Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10426 Nový příspěvek od ota »

No tady je střídavě pod mrakem a slunečno. Teplota venku 21°C. V dílně 22°C. Doma opět 20°C. Doma se to zatím nehnulo asi měsíc. Jen tak od 19°C do 20°C. Seděli jsme venku v 17 hodin na kafi a bylo docela chladno. No na kraťasy a tílko to není. Tak tryčko eště. Docela to tady taky fouká. No svatá Anna už byla. A teď už to půjde z kopce. Kurva však jsem si toho tepla vubec neužil a už se bude jen ochlazovat. :vztek: Pantatík u kafe že to je zima! A tuhle zase to je teplo! Tak si vyber!
Axis mě už hodinu morduje aby jsme šli ven!

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#10427 Nový příspěvek od fikejz »

Tady je teď taky 18. Doma je 24 prostě útulně teploučko. Ze shora nám dneska poslali déšť, tedy jeho demo verzi - spadlo asi osm kapek a bylo odbyto, ale někde za kopcem asi pršelo, protože byla duha.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Počasí II

#10428 Nový příspěvek od vitex »

U nás dnes zatím 5 mm.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#10429 Nový příspěvek od Sniper »

Necelou hodinku celkem hezky chčije 8)
Jde to na východ.

Obrázek
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#10430 Nový příspěvek od hobr »

Navečer bouřka, částečně kroupy. 50 mm vody. :-/
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Počasí II

#10431 Nový příspěvek od Joe66 »

U nas na dalekom vychode dnes 28stupnov :) Ze celkom fajn

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8575
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#10432 Nový příspěvek od bourač »

kuwa tak švédi nelítají :-/ asi moc nízká oblačnost, tady (40km vzdušnou čarou) se mraky válí 100 / 200metrů vysoko.
Poprchává asi tak že je potřeba pomalu uklidit vercajk rozházený venku. :(
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10433 Nový příspěvek od ota »

Teplota venku 19°C. Po dešti, zataženo. Jsem v dílně tam 21°C kraťasy a tryčko.
Přez noc 20 mm napršelo. Koukal jsem na radar a ještě asi bude pršet. Uvidíme. Aspoň zdělám nějaké leźáky co mám v dílně. Chtěl jsem dělat zakončení střechy a tak se to odsouvá.

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#10434 Nový příspěvek od fikejz »

Od rána skoro do pěti do odpoledne s pár drobnými přestávkami pršelo. Intenzita celkem rozumná, žádný plavák. Spadlo 24mm a venku je teď 15 stupňů. Barák nahřátý na 24. :) Ale začíná dost pofukovat.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13120
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#10435 Nový příspěvek od Čárls »

Pršelo skoro celej den s menší i větší intenzitou a já říkám konečně už byla skoro všechna tráva na tabák suchá :( Škoda jen že nestačili všechno sklidit s polí :( Teď do toho minimálně tejden nebudou moct vjet
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10436 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi doma oba dva moji zemědělci dneska dospávaji. :smich: Prej stačí dva dni a můžou do toho vjet. Záleží jestli bude slunečno a pofukovat vítr. Ví zr je prej na to dobrej. Řepka je jak oni říkají ,,dole". Teď jsou seťovky pšenice. Už mají dost sklizeno. Denně dělají kolem 100 ha. Tak to ubejvá. Letos to opět zase sype. Musel bych se zeptat na čísla, abych to nepopletl.
Včera jsem jel do té tramtárie a tam na poli bylo 8 kombajnů. Povídal syn že jezdí nejraději na dva kombajny na jednom poli. Pak musí dávat mnohokrát víc pozor, hlavně v noci. Kdysi tady kluk najebal kombajnem liazku. Nacouval do něj z boku. Málem liazku převrátil. I na tom velkém lánu je to malí.

sustodp
Příspěvky: 364
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Počasí II

#10437 Nový příspěvek od sustodp »

tu naprsalo v noci a dnes dokopy 43mm takze som spokojny. su plodiny ktorym to uz nepomoze, kukurica tu v okoli ma teraz tak 50cm, takze z tej uz asi nebude nic. od aprila tu v podstate vobec neprsalo. az teraz

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#10438 Nový příspěvek od Britt »

Někdo mi tu nevěřil, že už máme po žních a je podmítnuto. Včera jsme jeli na Ortely, tak jsem pár polí vyblejsknul.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

fikejz
Příspěvky: 6111
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#10439 Nový příspěvek od fikejz »

Včera jsem zapomenul napsat, že tu navečír sprchlo během asi tří - čtyř hodin napršelo 19mm. Dnes svítilo celý den slunko a ještě teď je venku 20 stupňů.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10440 Nový příspěvek od ota »

U nás sprchlo v pondělí jen 2 mm. Ale hrozné vlhko takové při zemi. Včera jsem šel ráno do včel a tráva mokrá. Některé věci orosený. Včelky uplně v pohodě si pracovaly. Byly v klidu. Myslel jsem že pojedou i kombajny na pšenici a prej to mělo 20. Tak nejely. Přitom slunečno ale bezvětří, ani lístek se nepohnul.
Přez noc taky teplo. V 23 hodin bylo 20,5°C. Teď je 23°C.
Včera za vsí na druhé straně rozmetali hnůj. Uplně v pohodě, ale asi kolem 21 hodiny začalo lézt takové vlhko a smrad že by každej Pražák z něho pad! Vesničani jsou zvyklí. Ale okna zavřít, aby nebyl nafetovanej z hnoje. Kurevsky to bylo vlezlé. Myslím že pár rypáků žhavilo telefon a Jarda bude dneska lítat s pluhem a zaorávat. Ono by zaorával stejně, většinou když stíhá orá vedle rozmetadel hned.
Smrad se stratil asi kolem 5 ráno. Vzbudil jsem se, otevřel střešní oknou, nasál luft a jo nechal otevříno.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“