše stratilo. Když vylívám nádobku ze sušičky je tam neuvěřitelné množství vody, které předtím šlo do baráku. Sušička na prádlo jede stále i v létě. Manželka když přijde z práce dá vyprat pračku a pak navečer to nandá do sušičky a než jdu spát je to suché. Zrovna to roztřídí a nebo ráno než jede do práce. Zase uplně jiná pohoda s ní. A hlavně vlhkost z prádla zůstane v té nádobce v sušičce. 8)
Ještě k tomu topení. Musí se k tomu větrat a to intenzivně. Není to o tom, že feruješ a vlhkost se straťí, nebo ji to teplo ,,požere". Chce to normálně přitápět a vícekrát za den intenzivně vyvětrat. Samozřejmě dneska by toho moc nevyvětral. Venku je syrovo jak prase.
Tohle nomohl pochopit lakýrník v předchozí firmě. On nastříkal barvou věci a nastavil topeňí na 45°C. Nedalo se tam být. Zavřel klapky přisávání vzduchu a otevřel rekuperaci. Barva i za 5 hodin stále lepkavá jak guma. Jednou jsem si tam v sobotu stříkal věci na traktor a ještěrku. On vše připravil. Tadyhle zmáčkneš tenhle čudl a už to jede. Na stříkání se zapnulo odsávání. Když jsem stříkal s odsáváním mohl jsem stříkat v tryčku bylo to tak vymakaný, že to vůbec neprášilo, při použití vízy. Pak jsem dostříkal a dle jeho pokynů zmačknul jinej čudl, topení. Koukám na nastavení teploty a tam 45°C. No nechal jsem to a šel na dílnu něco dělat. Přijdu za tři hodiny a barva furt měkká. A všechny věci se mi přilepily na ty podkladový vinglíky co on měl a od barvy. Kurva drát! Vypnul jsem topeňí a otevřel vrata. Aby byl jen průvan. Za další dvě hodiny barva nelepkavá. Nechal jsem to do neděle a v neděli otočil a nastříkal z druhé strany. V pondělí byl svátek a já to tam dojel sesbírat navečer krásně suchý jen tím průvanem. Kdybych to sušil jak nastavil bylo by to jako žvejkačka ještě týden. :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#9498 Nový příspěvek od Britt »

Oto, tady je už kolikátý den krásně a přesto topím. Ráno otevřu ventilačky, v poledne dveře na terasu a zavírám je až když se schová sluníčko. Přes den se mi kotel odstaví, protože je doma vyšší teplota než je nastavená a spálím celej jeden kbelík uhlí za 24hodin.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#9499 Nový příspěvek od hobr »

Sušička na prádlo je jistě dobrá věc. Ale jakou to má spotřebu eletriky? V létě dávat prádlo do sušičky (když může být venku na sluníčku na šňůře) - "tento způsob sušení zdá se býti poněkud nešťastným"... :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#9500 Nový příspěvek od Britt »

Naštěstí mám moudrou ženu a ta odmítá myčku na nádobí, sušičku a papiňák. Díky tomu, že já perfektně funguju jako barometr, tak pere podle mě a celoročně suší venku, s vyjímkou drobotiny, kterou suší doma. Kdo z vás ještě ví, jak krásně voní přemrzlé prádlo, když se pak žehlí?
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13114
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9501 Nový příspěvek od Čárls »

Sušku máme doma taky nikomu se nechce už lízt po žebříku na půdu takže něco v obýváku co jsou krbáče a větrá se jinak v sušce Koupil sem kondenzační a ta spotřeba cca ani ne kilovata na jedno sušení Takže pohoda tak moc se zas u nás nepere co je dcerka z domu a prádlo ze sušky taky pohoda nemusíš žehlit dost to polovičce ušetřilo práce 8)
Jinak Pokud někdo doma bojuje s vlkostí tak jedině ten vysoušeč ten se vyplatí Ty tablety nanic S tím topením a větráním jo pokud netopíš plynem to by jsi se nedoplatil
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#9502 Nový příspěvek od fikejz »

Brite, 8) 8) 8)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#9503 Nový příspěvek od ota »

Moc těm mašinám nerozumím. Ale je to s nějakým tepelným čerpadlem. Má nahoře zásobník a do něj se schraňuje voda. Pračka u nás jede furt, sušička taky. Pračka i sušička je A+++. Nevyznám se v tom kolik to spotřebovává čeho. Ale při spotřebě elektriky co máme to neřeším. Stačí když týden nechám vypnuté topeňí. A můžu sušit v klidu celej rok každej den. Na vyučtování elektriky mám sestupnou tendenci. Stále snižujeme spotřebu. Už třeba 6 let jdeme stále dolů. I když běží sušička. Myslím, že tam v tom návodu je taky jak píše Čárls spotřeba na jednu dávku 1kW. Mám sazbu 20h noční proud. Spotřeba proudu výrazně slezla přestavbou soustruhu na moderní frekvenční měnič. Ve vyučtování to bylo hyml poznat.
Nevím, jestli je žena moudrá nebo ne když odmítá vymoženosti moderní doby. Manželka taky nechtěla nikdy sušičku, myčku. Myčku jsme dostali od známejch a máme ji v cimře kde stáčím med. Meju na ní sklenice na med. Nacpu tam 60 ks sklenic. Dám tam tabletu, zavřu, zmáčknu start a jdu makat. Za hodinu přijdu, otevřu a nechám myčku otevřenou. Samo to i uschne. Vendám sklenice ven a dám další várku. Dřív jsme je vymejvali ručně. Nasoukej ruku do zavařovačky sklenice a houbičkou vyšurovat vnitřek. Třeba 400 sklenic na sezonu? Masakr. No a sušička kdyby se rozbila tak by už bylo brblání. No a co teď, jak to mám dělat? Dneska venku vlhko a teď odpoledne smrad z uhlí, jak liďi topěj. Byl jsem u souseda, teď jsem dorazil dom a smradu venku jako v hradu. Taky prádlo nežehlíme. Akorát třeba když je to něco spešl. Myslím si, že kdybych se teď zeptal manželka kde je žehlička, chvíli by to trvalo, než by ji někde vyštrachala.
Hobr v létě prádlo v sušičce nesmysl není. Je to podle toho kde kdo pracuje. Manželka je přez léto v práci, mají sezonu. Jako třeba teď. Většinou chodí domů skoro po tmě. V létě jsou senáže, žně, siláže. Minulý týden chodili se synem domů kolem 20 hodiny. Takhle ona když přijde zmáčkne čudl a je to. Nemá čas věšet prádlo po šňurách venku. A já abych si pamatoval, že to mám sbírat navečer? Kolikrát dávám prát pračku, nebo sušičku. Zmáčkneš knoflík a je to. Nic na tom není. Ona v sezoně nemá čas se tím zaobírat každej den. O víkendu dělá třeba i tři pračky za den. Máme na starosti rodiče. Pereme i pro ně. Pak je toho víc. Nebo jsou o víkendu v práci. Dám vyprat pračku a pak to strčím do sušičky. Je tam program na kterej jde všechno běžné prádlo sušit. Bez problému zvládnu i já.

Uživatelský avatar
Jan.F
Příspěvky: 340
Registrován: pon zář 07, 2009 11:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Počasí II

#9504 Nový příspěvek od Jan.F »

Někdy je venku počasí, že slunce za celý den nezasvítí,nezafouká, a je vyšší vlhkost vzduchu, to pak může venku viset třeba 3 dny a vůbec neschne a akorát tou vlhkostí z pračky zasmrádne.
Pomožte zachránit tisíce lidských životů, objevit dosud neznámé prvky, či dokonce nalézt mimozemskou civilizaci..
A to vše jen s použitim vašeho PC
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Počasí II

#9505 Nový příspěvek od vitex »

Tady je každé odpoledne hic jak ve chlívě.A hoši,bacha na ty vlasový vlhkoměry.Za chvíli nebudete mít náhradní díly.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Počasí II

#9506 Nový příspěvek od Cobrow »

Taky využívám sušičku, bez ní bych měl v bytě plíseň. Balkon memám, s podlahovým topením je sušení prádla na sušáku na p... , jen to zasmrádne.
Mám kondenzační, takže mi ještě nadělá destilku :) .
A toho prachu co oddělí do filtru ....to všechno by bylo v bytě.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Počasí II

#9507 Nový příspěvek od Cobrow »

Víťo, od toho máte vnoučata .... ty ND ještě mají

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#9508 Nový příspěvek od Britt »

To už mám vymyšlený a vím kde zašmátrat. Akorát že jsou kudrnatý. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Počasí II

#9509 Nový příspěvek od Cobrow »

To by ti mohlo fixlovat.... tam je vlhkost trvalá :red:

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13114
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9510 Nový příspěvek od Čárls »

Taky časem vypadaj :smich:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“