Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11446 Nový příspěvek od ota »

Co to tam máš za ,,obra"! :vysmech: Ten Ti tam taky vyrost! :D
Zítra Ti skočím udělat čumkartu u nás. Teď už je tma. Tolik trávy a hustý dlouho nebylo! Syn včera a dneska obsekal zgarbáky křoviňákem. Některé tahy posekal sekacím traktůrkem mulčováním. To máme každý rok. Trávy habakuk tak otočky a rohy, kolem stromů sekáme mulčem. Aby jsme se s tím pak nejabali a sena na rozdávání. A to jsem sledoval dneska házeli prášek za zahradou na pole, aby tam zase necouvnul s rozmetadlem a nehoupnul tam něco! Tak jako synovi ze srandy, jak si to dělají. :vysmech: Dneska jsem koukal zdejší ,,chemik" má tak tmavou pšenici a snad 30cm vysokou už! Jak říkáme se sousedem ,,má ji nabunzírovanou"! Však tuhle tam jezdil s postřikovačem. Někdy dává ,,tuplovky" jede jednou a pak ještě za chvíli znovu. :vysmech:

Tomas6
Příspěvky: 5378
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11447 Nový příspěvek od Tomas6 »

Oto já letos ještě nevytáhl ani sekačku. Není potřeba. Není co séct. Křoviňák? Co to je... To jsem neviděl od loňského jara..
Tady je fakt bída. Vláha tu zatím je, no na to že jsme 350 m nad mořem, tu byly teplé dny tak 3 nebo 4. Já letos nevytahnul ani motorku ještě. Dneska tu bylo odpoledne 9 stupňů. Je to počasí nějaké nak..vené.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#11448 Nový příspěvek od fikejz »

Na to jak je mokro a zima je docela normální. Tady není o nic větší. Tam kde jsem pásl není ani poloviční.
Dnes bylo ráno -1.5 a dole pod kopci měli chlapi i -6! Přitom ještě tak před dvěma týdny jsem na autě přikrýval okno proti námraze každý den. Jiné roky už jsem touhle dobou měl u ovcí dávno vykydáno, letos se kvůli mokru nedalo.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Fizz
Příspěvky: 7937
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Počasí II

#11449 Nový příspěvek od Fizz »

Já už sekal 2x a není to poznat. Domud se nepodivam kde sekano není... Tam už je skoro po kolena. Letí to jak blbý.... A hlavně je hustá. Je to hodně masy oproti loňsku a predloňsku....
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11450 Nový příspěvek od ota »

Tuhle jsem byl sázet v lese. Měl jsem ten sázecí rýček. Díra šla skoro sama. Píchnu to do země až k té šlapce. Zakývám, vytáhnu. Vzal jsem szromeček a strkal ho rukou do té škvíry. Měly už dost velké kořínky. V díře hned voda. Zašlápnul jsem a čvachtalo to. Všechny díry hned voda v nich. Pak mě napadlo, že půjdu a propustím tu velkou louži. Tuhle jsem to šťoral klackem. Měl jsem sebou vercajk. Tak jsem dvakrát říznul motorovkou do země. Hned jsem si vzpoměl na Oca13. :D Pak jsem to rýčem vyryl a pročistil stružku. No k sousedům. Voda tekla jak v náhonu na mlejn! Než jsem jel domů z lesa, šel jsem se podívat. Dumaje, že bude voda pryč. Čumím kde se to furt bere! Stružka tekla plná jak když jsem to před 3 hodinama propustil.
Na zahradě v jednom místě to čvachtalo i dneska. Co je vody. Nejvíc mě sejří chladno. Začíná kvéct řepka a kvetou pláňata. A včelky létají sporadicky. Dneska to bylo o maličko lepší. Včera to za vsí foukalo studený jak v zimě. Šli jsme s Axisem a naprasáka jsem si za vsí navlíknul rukavice na pačmáky. Dneska už se to dalo bez rukavic. Jo skla na autech každé ráno na oškrábání. Ještě že to do fabryky mám asi 10m. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11451 Nový příspěvek od ota »

Od večera přeháňky. V noci jsem se vzbudil a pršelo. K ránu pak lilo. Šel jsem ven a 10°C. Vcelku teplo. Vylezlo sluníčko a uplně píchalo. Přeondili jsme na dvoře traktory a káru s minibagrem stranou. A ještěrkou namanipulovali tažený pluh do prostřed dvora. Za ještěrkou koleje, marast! Mezi tím 2x pršelo a svítilo sluníčko. Teď opět vyloženě leje! Jdu chvíli do dilny. Než to přejde. A pak zase ven. Koukal jsem na radar a pořát mraky. Kam tu vodu budeme už dávat!

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14670
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Počasí II

#11452 Nový příspěvek od DanculSK »

Ota, na víkend nám tam vybav bez dažďa
:red:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11453 Nový příspěvek od ota »

Ále Dane když bude pršet, aspoň nam nebude nával! Kolikrát je tam na prohlídky tolik liďí, že se dovnitř ani nevejdou! Hlavně nedělejte v hospodách kravál. Oni to tam nemají rádi. Třeba u Dačického nebo u Kata. Tam jsou na to hakliví a jsou schopni hosty vyhodit z hospody. :pohlavek:
Já tam do toho města moc nejezdím. Jezdím spíš do Kolína a nebo Čáslavi. Jen když musím na uřad. Bo spadáme na uřady pod K Horu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11454 Nový příspěvek od ota »

A jedna čerstvá čumkarta pro Tomas6. Syn mi teď poslal. Dostal nové brány na vláčení luk. Včera jezdil s JD s těma starejma. Párkrát měl na mále, že to skoro utopil. Brány zelenohnědé koule, a traktor zezadu jak hliněná koule. Prej je to letos masakr. Už tahal ty brány po louce kdysi ,,rybníkem". Ale lets je to tupl rybník všude a tráva přerostlá. Ty brány co musel dneska zapřáhnout jsou nějak nepovedené a nikdo s níma nechce jezdit. Dostal rozkaz je zapřáhnout a jet!
Tak pro Tomas6 jedna čumkarta s výškou porostu. A možná druhá čumkarta o tom 100 letém suchu. :vysmech: Jak řiká syn ,,rozkaz zněl jasně: nevymýslej si že je mokro a koukej tu louku pojezdit"! :vztek:

Obrázek

Obrázek

creative
Příspěvky: 2823
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Počasí II

#11455 Nový příspěvek od creative »

Tak velká tráva se už snad nebere bránama.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20834
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11456 Nový příspěvek od ota »

Rozkaz zněl jasně, není čas lámat si hlavu. Vedoucí nařídil, i když je to dlouho, nemá cenu odmlouvat.
Už mu vedoucí dovezl staré dobré brany. Ono dřív do toho nešlo tuplem vjet. A u lesa, nebo tady za vsí je louka masakr. U lesa to zvedly prasata. A za vsí je tu nějak novej trend mladeže ,,kros autama po loukach". Takže jsou koleje jako prase. A pak na sušení je to problém. Letos je to jaro hodně pisunuté.
Jinak venku 10°C dílna 17°C. První den v dílně netopím. No snad to dám. Venku polojasno.

Tomas6
Příspěvky: 5378
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11457 Nový příspěvek od Tomas6 »

No u nás už sucho moc asi taky není, celou noc pršelo, ale to co je na tom obrázku tu určitě není. Tráva je tak po kotníky a řídká. Jenže u nás to bylo loni tak vypálené že to už asi neporoste.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2823
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Počasí II

#11458 Nový příspěvek od JARDY »

Dneska co kvítka a mráz nezjistil zatím nic . Mráz kopřivu nespálí , koukám rybíz zkroucené všechny listy a ony mšice. :)
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Tomas6
Příspěvky: 5378
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11459 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak su zvědavý jestli dneska sprchne jak hlásíja. Trochu by chtělo... Bačovi by v květnu neměl uschnůt čagan.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6106
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#11460 Nový příspěvek od fikejz »

Tady už dobu prší. Od rána se ještě pořádně nerozednilo. Teplota 10°. Až dopiju čaj půjdu stříhat ty potvory ubečený.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“