Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#11251 Nový příspěvek od Sniper »

Tak kurwa dneska to byl hnus :vztek:
Jedu ráno od Oder jsou - 2st sněží jako prase, dálnice na OL jen pravý pruh a to vyjeté koleje, rychlost cca 50km/h. Na Litovel trochu lepší, pak zase to samé, Mohelničák se dal, teplota na nule, přijedu k Litomyšli a už déšť a +2st, jedu dál na Kolín, prší a teplota +8st :shock:
Cesta zpět ještě větší hnus, prudký vítr, déšť, hustý provoz, není vidět na krok.
U nás doma po novém sněhu ani památky, zůstal jen ten starý, všude sračky a je má nule.
Jsem zvědavý co ráno. :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#11252 Nový příspěvek od fikejz »

Ráno -2. Začalo sněžit a chumelilo až asi do jedné odpoledne. Postupně se oteplovalo až k +3 stupňům. Pak přišel déšť, co déšť normální chcanec! Naštěstí hlavně dole v Úpici. Nahoře pršelo jen chvíli a pak zas chumelilo. Dole sníh skoro slezl, nahoře je ho skoro 40cm. Výškový rozdíl cca 100m vzdálenost 8km.
Tento způsob zimy se mi zdá poněkud nešťastný.

Jo můžu potvrdit, že i tady
byli ráno cestáři překvapeni velice,
že sníh zasypal jim silnice.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#11253 Nový příspěvek od Sniper »

-3°C vítr jako prase a sněží vodorovně.
No to zas bude víkend :-/
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11254 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady včera dopoledne nasněžilo tak 10cm a pak do toho odpoledne začlo krásně chcát. No úžasné. Nebyl jsem schopný dojet ani do půlky dědiny. Přední kola se bořila do 10cm s.a.ek a zadní to nedokázala utlačit. Nevýhoda bydlení na kopci. Tak jsem musel vzít bobika a než čekat až přijede traktor( jezdil až kolem 11večer ) co tu uklízí silnici, tak si sám půl dědiny ohrnout. V autě naloženo spoustu materiálu a nářadí, to jsem tam nechat nemohl.
No teď je -1, vichr jako kráva, elektrika nejde, snídani jsem vařil při baterce, no venku se moc nedá, tak si půjdu ještě asi na chvíli zalézt za synkem do duchen. Pak se uvidí.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8984
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#11255 Nový příspěvek od Sniper »

Tomas6 píše: sob úno 04, 2023 7:42 amno venku se moc nedá, tak si půjdu ještě asi na chvíli zalézt za synkem do duchen. Pak se uvidí.
Stejnou strategii jsme zvolili i my 8)
Nám sice elektrika jde, ale snídaně na kachlákách musí být ;-)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#11256 Nový příspěvek od fikejz »

Ráno -3 vítr v některých chvílích dosahoval až přes 15m/s .
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11257 Nový příspěvek od Tomas6 »

No my máme plynový sporák, tak faň. Z postele jsem za chvíli vylezl a doteď pracoval s kangem. To už tak faň není. Po obědě musím dát krmení kravám, vyloženě se těším, páč fučí furt. A zebralo mi to střechu co js měl přikryté hromady s deskama. Takže to budu muset aspoň plachtu dát, jinak to zapadá sněhem.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#11258 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

včera ráno na pochodu vichřice s vánicí.ale neklouzalo to.odpoledne kupodivu modré záblesky.myslel jsem,že jedou policajti. a ona to byla ůnorová bouřka.dvakrát křáplo přímo nade mnou.ani počítat jsem nestihl podle známého vzorečku https://www.atlaso.cz/jak-se-pocita-vzdalenost-blesku/. pak jsem zechcal a pak sem tam prosvitlo sluníčko.... 275 km postupně nachozeno v novým roce..
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
vlada34
Příspěvky: 171
Registrován: úte led 01, 2013 9:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Počasí II

#11259 Nový příspěvek od vlada34 »

Tady včera také bouřilo. Tak to se trochu stydím mám jen 138 km naběháno :red: Kamarádka nachodí mezi 500 a 600 km každý měsíc.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#11260 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tak to zase obdivuju já,běhat?to bych zemřel.a kámoška má tak dvacet kiláčků denně.tak to teda čumím,jak je dobrá a v kondici.já 11km v pracovní den.a už chystám na jaro elektrokolo.ted,v zimě mi to neva,když mi to trvá,ale pak chci bejt brzo doma...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
vlada34
Příspěvky: 171
Registrován: úte led 01, 2013 9:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Počasí II

#11261 Nový příspěvek od vlada34 »

Také už se těším na kolo, beru to jako nutné zlo na udržení kondice. Kamarádka je trošku blázen :) každé dva měsíce nové boty :shock: Ale k počasí, aby jsme nebyli popotahovaní, vypadá to na pěkný mrazík.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#11262 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

ale,kdo by nás popotahoval?ňákej ortodoxní traktorista počasista,co napíše suše mínus pět?a to je všechno?rád si počtu,že se do té siberie dokázal někdo oblíknout a normálně fungoval,dokonce si šel zaběhat,nebo projít.vono to není až tak o otužování ,ale o výstroji,zahřátí pohybem..ne,že si pustil topení v autě.....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
vlada34
Příspěvky: 171
Registrován: úte led 01, 2013 9:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Počasí II

#11263 Nový příspěvek od vlada34 »

Mám parťačku kříženku borderky, občas bych se na to i vyprdnul ,ale pohled ode dveří je dosti výmluvný :red: takže pokud něco nemám nebo nepadají hovínka s hákama tak každý den 5 km dáme. 8)

vašík
Příspěvky: 1848
Registrován: pon kvě 18, 2009 3:34 pm
Bydliště: u Jaroměře

Re: Počasí II

#11264 Nový příspěvek od vašík »

Tak to máš westík je tak linej že ho musím přemlouvat aby šel na procházku a to chodíme tak 500m.

Uživatelský avatar
vlada34
Příspěvky: 171
Registrován: úte led 01, 2013 9:49 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Počasí II

#11265 Nový příspěvek od vlada34 »

:D 8)

Odpovědět

Zpět na „Putyka“