Černá kronika

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Černá kronika

#2971 Nový příspěvek od imaginaro »

Myslím že pár takových taky znám. :( Tihle lidi musí dělat od nevidim do nevidim a rychle, v práci i po práci, aby se "to" vyrovnalo, protože jinak by jim nikdo žádnou prácu nedal. Bohužel právě ta rychlost je jim nejvíc na škodu - i když jim člověk říká "vydrž obejdu to a nachystám", tak nečekají a něco rozbijí.
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Černá kronika

#2972 Nový příspěvek od DanculSK »

Ani som nepostrehol...
Že 1.12. zomrel Miroslav Zikmund
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Černá kronika

#2973 Nový příspěvek od ota »

Ano Dane taky jsem to asi předevčírem četl na netu. Uplně náhodou někde vzadu. Ty pusálkové píšou o kdejakým neznámím herci, režiserovi. A tady skoro nic. Když jsem byl školou povinné dítko přečetl jsem všechny jejich knihy. Máma i babička je mají v knihovně. Měl jsem kvůli tomu jako dítě průser. Když jsme měli napsat slohové cvičení o oblíbené přečtené knize. A já napsal od Zikmunda a Hanzelky ,,v srdci přírody" a vymaloval jsem tam prďáckýho jelena. A učitelka si zavolala do školy rodiče. Vysvětlovala jim, že není dobré, abych tyhle tenkrát nevhodné knihy četl.
Viděl jsem i spoustu dokumentů natočenejch z jejich cest. 8)

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Černá kronika

#2974 Nový příspěvek od DanculSK »

Na ČT2 dávali celý večer dokumenty o nich...
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4747
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Černá kronika

#2975 Nový příspěvek od imaginaro »

Bylo to i ten den mezi hlavníma zprávama na webu seznam, hned při otevření úvodní stránky :(
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Černá kronika

#2976 Nový příspěvek od DanculSK »

.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
olin
Příspěvky: 989
Registrován: ned črc 08, 2007 11:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Černá kronika

#2977 Nový příspěvek od olin »

DanculSK píše: pon pro 06, 2021 7:18 pm Asi mal viac šťastia.....
https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/nak ... zpravy_dmk
Teď na to vlítne bezpečnost práce a strojník jestě bude mít průser že nebyl připoután...
Dejte mi na to pár lidí a já to udělám.....
PRSKAVEC

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 12959
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Černá kronika

#2978 Nový příspěvek od Čárls »

V nakladači pásy nejsou aspoň co vím :)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Černá kronika

#2979 Nový příspěvek od ota »

Ono se to těžko posuzuje, jestli tam má či nemá pásy na sedačce. Záleží jak to mají ve firmě nastavené.
Měli jsme ve firmě 3 ještěrky. Bezpečák řekl, všechny budou mít pásy. V originále neměla ani jedna. A v té velké 10 tuně to bylo jak v autě pás. Servis přijel a namontoval pásy a dodal osvědčení. Potom si bezpečák vymyslel, že při manipulaci bude mít ještěrkář helmu na hlavě. Ptáme se ho, i v těch dvou ještěrkách jedna má ochraný velký rám a druhá certifikovanou kabinu. Ano ve všech třech. Vše bylo jako dodatek školení proti podpisu o seznámení s tím. Samozřejmě i jeřábník jakmile otevřel dveře u AD 20 musel mít hned helmu. Kolikrát jsme nadávali, bo helma překážela, no co už. Třeba svářeč svářel věc co držel jeřáb a měl na hlavě helmu a kuklu. A potřeboval tu škécu strčit do díry a nevešel se tam. Za porušení nařízení 2000 Kč pokuta.
Stejně tak to bylo s klíčkama od všeho co je mělo. Nesměly nikdy zůstat v ničem trčet. Kurva to trvalo, než jsem si na to zvyknul a zbytečně nenachodil kilometry. Klíče byly v almárce na stěně a od almárky měli klíče parťáci. Jinak zamčeno. No samo, dali jsme si udělat každej svoje klíče a měli je v kapse. Každej den musel parťák vyplnit elaborát a podepsat ,,bez závad".
Zaplať za to že u mě ve fabryce tohle dávno nemám. Ani tu pitomou Proalfu s pípáním kodů na práci. :vysmech:

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Černá kronika

#2980 Nový příspěvek od Fizz »

To byl nějaký trapný aktivista, a sichroval hlavně sebe.

Ono když treba bagrujes rybník, řeku je to blbý být privazanej, mašina se otočí a seš pod vodou. Zase je dobry že te to udrží v kleci a nic tě neprimackne. Bezpečak nemá brát prostor a zodpovědnost obsluhy, má řešit bezpečnost pracovního prostoru, pracovních úkonů, vypínače atd. Bohužel když vše zakáže je z obliga. Jako když v kotelně měl zákaz topič chodit na kotel bez pověření a souhlasu nadřízeného pracovníka. Že tam musel (po schodech) otevírat ventily a kontrolovat budíky, to nic, ale prý kdyby spadl... Tak všichni topiči povýšili na velitele směny nebo tak cosi.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1168
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá kronika

#2981 Nový příspěvek od Lišák1 »

Když zmiňuješ rybníky, tak jsem taky odbahňoval, jezdil jsem s buldozerem, širokopás, radlice 4m. U sedačky byl také pás, který nikdo nikdy nepoužil. Až do doby, než jsem jel po hrázi, potřeboval jsem sjel dolů, otočil jsem buldozer o 90 st. a popojel. Ani jsem nevěděl, co se děje a už jsem vyletěl ze sedačky a plnou vahou narazil na čelní sklo. Naštěstí to vydrželo a nic se nestalo. Od tohoto zážitku jsem pás vždy v takových situacích požíval. Jak je ta sedačka v zadní části buldozeru, tak když se překlopil, tak mně sedačka katapultovala. Nikdy před tím bych tomu nevěřil, že se to může stát.
Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Černá kronika

#2982 Nový příspěvek od bourač »

měl bych argument pro nepoužívání pásů
- po těžké havárii (kdy se vozidlo třeba kutálí) zapříčiní pásy na těle řidiče modřinu od levého ramene až po pravý bok. :shock:
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Cobrow
Příspěvky: 3511
Registrován: ned úno 13, 2011 8:50 pm
Bydliště: Brno

Re: Černá kronika

#2983 Nový příspěvek od Cobrow »

Lepší modřina než rozmašírované kus těla venku z rozbitého okýnka.... :zapomel:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Černá kronika

#2984 Nový příspěvek od ota »

Kluci mám kámoše hrozně šikovnýho řemeslníka, montážníka. A on si v autě nikdy nevezme pás. Kolikrát jsem ho vezl třeba do Brna a on nic, prostě si ho nevezmu a pokutu si zaplatím sám když nás líznou. Jednou jel s kolegou na montáž. Auto plný verků a oni vpředu dva. Připoutaný a valí si to po dálnici. Najednou z vedlejšího pruhu z protisměru vyletěl kamion a smetl i je. Prorazil svodidla a líznul jejich dodávku. Ta se roztočila a všechen vercajk polítal po autě. Neštěstí nejeli rychle ono kam letět s dodávkou. Za níma osobák kolama nahoru to odsral kurevsky. Začal od motoru hořet a uvnitř lidi byli připásaný a jak byli hlavou dolů, pásy napnutý nemohli se dostat ven. On s kolegou rychle letěli do dodávky a našli každej cosi čím ty pásy přeřízli. Vyprávěl to hroznej pohled a bezmoc těch lidí v začínajícím ohni v autě. On řekl že od té doby si pás na sebe nevezme. Protože by se mohlo stát, že se převrátí auto a on se nedostane kvůli tomu ven. No argumenty že zase když to někam napálí vyletí předním oknem ho nepřesvědčí.

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Černá kronika

#2985 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tady ve firmě když jsem nastupoval, v nějakém 98, stavoš na D1 chtěl dřístnout kolonu z prava odstavným pruhem, no zrovna tam stál odstavený kamion, narval to pod něj. Když jsme se pak bavili s vyšetřovatelem, když jsme jeli pro vrak tvrdil že kdyby byl uvázaný že by přežil. Nějaký Passat B4, už to mělo bagy, jak nebyl uvázaný, tak mu to ustřelilo hlavu.. O pár let pozdějc to samé v nějaké dodávce, ale tam to borcovi vystřelilo přímo do hrudníku, od té doby se pášu hned jak sednu do auta.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Odpovědět

Zpět na „Putyka“