Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#11416 Nový příspěvek od Sniper »

A zase chčije :-/
Slunko bylo jen včera a v pondělí.
Jinak sněží, nebo prší, teď nás čekají 2-3 velmi vydaných srážek.
V lese mokro jak prase, okolo baráku samé bláto a mě už dochází nápady co dělat.
Z nudy jsem už přestal i chlastat :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#11417 Nový příspěvek od hobr »

Od včerejšího do dnešního rána spadlo 21mm, pořád prší, do teď dalších 21mm. Slušná zálivka... :shock:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

fikejz
Příspěvky: 6104
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#11418 Nový příspěvek od fikejz »

Dnes zatím jen 16mm, za tento týden už celkem 34. Teplota 7 stupňů a pořád chčije a chčije. Louky rozmáchaný jak držky. Chtěl jsem vláčet, ale ani za těch pár dní co bylo od pondělí do středy trochu přijatelněji to neoschlo tak aby se dalo. Průtok na potůčku o třetinu vyšší (aktuálně 60l/s) oproti únoru, odpovídá jiným jarům kdy tál sníh jen bez výkyvů způsobených oblevou.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Míšánek
Příspěvky: 866
Registrován: pát úno 12, 2010 3:51 pm

Re: Počasí II

#11419 Nový příspěvek od Míšánek »

Což o to, voda je třeba, i kdyz nám to aktuálně komplikuje dost věcí. Ale spíš horší je to, že ji dost odteče i tak pryč a nezůstane ji tady tolik, kolik by bylo treba na časy budoucí...

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11420 Nový příspěvek od Tomas6 »

No ono by bylo třeba tak den déšť, dva dny hezky ať to pěkně vsákne a tak dokola. Ale zaplať pán bůh za to co je. Loni v tuto dobu bylo sucho jak na Sahaře.
Já to stihnul povláčit minulý týden ve čtvrtek, hlavně jednu louku, kde chci letos poprvé sušit a od podzimu tam bylo dost ovčinců a ještě na půlce rozházený hnůj. Na zbytku jsem potáhal aspoň to co bylo rozryté od prasat, ikdyž to moc nepomůže. Byla místa kde jsem nemohl ani ujet, to bylo jak v oraném.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Fizz
Příspěvky: 7936
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Počasí II

#11421 Nový příspěvek od Fizz »

Ve středu isem letos poprvý posekal trávu, a mam pocit že nejpozději v nedeli už to nepůjde poznat.

Vody napršelo sbad 50mm tady od včerá...A furt padá... 8)

Kdyby mi netateklo do jedné dílny bylo by to lepší... Naštěstí nic závažného...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Joe66
Příspěvky: 1523
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Počasí II

#11422 Nový příspěvek od Joe66 »

Na vychode dnes bolo zamracene ale 19stupnov :) Prsat zacalo az okolo 17h a prsi az doteraz :vysmech:

hobr
Příspěvky: 3872
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Počasí II

#11423 Nový příspěvek od hobr »

Od včerejšího večera do dnešního rána přibylo dalších 6mm. Dohromady už asi 48mm.
"Švarcava" má hladinu vyšší asi o 1,7 metru.
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11424 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady svítí a prší....
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

fikejz
Příspěvky: 6104
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#11425 Nový příspěvek od fikejz »

Tady je dnes polojasno, zatím od rána nepršelo a snad už ani nebude. Přes noc spadlo dalších 13mm, celkem jsme za týden na 47mm a od začátku roku je to 224mm plus to co nasněžilo. Teplota se drží na sedmi stupních.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

mastnacek
Příspěvky: 7099
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Počasí II

#11426 Nový příspěvek od mastnacek »

Rano slunicko, zatim nic nepada ale vsechno je podmaceny.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4240
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Počasí II

#11427 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

poslední mrazivá cesta někdy ve čtvrtek ráno.nabalenej na kole,jak cibule.a už to bude jen lepší a lepší.nepromokavou bundu stále v báglu a čeká nás do podzimu krásné období....
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

fikejz
Příspěvky: 6104
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#11428 Nový příspěvek od fikejz »

Takhle vypadá stráň a to od rána nepršelo. Musel jsem dovézt seno do stodoly, otočit se šlo jen dlouhým obloukem přes přibrzdění horního kola. I jízda rovně strání vyžadovala lehké přibrzďováni horního kola. Na té první fotce to není moc vidět, ale ta voda tam nestojí. Je to ve stráni a teče dolů:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

duchodce
Příspěvky: 4451
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Počasí II

#11429 Nový příspěvek od duchodce »

Jičínsko - po 2 dnech přestalo pršet .Namočeno tak že voda čvachtá i v trávníku. Byl jsem se podívat na zahradě a zjistl jsem že za ty 3 dny co jsem tam byl shrnout roští tráva vylezla tak že je po kotníky a budu muset honem vytáhnout Čmeldu /traktůrek/a sekat. Pohlídat jestli to trochu ještě oschne , nebo to potom je hrozná práce ,ucpává se koš ,ze všeho teče zelená sračka ..
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Tomas6
Příspěvky: 5375
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Počasí II

#11430 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady tráva nic. Ale mokro tu je taky.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Putyka“