Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#10411 Nový příspěvek od Sniper »

DanculSK píše: úte črc 26, 2022 6:10 am Páni, o aký dym sa jedná?
Že by toto :-/ https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13117
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#10412 Nový příspěvek od Čárls »

O toto těžce přístupný terén a osobně zas nějaký nezodpovědný turisti si opekli buřta a neuhasili řádně oheň ale to je jen můj názor nikdo neví proč https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... o-poplachu
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 245
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Počasí II

#10413 Nový příspěvek od Jend@ »

20 stupnu, trochu poprselo a z JZ sem jde dalsi mrak, dneska by to slo 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13117
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#10414 Nový příspěvek od Čárls »

U nás 25°a ani kapka ale je pod mrakem tak už máme dnes nachozeno cca 7,5 KM a odpoledne razíme na další vycházku 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10415 Nový příspěvek od ota »

U nás 23°C. Střídavě pod mrakem a slunečno. Ráno jsem se vzbudil a čuchám, kurva hned takhle ráno ten blázen co bydlí na konci vsi pálí bordel! Kdysi u něj byli i hasiči, jak mu to čoudilo. Ale nasaju znovu a tohle není z bordelu smrad, tohle je od dřeva. Stoupnu na postel a čumím střešním oknem ven. No uplná mlha. Povídám si, kde by co hořelo? No nic zavřel jsem okno a vstával. A pak manželka povídá že hoří v Hřensku. A čoud jde po republice. Na 9 jsem jel k mámě a po cestě v pohodě. Ale pod vsí v dolíku mlha jako tele co mlha čoud. Masakr.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#10416 Nový příspěvek od Sniper »

Zlínsko, od 9h prší s větší, nebo menší intenzitou.
Prach v lese se změnil v totálně neprůjezdné bahno.
Teplota cca 20°C a konečně se dobře dýchá 8)
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

duchodce
Příspěvky: 4452
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Počasí II

#10417 Nový příspěvek od duchodce »

Teda já ty chlapi lituju. Zůčastnil jsem se hasení lesa asi na ploše 200/300 m/2 a taky krpál . Byli jsme přidělěni k profíkům ,byl jsem u proudnice s profíkem a zespoda jsme to prolívali. Najednou nám klesl tlak -a ku...a někde to prohořelo. Asi 20m pod námi se "vzpamatoval" pařízek a hadice šla zrovna přez něj. Bylo tam tolik kouře že ani dohled co šel za námi si toho nevšiml. Profi potom odjeli a my jsme v noci nestačili koukat na kolika místech to ještě "svítilo". Nestačila voda, jedině krumpáč a rozkopnout.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#10418 Nový příspěvek od Sniper »

V lese se odjakživa hasilo krumpáčem, hráběmi a pilou.
Hrabanka se odstranila aby se oheň nešířil po povrchu a krumpáčem se škrábl malý rýgol, aby oheň nepřeskakoval. Stromy se položily, aby se oheň nešířil přes koruny a kočí je hned odtahovali.
Problém jsou pařezy, přes jejichž kořeny se umí požár šířit klidně i několik dní a vypuknout o několik desítek metrů jinde.
No nezávidím jim, ale kecy ve zprávách, že už ta příroda nebude jako dřív je pěkná blbost.
Většina ploch po kůrovci, které tam byly se zvetí rychleji. Škoda těch domů a infrastruktury.
Tak držím palce, Lesu Zdar!!
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13117
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#10419 Nový příspěvek od Čárls »

Ono je dokázáno že po požáru nový les rychleji roste ale prostě požár v lese je pruser na entou kdysi hořel les tam co jsem bydlel No naštěstí tam byl rybník tak se brala voda z toho rybníku
Neasistoval sem bylo mě 12 let ale vím že tam to tenkrát bylo od pálení po kácení to se dřív dělalo že se klestí po těžbě pálilo a holt služba co to měla hlídat se na to asi tenkrát vykašlala .
Kouř už není cítit a nebo sem si zvykl občas vykoukne i ten puchejř takže z deště nebude zas nic :(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10420 Nový příspěvek od ota »

Tady pálí pořát. Nedávno z jara pálili tu paseku vedle mě. Nahrnul to vyvážečkou na řady a zapálili. Kolem toho chlapů a hrabky a pěkně to poklízeli. Zbyly jen pařezy. Pěkně to pálili, hlídali a dočista. Osázeli to po několika týdnech a dali tam buky a na močál olše. Psal jsem tu o tom. Musel bych fakt čumět a hledat abych našel jeden stromek co se nechytil. Ono je to na mokrém place. Ale ihned ta ostřice tráva. Jako u nás. Vejška že jdu a nejsem v ní ani vidět. Předtím aní stýblo trávy. Po vytěžení rok nic a letos prales trávy. Ale v ní miliony semenáčků všeho možnýho. Dokonce duby, buk, borovice i jedle. Samo že modřínky a břízy a osiky. Budu se řídit písničkou ,,známka panku". Že ,,kytky v jeho zahrádce mohly volně bujet"! :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#10421 Nový příspěvek od Britt »

Do 10 hodin bylo pod mrakem, kouřmo a lehký vánek. Pak vykouknul puchejř a pálí a pálí.Aktuálně je ve stínu 29,6 a na sluníčku se nedá vydržet.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Počasí II

#10422 Nový příspěvek od vitex »

Od 5:00 do 14:00 zahradnický deštík-13 mm.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10423 Nový příspěvek od ota »

Šel jsem s hafanem a jdeme mezi polema cestou. Koukám směrem na sever ke Kutné Hoře. A kopec Kaňk v mlze. Skoro není vidět. No asi zase přez noc klesne teplota a bude hulit ten kouř. Koukal jsem při obědě na ty dva z vlády jak se tam zviditelňovali v telce. No zeptal se jakýsi redaktor, jestli tu situaci v počátku trochu nepodcenili! No jejda to se ten v brejličkách hned nafouknul jak žába! Ale jo už začali jednat s okolníma státama jestli by nám nebyli ochotní pomoct s letadlem, nebo vrtulej při hašení.
Chudáci ti chlapi hasiči. Od doby kdy tu hořel seník jsou u mě hasiči opravdu až na špici. Je to strašně těžká práce a zodpovědnost. Tady tenkrát maximální koordinace. To jsem čuměl. Jen ukočírovat 50 cisteren s vodou aby to jelo jako na drátkách to byl kumšt. V oběktu projížděli jak vláček bez sebemenší chybky a to tu nikdy nebyli.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#10424 Nový příspěvek od bourač »

kolega :friends: pan traktorista artemio je určitě v první linii, přeju těm zasahujícím hasičům aby pršelo co nejdřív.
Hřensko znám, tam to neuhasí nikdo.
V Hřensku probíhá hranice ČR/Deutsch, pokud je někomu divné že pomáhají poláci, slováci a italové a o němcích není slyšet je to tím že v Deutsch na mnoha místech také hoří a všechny kapacity působí tam.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#10425 Nový příspěvek od Britt »

Dnes je celý den slunečno, ale fouká chladný větřík, takže teplota nepřelezla 24°C. Celý den větrám barák a na chodbě už mi to ukazuje 21,3. V obýváku je 23,7.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“