Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11461 Nový příspěvek od ota »

V noci mě vzbudil déšť. Až do rána pršelo. Docela dost. Srážkoměr zatím nemám nasazenej. Přez zimu ho uklízím. Předloni ho roztrhnul mráz. Venku je 12°C a teď sem tam prokukuje sluníčko. No po obědě jedeme na grilovačku. Tak snad nebude už pršet. Už to není kam dávat! A zase čumkarta ze předvčerejška. Trachtorista to tam kydnul. Rozkaz zněl jasně ,,ne že to u lesa necháš ležet. Tam to usmykuj taky"! Tak jo zkusil to jen jednou a zůstal tam i zachránce. Musel přijet ten největší traktor co jel kolem a vytáhnout je oba dva. Syn mi psal ,,uplně je mi hanba za tu prasečinu, co tam po nás zbyla. Ale už to zasmykovat nezkusím teď."

Obrázek

Obrázek

Obrázek

creative
Příspěvky: 2817
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Počasí II

#11462 Nový příspěvek od creative »

NO tak, teď je to rozrytý od prasat.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#11463 Nový příspěvek od bourač »

však jo, :smich: :smich: od prasat ;-)
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11464 Nový příspěvek od ota »

Ále víte hovno, jak to vypadá po prasatech na louce. Tohle? To je prd. To se zatáhne samo. Zrovna tu nemám fotku od prasat zrytou louku. To je jinej masakr. Jak jim ty rypáky můžou obstát?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11465 Nový příspěvek od ota »

Venku 17°C ve fabryce 17°C. Vyrovnané teploty! Včera jsem topil. Ráno bylo ve fabryce 14°C a to bylo málo. Na zítra si připravím zase kamna. Žabák v meteostanici je dole, a má otevřenej deštník. Tuší ochlazeni a déšť. Tak uvidíme. Jinak venku slunečno. I Axis si dává na polštáři chvilku pauzu. Doma zmordoval plyšouna a teď je se mnou ve fabryce. Nabírá sil na odpolední šlapcuk!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11466 Nový příspěvek od Tomas6 »

Velebnosti vždyť je to ještě štěně... :) Tady bylo dneska konečně teplo trochu. Už se to dalo i s krátkým rukávem. Včera jsem musel ještě potupně blůzu a včera ráno jsem ještě škrábal. No topit už nemusím, ale to bude tím že máme zatepleno.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#11467 Nový příspěvek od Sniper »

Tomas6 píše: stř kvě 10, 2023 7:31 pm Včera jsem musel ještě potupně blůzu a včera ráno jsem ještě škrábal.
Jen jestli Ty nejsi nějaký zhýčkaný? :-/
Já poletuji už týden po lese v triku a kraťasech :smich:
Ale neboj, dnes už takové teplo není, pod mrakem a zítra má pršet.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11468 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já a zhýčkaný? Možná trochu :vysmech:
Ale fakt to bylo chvílema aj na čepicu. No já mám problém že když trochu přechládnu, tak potom hned bolí hlava a záda. Tak já sebe dávám trochu bacha.
Dneska ráno u nás 8.5 stupňa tak jsem vytáhnul skútra na cestu do roboty. A přijíždím do Zlína a cosik se mi mlžilo plexi, tak jsem ho otevřel a normálně pára od huby. No kolega se mne ptá, jestli mi nebylo zima. Šak jsou jen tři stupně. :-/
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11469 Nový příspěvek od ota »

No s čepicí. Tu jsem měl na hlavě napisledy myslím ve 3 třídě z.š. :smich: Babička strašně ráda pletla a já měl snad 10 kulichů od ní. Pletla to ze zbytků vlny. Tedy mnohobarevné. A ta vlna hrozně kousala. Nesnášel jsem to na hlavě. V té třetí třídě se to zlomilo a od té doby jsem neměl čepici na hlavě. Mimo vojny. Tam jsem kvůli atopickému ekzému měl od doktora v knize marodů napsaný maskáče. Tak jsem měl tu maskáčovou čepici. Sranda byla, dělali jsme se synem nedávno reklamní činnost pro jednu firmu. A dilerka nám dala spoustu materiálů a mimo jiné pěkné kšiltovky. A když jsme jeli na akci tak prej kšiltovku na hlavu. Cože, jak se to nosí, nebo jak s tím? Však já 50 let chodím bez čepice. No musel jsem ,,nazout" kšiltovku na škécu. To se ví bylo to jak kdyby mi seděla vrána na hlavě! Strašnej nezvyk! Jen akce skončila, kšiltovka šup do tašky. Brrr něco na hlavě! To je jak kdybych si vzal hodinky na ruku. Ty jsem měl na ruce naposledy před 30 lety. :vysmech:
Tady je polojasno. Takové počasí na nic. Jdu pulírovat auto. Vyčistit vnitřek, povysávat a umýt. Zítra jedeme na výlet, tak aby to nebylo jako čuňátko, aby mě ti Moravácí nepomluvili, až to tam budu strkat po silnici. 8)

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11470 Nový příspěvek od Tomas6 »

Já v zimě bez čepice ani ranu. Jak je mi kosa na hlavu, tak mi začne téct z nosa, zacpou se mi dutiny a pak 14 dnů trpím.
Ne že bych byl nějak teplomilný, když je nad 25, tak to už je fakt hic, mráz mi nevadí, ale musím se obléct. I doma když je kolem těch 20ti tak je to ok pro mne. Manželka ta chodí celý rok v sibiřkách, ta je zmrzlá jak rampouch. Jestli to bude tím že má rozeplý kožuch. :D No a malý ten je po ní. Nohy a nos furt jak ledňáčka.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#11471 Nový příspěvek od hobr »

Čepice (kšiltovka) na hlavě celý rok. V zimně hřeje, v létě mi chrání pohlaví před spálením (mám velmi slušnou "mýtinku"). Nebo nosím slamák. Pracovní je "stoletý", upadl z něho vršek, ale účel plní. Zkrátka jsem takový "vidlák"... :ano:
Chystá se na déšť, podle předpovědi by už mělo pršet...
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#11472 Nový příspěvek od ota »

Ve firmě jsme měli kolegu z vedlejší firmy. On měl kšiltovku na hlavě, možná v ní i spal! :vysmech: Po vrchu uplně hnědá. Jen se leskla. Když chodil v dešti venku, nepromokla. On říkal, že ji má moc rád a nosí ji od vyučení. Jen mu u ní upadnul kšilt. Tak z jiné odstříhal jinej a přišil ho k té původní. Stačilo když bylo po dílně vidět přez svařence tu kšiltovku že jde po dílně a každej věděl kdo to s ní je. :smich: Myslím, že kdyby ji sundal z hlavy, dalo by se s ní zatloukat hřebíky! :smich:
Syn má doma sbírku kšiltovek. Né že by je sbíral, ale vždycky dostane nějakou. Možná jich má tak k 70 ks? Nevím, nikdy to asi nepočítal. Dost jich je reklamních. Tuším že v traktoru má vždy k typu pověšenou jednu na háčku v kabině. Byl tu druhej syn a ten má novej Case Puma 220? Nevyznám se v tom červenej obrtraktor. K traktoru dostal komplet oblek, kšiltovku a boty od firmy. Sranda, řídí v ponožkách. I mladší řídí v ponožkách. Boty mají bokem postavený. Je to prej kvůli klimatizaci. Aby si nenatahali marast do kabiny a nerozfoukávali si ho všude. V kabině čistěji než já v tom mém autě a to že jsem leštěnka! 8)

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11473 Nový příspěvek od Tomas6 »

Chčije a chčije
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 8986
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#11474 Nový příspěvek od Sniper »

To počasí je šílené letos :vztek:
V lese odmakaných jen pár dní, pořád je mokro. A když už je pár dní hezky, že by se už dalo, tak se to zas posere. :-/
V baráku zima a vlhko, takže pořád topím, už mě to sere.
No co, přírodě neporučíme.
No, ale jinak máme extrémní sucho planeta se otepluje, že? :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5307
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11475 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ty my jsme tu za déšť celkem rádi. Minulý týden už začínal opět vysychat potůček. V sobotu jsem byl na poli a jako už sucho bylo. Hladina spodní vody asi pořád nic moc. Sice teď už je to druhý extrém, ale zaplať pán bůh za každou kapku. No kdyby nebyla taková kosa. V půlce května topit, to jsem snad ještě nezažil.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Putyka“