Černá kronika

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Černá kronika

#2926 Nový příspěvek od ITS »

fikejz
Je rozdíl mezi krátkým a dlouhým(neviditelným zápletem). Oba jsou pevné, ale ten dlouhý nikdo na počkání a ve dvou lidech neudělá. A při poruše, na něj není dostatek lana. A při zvratkových vlecích nebyl problém přervat lano, zvláště v dobách, kdy se cokoliv těžce shánělo. Lana jezdila až z nich byli slušní ježci.

Vedra
Příspěvky: 1365
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Černá kronika

#2927 Nový příspěvek od Vedra »

Zvratkový vlek se mě na lyžařském kurzu ZŠ pokusil vtáhnout do soukolí, den na to se skácel urezlý sloup a zbytek kurzu byla turistika :D

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4734
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Černá kronika

#2928 Nový příspěvek od imaginaro »

Omlouvám se předem pokud se pletu, ale ať se na videa dívám jak chcu, na stejné lanovce na Větruši (Ústí nad Labem) nevidím ani tu brzdu co je na Ještědu. :-/
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14468
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Černá kronika

#2929 Nový příspěvek od DanculSK »

Zomrel Miroslav "Meky" Žbirka
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jojo7011
Příspěvky: 1064
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Černá kronika

#2930 Nový příspěvek od jojo7011 »

Pozeral som na YT video https://youtu.be/C4ddnkowi2o?t=662 Je poskladane z viacerych reportazi z TV novin o lanovke na Jested. Celkom na konci je zaznam ako sa pretrhlo tazne lano kdesi v Taliansku, ked bola kabina tesne pred hornou stanicou. Kabina uz bola takmer vo vezi uz sa priblizovala celkom pomalicky a v tom sa urvalo lano. Jak to s tu kabinou okamzite hadzalo, tak tych ludi v nej muselo bit jak kamene v miesacke. Nieje ziadna sanca aby sa niekomu podarilo natiahnut ruku za nudzovou brzdou. Cela ta rucne ovladana nudzova brzda je nezmysel. Nieje sanca aby obsluha nieze stihla, ale vobec mohla zareagovat. Strojvodca nema sancu nieco spravit. Tak znim tam jebne, ze nemoze vediet kde je sever, nieto este sa nathovat za nudzovou brzdou. Cele zle. Ta sa musi aktivovat sama automaticky akonahle sa pretrhne tazne lano. Nieco podobne ako je nudzovka v kabine vytahu.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4734
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Černá kronika

#2931 Nový příspěvek od imaginaro »

Ano, to je to video ktere jsem sem daval myslim na předešlé stránce. Přidám vám sem další info které jsem dohledal.

" v poslední době se od systému tažných lan z koncovkami na kabinkách upouští a tažné lano se splétá v nekonečné lano (stejně jako u lanovek s oběžným lanem) a uchycení kabinky se na tomto tažném laně čas od času posune, aby se minimalizovalo toto bodové zatížení tažého lana u koncovek, v jehož důsledku může dojít k přetržení tažného lana. V tomto systému nekonečného tažného lana se pak upouští od použití nouzové brzdy."

jinými slovy nepoužijí žádnou brzdu, nebo možná samočinnou(o té se ale v článku vůbec nezmínili). Proto asi na Větruši v Ústí n. L. není brzda(nevidím ji tam).
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

duchodce
Příspěvky: 4437
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Černá kronika

#2932 Nový příspěvek od duchodce »

Dnes bylo ve zprávách že druhou kabinu stačil zablokovat průvodčí ,dostal nějakou medaili a zejtra mu přijede poklepat tlapou taky nějaký hlavoun od dráhy. Co kdyby radši prohlásil,hochu zachránil jsi nám kabinu tady máš 10-50procent . To ale nehrozí ....
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4734
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Černá kronika

#2933 Nový příspěvek od imaginaro »

Prý generální ředitel.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7747
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Černá kronika

#2934 Nový příspěvek od Chose11 »

duchodce píše: čtv lis 11, 2021 10:51 pm Dnes bylo ve zprávách že druhou kabinu stačil zablokovat průvodčí ,dostal nějakou medaili a zejtra mu přijede poklepat tlapou taky nějaký hlavoun od dráhy. Co kdyby radši prohlásil,hochu zachránil jsi nám kabinu tady máš 10-50procent . To ale nehrozí ....
když jsem kdysi ve fabrice uhasil vstřikolis co kolega nedbalostí zapálil, hala plná kouře, všechny lidi jsem vyhnal a pomocí hasičáků jsem oheň uhasil, tak jsem byl na sebe hrdý a čekal jsem pochvalu, nebo odměnu. Jo, bylo vyšetřování jako prase a výsledek proč se použil práškový hasící přístroj a že škodu způsobenou hašením práškem na lise si zaplatím, tak jsem litoval že jsem to tam nenechal komplet lehnout plamenem, nečekej vděk od vedení ani pracháčů....
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

chobotek
Příspěvky: 10433
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Černá kronika

#2935 Nový příspěvek od chobotek »

Pro zajímavost, co tam byli ještě za hasičáky? Na lis pod napětím, plný oleje a horkého plastu bych použil prášek jako první volbu...
(jinak předpokládám, že vyšetřování se brzy dostane do fáze "potrestání nevinných")
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7747
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Černá kronika

#2936 Nový příspěvek od Chose11 »

hasičáky CO2 a prášek
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8470
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Černá kronika

#2937 Nový příspěvek od bourač »

vzhledem k charakteru mojí práce mám pár zkušeností s vyšetřovateli HZS, i mezi nimi jsou lidé různí.
Opravdoví mistři svého oboru kteří ví a umí, ale taky blbci - bohužel s funkcí.
Ostatně jako všude.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

hobr
Příspěvky: 3795
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Černá kronika

#2938 Nový příspěvek od hobr »

Chose - "Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán..." :evil:
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Pavel
Příspěvky: 8249
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Černá kronika

#2939 Nový příspěvek od Pavel »

kdyz sem za vyskumaku diskoval 180 tak vedle u drahy chytlo pole od masiny tak sem to objel diskama aby se to nerozjelo dal od hasicu pochvala majitel mne dal pojeb ze to melo shoret ze to co naroistlo stoji za prd

sekalsemmalo
Příspěvky: 4196
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Černá kronika

#2940 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Odpovědět

Zpět na „Putyka“