Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#10786 Nový příspěvek od bourač »

hřebíky
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#10787 Nový příspěvek od fikejz »

Pochopím, že někdo v rámci sportování jezdí na kole i v zimě. Třeba po sjezdovce ... Ale přepravovat se v tomto počasí a v břečce pravidelně na kole do práce a z5, zkrátka užívat ho jako dopravní prostředek, koupit si na to pláště s hroty ... na to je možná i nějaká diagnóza :-/ Blbý na tom je, že až se někde v rámci dosažení lokálního vítězství v "Bouchal capu" zjebe pod kola jiného projíždějícího vozidla udělá nešťastnými spoustu jiných lidí.

Dnes ráno bylo kolem nuly, přes den mírně nad, chvilkama i vylezlo slunko a teď se pěkně ochlazuje. Před chvílí bylo -0,5 a teď už je -1°C.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Traktórek
Příspěvky: 283
Registrován: pon pro 28, 2020 6:07 pm
Bydliště: Jóža z Hané

Re: Počasí II

#10788 Nový příspěvek od Traktórek »

Diagnóza na to asi je. Ne asi pro všechny, já jezdil na kole do práce zima nezima a dnes mám z toho krásnou skoliózu.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10789 Nový příspěvek od ota »

Kámoš taky jezdil roky do práce na kole. Cesta tak 15 km. Jezdil do prvního sněhu. Pak autem. Jezdil do té doby, než měl vážnější nehodu. On jel ráno a na podzim byla docela tma. Ten den byla mlha k tomu ještě. Jel po té krajní bílé čáře. Vcelku najel na pěknou silnici a jel jen po ni. Nikam neodbočoval až k fabryce po jedné silnici. No tenkrát ho předjelo auto. A asi 2km od fabryky to auto zastavilo na krajnici a kámoš jak to valil a koukal po té čáře to do něj napasoval. Auto stálo neosvětlené na kraji silnice. On ho trefil pravou rukou do levého zadního blatníku. Ještě v poslední chvíli stihnul trochu uhnout. Ale pravou ruku si zmasakroval. Všechny prsty si napral do dlaně. 4 hodiny na sále mu vytahovali a rovnali ty kostičky prstů z dlaně. No vcelku to opravdu v té Praze kam ho transportoval vrtulník zvládli. Nemá žádné těžké následky. Ale ruka je taková méně citlivá a nesmí s ní dělat těžké práce. Při změně počasí ho to bolí. Myslím si, že od té bouračky tak 15 let na kolo nikdy nesednul. Myslím, že ho ani nevlastní. Taky se nám vždycky smál že na kole sotva dojedeme z baráku na pivo 2 km. Vždycky ,,to já do práce......" A teď o kole vůbec nemluví.

Uživatelský avatar
Dáva
Příspěvky: 928
Registrován: stř zář 21, 2011 2:07 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Počasí II

#10790 Nový příspěvek od Dáva »

K tý zimě na kole mám známého potápěče a ten říkal že když se museli potápět v zimě že každý musel vypít hodně teplého čaje a pak se vychc.. vyčůrali do neoprenu a nebyla jim taková zima. Třeba to sekalsemhodně dělá taky tak :co?:
Nebo má vyhřívané hefty jak na motorce.. :driver:

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Počasí II

#10791 Nový příspěvek od Joe66 »

U nas na vychode bolo 7stupnov a svietilo slniecko :) Ze celkom fajn den 8)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#10792 Nový příspěvek od bourač »

taky může být vytrééénovanej skotskými střiky když ho naposled zkoušeli léčit. :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počasí II

#10793 Nový příspěvek od chobotek »

V Moravské bráně je mlha a vlhko. Snad to do rána trochu přimrzne, zahrnu výkop, mezitím se vypustí voda z otopné soustavy a pak ji snad dám zase dohromady. Fakt nechápu, že nikdo nechce dělat topení v létě :chytry:
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#10794 Nový příspěvek od bourač »

to víš no vytápět a generovat el. jedním aparátem může zabrat dost času, to se za léto nemusí stihnout :pc:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počasí II

#10795 Nový příspěvek od chobotek »

Souhlasím, zvlášť když nejsou staří praktici.
𝑑ℎ = 𝑑𝑢 + 𝑑(𝑝. 𝑣) ← to bys nevěřil, jak mě to neskutečně zdrželo neboť výsledek závisí na integrační cestě a mě to hned nedošlo. Možná sem se tu měl zeptat :chytry:

Mimochodem, instalovaný spotřebič je z dalekého severu a zamýšleným zapojením jej tu podle distributora ještě nikdo nezapojil. Snad to bude fungovat.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#10796 Nový příspěvek od bourač »

jóóó, něco integrovat není p.del, fungovat to bude určitě, možná i topit. :smich:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počasí II

#10797 Nový příspěvek od chobotek »

https://www.ivarcs.cz/storage/Folder_Fi ... ALIBRA.pdf
str. 24, kapitola 3.4.8, ovšem akumulace a bojler je jedna bandaska s vnořeným zásobníkem TUV. Snad dávají pozor i lidi kósek od Brna ;-)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#10798 Nový příspěvek od bourač »

Lidl akuhorkovzduška je doma, 3x rozsah - studený, trochu teplý, horký - 8)
Množství dodávaného vzduchu :-/ asi tak šňůrová horkovzduška na nejmenší výkon.
Start zatím nezkoušen.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#10799 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

ale no tak hoši,vzali jste si ty teplý bačkory?ňák dědkovatíte.z kopce v zimě brzdím fest,abych se tolik neochlazoval.taky kvůli smyku.a pak to přijde . rovinky,pozvolný kopečky.a najednou je teplo,najednou jsem v zimě zpocenej.nevídané.teda ,myslel jsem pro cyklisty teoretiky nevídáné..no,učím se na hřebíkách,nepouštím se do žadnejch velkých akcí.ledovatej asfalt,uježděnej,upluhovanej sníh pochoda,držím kolo hezky zpříma.ušlapanej od stop zmrzlej chodník,hrbolatej.to už se dějou věci a pak podélná rýha,případně pokus z ní vyjet a nectít jí hned pokládá kolo spolu s nebohým jezdcem.třeba polňačka.ale to přece znáte i z léta,z vašeho dětství,když jste drandili na kole ,nebo z vašeho posledního tělocviku na základní škole..
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#10800 Nový příspěvek od Čárls »

A z čeho je revma když se spotíš a pak vofoukne a ani ti nemusí bejt zima :friends: Jak říkal strejc chceš revma kup si motorku a jezdi v létě jako frajer :smich:
No a v zimě jak se spotíš a pak chladneš to je to pravý vořechový 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“