Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
chobotek
Příspěvky: 10550
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počasí II

#10606 Nový příspěvek od chobotek »

Tu je pár dnešních fotek pro Snipera a ostatní nevěřící Tomáše, kromě Tomas6, který víc, že i když tráva čvachtá tak, že na pásech nejde bez pomoci ramene zatočit, protože zastavený pás se smýká vpřed, pod drnem může být sucho.
Obrázek Obrázek
(od rána polojasno, fouká, krásně to osychá, po obědě už to bude mnohem větší radost)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8574
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#10607 Nový příspěvek od bourač »

dík za užitečné info o provozu pásových vozidel pro budoucí uživatele :D :smich:
tady bylo ráno 3°C teď trochu víc, polojasno.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9051
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Počasí II

#10608 Nový příspěvek od Sniper »

chobotek píše: čtv zář 29, 2022 12:29 pm Tu je pár dnešních fotek pro Snipera...
Není sucho :-/ Já vidím, že ti chčije olej z ramena na lžíci :smich:
Mě neštvi, nebo nastartuji ušáka a kopnu do louky :smich:
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

chobotek
Příspěvky: 10550
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počasí II

#10609 Nový příspěvek od chobotek »

Už jsi měl kopat. Mrzí mě, že jsem to při návštěvě neudělal :smich: Ale vidíš, tak se to pěkně sype, ne? Pístnici přetěsním po akci, třeba se ještě něco objeví; tento skvělý stroj je pro mě novinka :)
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13112
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#10610 Nový příspěvek od Čárls »

Slunečno a ja budu tvrdnout doma furt mě ještě neopustila rýma a bolí celej člověk hrozně mě to štve ale znám se jak bych vylezl ven na dýl jak 15 minut začne se tohle zas obracet proti mě a bude zas hůř Baštím vitamíny a prášky od doktorky mlela něco o revmatický horečce spojenou s chřipajznou ta je potvrzená ze vzorku Takže ještě tak 2-3 tejdny sem mimo provoz :'(
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10611 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi tady už se pomalu zatahuje. Taky od rána slunečno. Už jsem si říkal, že půjdu do včel přerovnat naposledy před zimou. Koukal jsem do záznamů a vždycky touhle dobou chodím + - nějakej ten den. No a myslím, že jsem dobře udělal že jsem nešel. Oni když tuší že bude změna tak zlobí. Tak to ještě odložím. Nalejzá sem k nám mrak.

fikejz
Příspěvky: 6102
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#10612 Nový příspěvek od fikejz »

Jsem v práci, tak od rána svítí puchýř. V sobotu zas bude určitě pršet! No jestli se teď u Oty zatahuje, tak možná začne už jak přijedu dom. ;-)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10613 Nový příspěvek od ota »

Už zase svíťí. Byla to jen babka a už je pryč. Stočilo se to podle radaru bokem. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10614 Nový příspěvek od ota »

Opět krásný slunečný den! Venku 13°C, dílna 16°C. Ráno bylo v dílně jen 14°C. No jsem ještě linej topit. Prej příští týden má být ještě hezky. Tak to ještě zkusím vydržet netopit.
Axis venku na gauči chytá poslední paprsky od sluníčka a opaluje se. 8) Přišla se na mě do dílny kouknout i kočka. Furt v pohodě a jen jsem pustil revolver, tak ocas nahoru a už letěla ven. :D

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#10615 Nový příspěvek od Britt »

Jj, dnes je krásně. Dopoledne jsem točil nějaké podložky na vojenskýho Harleje, ale tím že topím, tak mi to vyhřejvají trubky a mohl bych v dílně běhat v trenkách. Kdyby to zjistila Pekarová, tak mě zavře i se soustruhem. :smich: :smich:
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10616 Nový příspěvek od ota »

Tak nějaká čumkarta. Pejsek se sluní a zemědělci pracují na polích. Tuten za zahradou orá s tím 8 radličným obracákem poušťí ho tam slušně a přez silnici to včera zorané připravuje další traktor. Počasí vhodné na podzimní práce. Včeljy létají o 106 nosí žlutej a světle zelenej pyl. Ale toho žlutyho uplný koule na nožičkách.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

chobotek
Příspěvky: 10550
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Počasí II

#10617 Nový příspěvek od chobotek »

Moravská brána: drobně prší, vytahaná hlína se matle. Škoda, že se nedá chodit ve vrstvě tak 30cm pod povrchem, ta je krásně suchá ;-) 12°C, zataženo, houby rostou, už je nikdo nechce.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Počasí II

#10618 Nový příspěvek od ota »

Po obědě jsem vzal křoviňák a posekal kolem herberku na dvoře a malé zahradě. Pak kolem vjezdu a podle silnice. A ještě kus před zahradou. Syn jezdil se sekačkou a sekal rovné plochy. Vyjel jsem asi třetí nádržku u křoviňáku a začalo mrholit. Syn zrovna dosekal poslední kousek. Uklidili jsme křoviňák a sekačku, on odvezl posekanou trávu a začalo pršet. Bylo po práci. To bylo asi kolem 16 hodiny. Šel jsem do dílny a přišel soused. No pohovořili jsme a já pak šel v 17 hodin na kafe a vcelku lilo. Než se setmělo kouknul jsem do srážkoměru a 5 mm. Ještě jsme potřebovali sklepat jeden strom jablek a odvézt do výkupu a to už nešlo. Bylo to mokrý.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#10619 Nový příspěvek od Britt »

Honsová na Seznamu věští teplé počasí. Vzpomněl jsem si na ní, když jsem škrábal okna na autě.
https://www.novinky.cz/clanek/pocasi-pr ... i-40411026
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

fikejz
Příspěvky: 6102
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Počasí II

#10620 Nový příspěvek od fikejz »

Na kopci 5 a 7 stupňů, auto jen orošené. Dole v údolí a u řeky auta omrzlá ještě teď! Ale pořádně, žádný vzorek - led z obou stran skel.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“