Černá kronika

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
duchodce
Příspěvky: 4437
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Černá kronika

#2941 Nový příspěvek od duchodce »

Teď jsem v TV zaslechl že opět padl jeden sloup vysokého napětí. Nezaslechl jsem kde, ale jen jsem zahlédl že to nebyl kombajn jak hlásili ale řezačka na kukuřici . To na tom mají taky navigaci ? Vím že řidiči když vyhlíží divočáky ,tak sem tam něco přehlídnou ale sloup? :zapomel: Měl kliku, dráty šli přez nevím jestli v tom počkal nebo vyskočil,jinak byl tuhý... :-/
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

creative
Příspěvky: 2814
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Černá kronika

#2942 Nový příspěvek od creative »


Fizz
Příspěvky: 7810
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Černá kronika

#2943 Nový příspěvek od Fizz »

Byl bez stk, má vydělaný.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4734
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Černá kronika

#2944 Nový příspěvek od imaginaro »

Neodpustím si jako člověk z oboru malej rejpanec - vůbec se nedivím že se to děje, když ti blb.. ehm blázni natírají stožáry zelenou aby byly neviditelny, nechápu proč např spodní dva až tři metry nejsou žluty nebo bíly, nebo klidně i zeleny ale reflexní! :evil:
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

creative
Příspěvky: 2814
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Černá kronika

#2945 Nový příspěvek od creative »

Tím to asi nebude. Auta v provozu také nemají reflexní barvy, včetně jiných účastníků provozu.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4734
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Černá kronika

#2946 Nový příspěvek od imaginaro »

Auta v provozu mají odrazky ve světlech, vpředu i vzadu reflexní značku a když jsou na komunikaci, většinou svítí. Nějak nechápu tvé myšlenkové pochody - co má společného stožár na polu s autama na silnici? Případ se zvednutou sklápěčkou jsem ani nekomentoval, tam niet o čom.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Černá kronika

#2947 Nový příspěvek od bourač »

ten odkaz z karlovarské drbny je trochu jiná situace, pan creativ má pravdu, jezdí spousta neviditelných aut.
Jak fungujou ty polní navigace? To je fakt jako autonomní stroj? Naprogramovaný?

mašinfíra který veze unikátním jeřábem konstrukci nového mostu na stavbu taky nemusí nepřetržitě hlídat - pokud jede po rovině.
Když jede do zatáčky musí naopak dávat velmi dobrý pozor. :shock: Musí při jízdě manipulovat břemenem.
Měl ssebou v kabině babu.
Aby to nebylo jednoduché spadl do potoka a přístup jedině přes močál. Plné nádrže nafty, hydraulika.

Už se převrátil několikrát, vždy ho firma dostala na koleje a opravila. Tady ho autogenisti museli rozřezat na kousky. (já ne).

Obrázek Obrázek
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

creative
Příspěvky: 2814
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Černá kronika

#2948 Nový příspěvek od creative »

Na tom polu může jít taky člověk, dnes mají sluchátka v uších a hledají poklady detektorem. To sem právě chtěl říct, jestli všechno přemalujem reflexně. Blbost a nepozornost se nedá svést na barvu.

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Černá kronika

#2949 Nový příspěvek od tomous »

Bourač: polní navigace dokážou fungovat s přesností +-2,5cm. A ano pak to jezdí po poli samo.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4734
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Černá kronika

#2950 Nový příspěvek od imaginaro »

Jen pro info - byl jsem se asi před deseti dny podívat na to místo kde ten traktor podlomil stožár vedení přes dálnicu a mé dojmy jsou, že buď několik minut hrabal než si to uvědomil a vyřadil, nebo se snažil vyprostit aby zdrhnul. Byl všema kolama zahrabanej cca 40cm, za ním jen stopy po příjezdu a později po odjezdu, nikde žádny stopy po nářadí jak tvrdili, nic kultivovanyho ani posečenyho. Stožár měl podlomenou pouze jednu nohu, trefil ju motorem a levym přednim kolem se trefil mezi patky stožáru. Skoro to vypadá jako by jen přejížděl ... no nevím jestli dejchal do fujary.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Černá kronika

#2951 Nový příspěvek od bourač »

tomous: a ty navigace mají v programu i stožáry a podobný věci? (sondy plynovodů, vodovodní skruže atd?)
pozoruhodný...
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4734
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Černá kronika

#2952 Nový příspěvek od imaginaro »

Tak beru zpět, tady nějaky nářadí vidět je, ale po cca týdnu nebylo poznat že by tam něco dělal. :-/

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/da ... 021401_vtk
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

duchodce
Příspěvky: 4437
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Černá kronika

#2953 Nový příspěvek od duchodce »

Mám silný dojem ,že letěl jako divočák - kdo jste viděl jak s tím mulčovačem dovedou mlaďoši lítat - a ono mu to nezahnulo po tom mokrým nebo si to přizvedl a předek odlehčil. To zahrabání je možná od toho jak se asi z pod toho snažil vycouvat a nebo když ho z pod toho dolovali.
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

TDIcko
Příspěvky: 321
Registrován: stř čer 13, 2012 8:16 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Černá kronika

#2954 Nový příspěvek od TDIcko »

Tady mate nejake foto
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14377
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Černá kronika

#2955 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat , ale musím . Už těch nesmyslů tu bylo napsáno dost . Každá nehoda je špatně , ale než někoho odsoudit , je potřeba zjisti vše . Třeba co vlastně táhl a že s tím nemohl letět jako kráva , jak píše pan Důchodce . Táhnul tedy podrývák AGRI TILLAGE .

Obrázek

...a taky by bylo vhodné nastudovat , když to neznáte z praxe , jak funguje navigace strojů v zemědělství , a třeba co je RTK...

Odpovědět

Zpět na „Putyka“