Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#10846 Nový příspěvek od fikejz »

Včera ráno -2°C, vítr ke třem metrům před den se utišil a večer bylo -1,5°. Beze srážek. Teď ráno je -1,3° a tak dva centimetry sněhu napadly přes noc. Nevím proč, ale poslední roky se nám sněžení vyhýbá. Přitom tady kolikrát napadlo opravdu už na Martina a slezlo to až na jaře.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10847 Nový příspěvek od ota »

Možná to bude jako u nás. Sousedka důchodkyně povídala, že sleduje od doby co asi 3 km vzdušnou čarou na nejvyžším kopci okresu postavili rozhlednu. Takovou ocelovou montovanou konstrukci. Co ji postavili, tak u nás méně prší a sníh se nám vyhýbá. Nevím, třeba na to vliv ta rozhledna má, nebo nemá. Sousedka říkala, že rozráží mraky a ty jdou jiným směrem. Když jde dešťovej, sněhovej mrak tak rozhledna není vidět je v mraku.
Tady je 0°C a bílo. Asi taky tak do 3 cm poprašek. Silnice je rozsolená bez marastu. Jedeme se sousedem do pánské hračkárny, ale myslím že najdeme stejně prd, bude to zapadane. No možná až sjedeme pod kopec, nebude tam žádnej sníh. To se může taky stát.

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#10848 Nový příspěvek od fikejz »

Tady žádný výrazný krajinný změny nejsou, jen nějaký holiny po větrech a kůrovci. A rozhledna na počasí moc vliv mít nebude (jestli vůbec). Něco jiného je velká holina po lese, nebo vodní plocha, případně betonový / asfaltový plac nové fabriky, logistického centra, sluneční elektrárna na hektarech úrodné půdy. No jo, tohle všechno tady vlastně přibylo, když o tom teď přemýšlím...
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#10849 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

to nemá žádnej příběh.to vaše počasí.to se může kouknout člověk z okna.naštěstí polobotková zima nebrání cyklistovi vyrazit. a třeba odhalit slabiny ve výstroji.a to jsou slabé ponožky a profukujicí pletené rukavice.ale bystrý cyklista si vzpomene na rozhovor horolezce,že i v perfektních botách musí bejt kázeň a horolezec musí stále cvičit prstama u nohou a posune špíčky na pedály.pak se najednou zapojí i prsty,lýtka a dojde k prokrvení organismu.v práci jsem se stal terčem posměchu.prej vypadám jak Remek ve skafandru.tak dokážete si představit šest veselejch bab,co se sejde v pátek při padla u píchaček.to je chychotání.no,je fakt,že moje nabalená,kulatější postava v přilbě může v někom evokovat toto přirovnání,ale mě to nerozhodí a jsem už soustředěný posouvat hranice lidskejch možostí vejš. naskakuju na kolo...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Fizz
Příspěvky: 7855
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Počasí II

#10850 Nový příspěvek od Fizz »

Gratuluju k novému životnímu smyslu.

Zvedli mi pojistku na multikárku... :'(

262kč/rok :D

Hele i moje žena která by nikdy nešla na nejakou dědinu se mě v poslední době několikrát ptala zda nebudem hledat nejakou dostupnou samotu v rozumné dojezdové vzdálenosti od civilizace....


S tim svarakem mě děláte chutě, ...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10851 Nový příspěvek od ota »

Asi mám výhodu, že bydlíme skoro na konci světa. Žádné krajiné zásahy nemáme. Jen po tom kůrovci jsou prázdné placi. Ale hodně se zalesňuje. Budoucnost zalesnění tam je. Akorát si jako laik myslím, že nebude dobré, když se ty prázdné paseky osazují jen dubem. Stáťáci dali vedle nás olše a buky. Ale co sleduju, všude v oplocenkách duby. U nás jsem teď zjistil, že je spousty semenáčků smrku. Pořát jsem myslel, že je tam převaha modřínů. No a teď jsou modřínky poznat, opadalo jehličí a spousty stromečků jsou zelené. Vytrhnul jsem jedem prcek vedle u sousedů a promnul v dlani a budou to smrčky. Je tam hodně boroviček a hodně listnáčů. Nechám tomu volnej průběh, prázdné fleky dosadím a napícham žaludy.
Jinak zatím žádnej obchoďák, sklad tu nebudují.
Ty Sekalsemmalo vždycky když tu píšeš ty příhody představím si Svěráka z obecné školy. Že lehké polozávidní kolo ,,a kde jsou moje blatníky"! Tak si Tě představuju. :smich:

Uživatelský avatar
JARDY
Příspěvky: 2815
Registrován: čtv říj 23, 2008 7:21 pm
Bydliště: Havířov 1

Re: Počasí II

#10852 Nový příspěvek od JARDY »

Pomalu nevím jak vypadá slunce. Skoro měsíc zataženo nebo mlha. Sem tam kolem poledne vykoukne na hoďku ale žádné azuro. Do toho fouká polský smradlavý severák nebo smrady z Ostravy. Do toho mlží Pražáci s tou svojí politikou,kdo to má rozdýchat.
Až se jaro zeptá...no a co že už je,prostě nestíhám

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10853 Nový příspěvek od ota »

Ráno vstanu koukám po sněhu ani památky. Teploměr 4,5°C. Vše do rána roztálo. Večer sedala mlha, skoro mrholilo. Jsem si říkal, no to sežere sníh. A asi se oteplilo a to sníh sežralo. To bude zase všude mokro! :vztek:

fikejz
Příspěvky: 5992
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#10854 Nový příspěvek od fikejz »

Tady taky už po sněhu ani památky. Ráno sice jen necelý stupeň pod nulou, Ale přijeli jsme z plavání a tady úplně jasno, sluníčko a ještě teď když už pomalu zapadá je šest stupňů.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10855 Nový příspěvek od ota »

Teploměr ukazuje 1°C. Od večera drobně padá. Odhaduju teď tak 10 cm sněhu. V okapu je slyšet že kape voda, tedy to odtává. Stále drobně padá. Je to mokré. Od rána před chvílí projel první autobus. Konec světa tady není. Ale asi nevyjely ten kopec co je z městečka. Je vidět že někdo asi v noci prohrnul a nasolil co se vešlo. Ale padá, tak to sůl nepožrala.
Copak asi chudaci Pražácí! Tam bude konec světa!
Čumarta ze dvorka. Mám tu i jedno video, pejsek syny ve svém zivlu. No ne všem vadí sníh. Pejsek ho miluje. Ale video sem nejde vložit z mobilu. Tak aspň z mého dvorečku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#10856 Nový příspěvek od bourač »

tý vogo všude kalamity :shock:
tady nic, dobře to tady předek zabral po válce ;-)
Tady jen drobně prší a sníh je pryč už tejden. :-/
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14519
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Počasí II

#10857 Nový příspěvek od DanculSK »

u nas od večera prší.... :-/

Obrázek
Obrázek
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10858 Nový příspěvek od ota »

Tak jsem vzal metr a 13 cm. A došel jsem Vám udělat pár čumkaret Ladovské zimy z konce světa. 8)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jean
Příspěvky: 2969
Registrován: stř zář 22, 2021 8:15 pm
Bydliště: Europa

Re: Počasí II

#10859 Nový příspěvek od jean »

Čo je tá biela vec na tých fotkách? To tu v Nitre nepoznáme :smich: od 2015 som neprezul na zimné gumy, nebolo treba. Sneh je tu väčšinou súvisle max. 3 dni vo februári.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10860 Nový příspěvek od ota »

No sleduju, že mnoho zdejších ,,náplav a přistěhovalců" ve vsi jde stejným směrem jako Ty. :smich: Auta na letních gumkach tady u nás. Každé sněžení je poznat jak ráno ,,bruslí" kolem mojí dílny do práce. Stačí pak pár centimetrů a je konec. Tak jako v Praze. Kalamita. Starej cestář ten co si v noci mohl svítit nosem jak ho měl červenej ( prej omrzlej z mnoha zim )a jezdil s radličkou vždycky říkal ,,kalamika hotová, podej si špagátek"! :D A pak se mu svezla holina ze spojky a předni nárazník od kámoše škůdky udělal hůps a měl ho na té radličce. No samolitr nám ještě vynadal! :D

Odpovědět

Zpět na „Putyka“