Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9436 Nový příspěvek od Čárls »

Taky už topím v krbovkách stačilo jednou naložit a doma je jak v lázních asi se budu muset v těhlech http://www.abx.cz/cs/pori-4671-7-cerny- ... ky-p38v160 nových učit topit znova je to o něčem jiném jak v těch slovenských co jsem měl 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 243
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Počasí II

#9437 Nový příspěvek od Jend@ »

Jo, takove krbovky, to by se mi v tomhle pocasi taky hodilo...na podzim a jaro. Ja blbec predloni pres dotaci zrusil kotel na drevo, stary dobry bohuminsky, no mel jsem i plyn, a ten jsem vymenil za kondenzak. Ted si biju do hlavy, chybi mi to prikladani a obcasna stopicka ve sklepe nu a to teplo je taky takove nijake :( a dreva a stromu na zahrade pokkt

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9438 Nový příspěvek od Čárls »

A máš nějaký volný komín To místo se dycky najde Já mám taky plyn a tuhle regulaci https://www.datart.cz/Chytra-domacnost- ... K0EALw_wcB Má to jednu velkou výhodu o proti klasickýmu termostatu a termohlavicím Topí jen tam kde má a nevytápíš zbytečně místnosti který nepotřebuješ nechá se perfektně nastavit. Já dřív s klasickým termostatem byl v kuchyni tak v obyváku zima a spádová teplota radiátorů byla 60 na 30 Nyní je 60 na 50 a je teplo tam kde jsem Vím je to drahý a hlavně musí člověk trochu víc naštudovat manuál Jedna velká výhoda loni v zimě sem omarodil v práci třesavka tak sem jel dom a po telefonu sem si zapnul topení a doma už bylo teplo 8) v obýváku neb si mužeš i po netu nastavit kde to má topit v který místnosti Uspora plynu je vcelku značná U kamaráda co mi jjej doporučil šel na zálohách cca o 1,5 litru dolu U mně by to bylo míň on má puldomek já jen bytovku 2+1
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Jend@
Příspěvky: 243
Registrován: úte lis 24, 2020 5:52 pm
Bydliště: Ostravsko

Re: Počasí II

#9439 Nový příspěvek od Jend@ »

Toz ted jsi me nahlodal...to vypada moc dobre! Volny komin mam a hned u obyvaku, takze hodit krbovky nebude problem a vazne nad tim uvazuju...toz ja caluju 5000,- mesicne zalohu, takze i ty dva tri mesice topenidrevem by se zesly...

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9440 Nový příspěvek od Čárls »

Neber od thormy Kokej co sem koupil já ABX a obklad žula mastek nebo pískovec Mě vytopí celý byt v obýváku mám dveře pryč aj v kuchyni a není problém Kdysi sem objednával jedny kamna zde https://www.krbova-kamna.com/ Co se týká výkonu to musíš vědět sám co by jsi chtěl vytápět Věř tomu že s nima budeš topit i v zimě neb je to návykové :smich:
Čemu se vyhni je oblé nebo jinak tvarovaný sklo je to pak slušná darda pokud praskne Dyžtak mi napiš pomohu ti s výběrem .
Ps od věci by nebylo koupit s výměníkem a napojit na ustřeďák ale to už by bylo asi cenově a napojení v kombinaci s plynovým dost drahý a složitý
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#9441 Nový příspěvek od ota »

S napojením krbovek s výměňíkem do stávajícího topení to není vůbec problém. Tedy já mám trochu výhodu. Mám kámoše skladníka v velkoobchodě s instalaterskejma potřebama. Přisunul jsem kamna ke komínu a vzal ho tam. On si vzal papír a psal si rovnou jakési kódy. Pak přivezl krabici věcí. Na papír nakreslil náčrtek a popsal. Tady termostatický ventyl a kod z krabičky. Tady bude čerpadlo, tady je termostatickej ventyl přetopení, tady je to a tady to. Zapojil jsem podle instrukcí. Vše jsem dělal sám měďí lisovanou. Bez pájeňí. Tam je velká výhoda, neřešíš mokré trubky, neřešíš 100% čistotu povrchu pro nějaké pájeňí. Poskládáš si celé vedení. Když je to dobré zalisuješ. Tu lisovačku půjčujou v tom velkoobchodě. Mě ji vždycky kámoš přivezl když jel z práce a ráno ji zase odvezl. Zalisuješ za půl hodiny co třeba. Nikde ani kapka, žádná oprava, ůniky nic. Mám tak celou dílnu udělanou. Sám jsem si to dělal.
Existují všelijaký termostaty mechanický, podle teploty. Uzávěry, vícecestný ventyly. Osadíš a ono to jede samo. Když zatopíš v kamnech a z nich začne jít teplá voda z výměňíku, otevře ventyl a jde voda do tolení. Zavře to třeba topeňí elemtromotlem. Když přestaneš topit v kamnech, voda schaldne, sepne to elektrokotel a odpojí krbovky.
Třeba super vychytávku mi on poradil. Že jak budu čistit trubky a teplovzdušnej výměňík? Když připojim kamna na trubky? On zadumal a heleď sem ťi přivezu dvě tlakový, topenářský panceřovaný hadice na teplou vodu. Takže vezmu za kamna, odstrčím je od zdi, vyndám trubky a venku vyšůruju i výměník. Pak sesadím a přisunu spátky. Bez vypouštění vody, tak jak to je na těch panceřovaných hadicích to mám dost placu odstrčit do boku. 8)

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9442 Nový příspěvek od Čárls »

Oto to je v dílně ale v bytě ? JJ pokud máš takle dobrýho kamaráda je to v pohodě 8) ale jinak pokud je doma stávající topení v železe už se bez autogenu neobejdeš
Nechci nikoho od tohohle zrazovat jen musíš mít založní zdroj na čerpadlo pokud vypadne eletrika Já sem zastáncem spíš jen těch klasických krbovek bez výměníku To si ale už musí každý rozhodnout sám zda je bude používat jako hlavní topení nebo doplňkový
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#9443 Nový příspěvek od Britt »

Já měl krbovky v minulém životě. Teplo od nich bylo nádherné, ale taky pěknej bordel a vzhledem k tomu, že u nás je dřevo stejně drahé jako uhlí, tak jsem si v nich zatopil pouze o vánocích a ještě jsem poslouchal kecy.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#9444 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak já dneska vytáhnul čepici. A mikinu. Ještě v pátek jsem běhal v triku s krátkým rukávem a kraťasema.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

creative
Příspěvky: 2816
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Počasí II

#9445 Nový příspěvek od creative »

Taky myslím, že krbovky patří do minulého století.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9446 Nový příspěvek od Čárls »

Jo to sem říkal taky když mi vypli kvůli poruše elektriku a zatopit jedině ty krbovky Plynový kotel bohužel záložní zdroj sem doposud neřešil Takže krbáče to istí 8)
Jinak dnes venku sychravo a foukalo to od hor pěkně studený :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Počasí II

#9447 Nový příspěvek od vitex »

Britt píše: ned zář 19, 2021 4:40 am Já už jsem včera zahájil topnou sezónu a vůbec se za to nestydím.
A teploměr Ti ťukal večer na okno,abys ho vzal do baráku,protože je mu kosa. :smich:
Co všichni blbnete?Vždyť je konečně po těch hicech příjemně.Venku je to na montérkovou blůzu a doma mě hřeje vnučka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9448 Nový příspěvek od Čárls »

Jo na práci by bbylo počasí ale já nyní mám trochu jiné starosti :-( Takže veškerá planované činnosti a plány jdou momentálně do háje :'(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#9449 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi mám to tak v dílně. Záložní zdroj pro výpadek mám měnič. Stál asi 700 Kč. Baterek se doma potuluje asi 10 ks. Když to vypadne přinesu baterku z traktůrku. Mám ji stejně na zimu vyndanou v rohu dílny. To je tuším 55Ah. Napojím a jedu. Na 1 stupeň čerpadla dá 10 hodin provozu. Stejně topím jen když jsem v dílně. Ale není to problém mám přípravu na chladící smyčku s 300l zásobníkem. Zatím nebyl nikdy potřeba, tak je v dílech. Na výstupu mám asi 4l nerez váleček a v něm jímky. Teploměr, ovladačka přetopení a termostaty. Jeden při zatopení a ohřáťí vody na určitou nastavitelnou teplotu zapne a po vychladnuťí vypne čerpadlo. Druhej při přetopení okruhu spíná 10kW saharu pro ochlazení sistemu. Topím tak, že když by náhodou vypli proud, zavřu kamna a nasadím měnič a teplotu udržím v pohodě nepřetopím.
Napojení do ocelového rozvodu je brnkačka. Vypustíš v létě vodu, šukačkou vyřízneš plac mezi trubkama. Buďto závitnicí řízneš nějaký závit, nebo co už navaříš kus závitu. Na něj našroubuješ lisovací fitynu a pak už jen mačkáš Remsem lisovačku. To je dnes uplně to nejjednodužší. Vím že docela existují mezikusy na to, vypadá to jako kleština. Vzadu je O kroužek. Očisťíš trubku, nasuneš to na ní, utáhneš maťici která klešťinu ,,zakousne" do trubky a O kroužek to utěsní. Není to problém. Třeba kámoš když mi dělal v baráku rozvody na topeňí tak já měl strach, aby mi nepodpálil barák. A on blázne autogen, nebo plamen sebou vůbec nepovezem. Tahali jsme všechno měďí, lisovanou mezi stěnama. Já měl dva šáry itongu a kolem středové stěny seno. Přijel s kámošem topenářem, ten nám dvěma rozdal ůkoly a v 7 jsme začali a v 9 jeli dom. Hotovo. To bylo jako hutě. Dneska málokdo má i ten autogen. To už musí bejt.
Topíme ve 3 krbovkách. Dvoje doma a jedny v dílně. Doma jen dřevem štěpinama. V dílně stopím z práce kolem dřeva uplně všechno. Mám to v sudech. Přivezu sud na dvůr a vše protahnu skrz krbovky. Od pilin po kůry, zlomky od šťípačky. Teď chci ještě štěpku. Až dodělám štěpkovač. Mám na to mašiny, mám na to plac. V dílně vždycky jedu tak do konce ůnora všechen ten pohrabanej bordel od manipulace se dřevem. Teď bych měl možnost tuny štěpky si dělat. No až vymarodím tak na tom budu pokračovat.
Tohle to topeňí mám jen za práci. Sice mě to letos asi doběhlo při té manipulaci a práci s ťím. Ale vcelku mě to baví. Jak jsem tu psal, momentálně mám možnost nadělat si dřeva po těžbě harvestrem kolik uvezu. Třeba na 10 zim. Prostor co harvestr schroupal je asi 3 ha. Stačí jet jen s károu a házet to do ní. Nebo maximálně šmidlat pilou. Stojí to akorát čas a nějaký palivo. Jinak nic. Kdybych měl štěpkovač mohl bych si nadělat fůry štěpky. Ale není to suchý. A zaťím nemám hotovej štěpkovač. I tak vím o tunách větví na další štěpku. Stačilo by jen zajít za majitelem a domluvit se na vyčištění a poštěpkování. Všude v lese tady jsou hromady. Jen pár firem po těžbě ukliďí. Soukromníci to nechávají ležet.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9450 Nový příspěvek od Čárls »

No tak to áš dobrý já takovej plac u bytovky nemám tak max na 3 zejmy venku to o lisování vím Já si v 99 dělal rozvody sám vše v mědi a pájel byla to nejdostupnější metoda pro mne v tý době aj tak sem se kroutil No jinak zírám asi sem v tom ztratil pojem co vše se dělá za novoty v topenařině Já zustanu u toho co je hotovo až nebudu moc prostě pustím plyn nebo bude elektrokotel to se vše uvidí ale jen doufám že mě to vše přežije No každej máme jiný podmínky a možnosti Kamarád z práce má klasika kotel a topí jen štěpkou a brigety uhelný jen na udržení žhavoty na noc Klasiku samotíž Já bych ani tu štěpku neměl kde skladovat Bohužel Jinak ta štěpka je dnes nejdostupnější Tak nějak ji ani firmy už nedělají nechtějí je elektrárny vykupovat jen za lacno tak se to prý nevyplatí Pro soukromníka co má mechanizaci je to ale topení opravdu skoro zadarmo 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“