Počasí II

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Počasí II

#9451 Nový příspěvek od Britt »

Karle, tam u vás, kde máte lesy možná, ale tady jsou ceny srovnatelné s uhlím a plus práce a prostor pro dřevo...
Takhle zavolám, on mi to šoupne pásem do sklepa a mám zásobu na celou zimu, pokud nejsou extrémně velké mrazy.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9452 Nový příspěvek od Čárls »

Jardo jak sem psal každý musí dle svých možností a taky zdravotního stavu Osobně tyhle automaty bejt a v malým 6Kw provedení když jsme dávali plyn Tak bych nyní krbovky asi neměl No jak sem psal já to mám tak jak mám dnes sychravo Tak sem jednou naložil krbáče a chodím v trenclích :-))))
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Počasí II

#9453 Nový příspěvek od vitex »

Dneska mladej zatopil a zjistil,že jim kape voda z pojišťováku na bojleru.Tady je hic jak ve chlívě a ještě měsíc bych nemusel topit. :-/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9454 Nový příspěvek od Čárls »

Přeci pojišťovák na bojleru pokud se ohřívá bojler musí ukapávat Jinak se dává za pojišťovák expanzomat na pitnou vodu který tlaky ohřívající vody eliminuje
Tak to mám i já neb ve sklepě nemám odpad a vynášení kýblu každý den mě nebavilo :friends: Na dražice bojlery je to vše popsáno
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Fizz
Příspěvky: 7852
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Počasí II

#9455 Nový příspěvek od Fizz »

Každý den? :shock:

Při kontinuálním provozu mi kápne tak ctvrt deci za den, pokud mám bojler úplně studený (10'C) do ohřátí na 60 mi vykapne cca litr, to jen v případě že za celou tu cca hodinu nepustim teplou vodu, tak to máme na chatě, nebo stačí nechat v takovým případě natržený kohoutek, dvakrát třikrát za rok mi to přijde snazší než kybl či expanzomat.

Na doma bych to resil bud jako carls, tam se o to treba ake občas starat, já mám bojler v chodbě, není tam odpad, pojišťovák je napojen hadicí do běžné PPR trubky, a ta mi vede podhledem do odpadu v koupelne, do stupaček. Dvakrát třikrát za rok jak si vzpomenu otočím pojišťovákem napůl minuty, proplachnu to a navic slyším jak to proteče. Kdyby třeba nějaký usazeniny nebo tak.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9456 Nový příspěvek od Čárls »

Fizz ono hrozně záleží na tlaku vody ve vodovodním řádu Pojišťovák je nastaven tuším na 6 atmosfér a pokud máš tlak vody stálý 5 Atm tak prostě při ohřívání to bylo za dva dny 10litrový belík
No tak po montáži expanzomatu už roky ani ň akorád to občas zkontroluji a jak se objeví voda v belíku vytlakuji a dofoukám expanzomat Navíc nejedná se o klasický bojler ale zásobník na teplou vodu ohřívaný plynovým kotlem Bylo mi doporučeno nastavit do 50°teplou vodu kvůli tvrdosti vody Po 4 rokách se vyměňovala anodová tyč byla sice trochu sežraná ale ne moc ještě by vydržela a vnitřek po shlédnutí stav nového 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Počasí II

#9457 Nový příspěvek od vitex »

Čárls píše: úte zář 21, 2021 3:36 am Přeci pojišťovák na bojleru pokud se ohřívá bojler musí ukapávat Jinak se dává za pojišťovák expanzomat na pitnou vodu který tlaky ohřívající vody eliminuje
Tak to mám i já neb ve sklepě nemám odpad a vynášení kýblu každý den mě nebavilo :friends: Na dražice bojlery je to vše popsáno
Že by až po 12ti letech?

Fizz
Příspěvky: 7852
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Počasí II

#9458 Nový příspěvek od Fizz »

Carls:

Jsou s různou hodnotou přetlaku. Tuším od 3,5, pokud upouští brzy je treba dát "silnější", nebo redukční ventil před bojler.

Mimochodem dneska počasí jako na houpačce. Tričko, pak mikina cepice, pak tričko. Fouká už studeně...
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9459 Nový příspěvek od Čárls »

Víťo to co napsal je zas poměrně duležitá informace kterou si zatajil :friends: Mohlo nastat toto přehřátí bojleru a nasledně začal týct kombinovaný bojler někdy stačí když zahapruje termostat na bojleru


Fizz tak to je pro mne zas jedna nová informace Co jsem měl kdysi bojlery a bojler u našich na všech byl dodáván standartně na 6 atm U paňmámy jsme redukčák museli dát na přívod sice byli na konci větve ale v dole jakoby pod kopcem tak tam byl tlak 8 atm
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Počasí II

#9460 Nový příspěvek od oco13 »

Ja to mám s pojišťovákom celkom na prd - denne ma to stojí tak 50L vody. Sice s ňou polievam kytky ale aj tak ma to serie :vztek:
Pri prerábke kúpelky a vody majster vyhodil expanzku a dal len pojišťovák. Mám ale dojem že mne by nepomohla ani expanzka, lebo mne prepúšťa nie pri ohreve, ale pri odobratí vody zo systému. Teda žena v kuchyni pustí vodu a ako ju zatvorí tak dolu pojišťovák si cvrkne. :vztek: Najhoršie na tom je že tu nemám nikoho kto by sa na opravu dal a stavebne je to tak, že by sme boli dva dni bez vody. Navyše pred bojlerom nemám ani spätnú klapku a tak mám dojem, že kotol pri ohreve mi tlačí teplú vodu proti studenej do systému. Teda aspoň naši údržbári mi tvrdili, že tá klapka tam byť musí - na prívode do bojleru. :-/

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12962
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Počasí II

#9461 Nový příspěvek od Čárls »

Nevím co máš za bojler a pojišťovák ale zpětná klapka byly vždy součástí pojišťováku pro bojler :-/
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Počasí II

#9462 Nový příspěvek od oco13 »

Bojler mám dražice obojživelník a pojišťovák bol k nemu. Myslím že je to najlacnejšia čína - aspoň podla vzhladu.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Počasí II

#9463 Nový příspěvek od Joe66 »

Oco u Teba musi byt furt vsetko naopak :jazyk: Na hlavnom privode vody daj regulator tlaku a nastav ho medzi 3,5 az 4 atmosfery a potom pred bojler tu expanzku ale direkt urcenu na bojler-niíe na kurenie a mas po probleme 8)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8513
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Počasí II

#9464 Nový příspěvek od bourač »

to je všechno na Romana moc jemná technologie :vysmech:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Počasí II

#9465 Nový příspěvek od Joe66 »

Ze on vsetko spravuje po rusky s majzlikom a kladivom ci ako ? :smich: :D :pistol:

Odpovědět

Zpět na „Putyka“