Černá kronika

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
creative
Příspěvky: 2828
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Černá kronika

#3886 Nový příspěvek od creative »

Je to nesmysl, navíc to nemá žádnou oporu v zákoně.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Černá kronika

#3887 Nový příspěvek od Chose11 »

Hádat se nebudu, na dalším školení se na to extra zeptám, nebo jak půjdu na dopravku teď v týdnu.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Vedra
Příspěvky: 1384
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Černá kronika

#3888 Nový příspěvek od Vedra »

fikejz píše: sob bře 23, 2024 12:30 pm Dobře nevyjádřil jsem se přesně. I přes to stále platí a nikdo to nejspíš nikdy nezruší:
přestupkem však není jednání, jímž někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněného zákonem
Spokojen?
Nastuduj si judikaturu, krajní nouze v dopravě je spíše teoretickou záležitostí. K typickému příkladu jízdy do nemocnice v případě ohrožení života se soudy staví jasně, v rozporu s předpisy pouze do místa kde je signál resp. k prvnímu člověku kterého můžeš požádat o přivolání RZS.

Na plebs musí být přísnost.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13216
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Černá kronika

#3889 Nový příspěvek od Čárls »

Nic víc a nic míň nazdar a nechte toho polemizováni o blikajícím řidiči v nepřehledných usekách či blokování a při odbočování na hlavní a o omezování
atd vyhláška mluví jasně http://zakony.centrum.cz/zakon-o-provoz ... -19?full=1
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

javax55
Příspěvky: 122
Registrován: pon úno 13, 2017 5:36 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Černá kronika

#3890 Nový příspěvek od javax55 »

§ 18Rychlost jízdy
(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

(2) Řidič nesmí
a) snížit náhle rychlost jízdy nebo náhle zastavit, pokud to nevyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích,

b) omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním.
c) .....

Já se osobně jezdím tak, abych nezavazel, neohrožoval, nebrzdil provoz,předvídal a byl pro ostatní čitelný. Používejte mozek, je o kousek výše než je otvor v hlavě,kam si cpete jídlo. Nemusíte každého vychovávat, přejte a bude vám přáno.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13216
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Černá kronika

#3891 Nový příspěvek od Čárls »

Takže pokud jedu mezi vesnicemi u nas na silnici2 třídy 90 a nějaký dežo v osobáku mě ma snahu navíc nepřehledným useku předjíždět muže mi políbit šos Pokud to není sanita hasiči či policajti to zajedu co nejvíc na krajnici a klidně i zastavím abych minimalizoval riziko srážky s protijedoucím který se ze zatáčky muže vynořit
Hov g a dál se o tom nemíním už bavit vše říká i zákon a víc mě nezajímá
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

javax55
Příspěvky: 122
Registrován: pon úno 13, 2017 5:36 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Černá kronika

#3892 Nový příspěvek od javax55 »

Klidně ho pustím. Co se budu s volem přetahovat.

modráček
Příspěvky: 190
Registrován: pon čer 01, 2015 7:44 am
Bydliště: pz

Re: Černá kronika

#3893 Nový příspěvek od modráček »

javax55 píše: sob bře 23, 2024 3:04 pm § 18Rychlost jízdy
(1) Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

To mě zaujalo § 18 rychlost jízdy . Jak má řidič jet . Tak nechápu, jak muže národu vadit , ze ho někde někdo omezuje a zdržuje . Platí to ještě vůbec. Není to vyhláška , která jak tu někdo psal už 1/4 století neplatí. Přeci kdyby to platilo , tak by nám ráno v rádiu nehlasilí,že budeme brzdit do kolony. Kdo nemá pustene radio má smůlu . Když ho má puštené tak to zastaví a pokud neutece za svodidla tak mu to nebude nic platné . Tyto srážky jsou i v Americe tak to berte jako zamyšlení , jak by to bylo kdyby všichni předvídali, jak žádá §18. :evil:

malotraktor
Příspěvky: 2070
Registrován: stř črc 04, 2007 7:00 am
Bydliště: 1

Re: Černá kronika

#3894 Nový příspěvek od malotraktor »

Možná to znáte. Nedávno jsem viděl na zádi auta nápis:
Neblikat netroubit. Nepomůže to.
Nevěř všemu co si myslíš

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13216
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Černá kronika

#3895 Nový příspěvek od Čárls »

Neznám a na auto bych si to nedal akorád si člověk koleduje aby tě nějaký dežo vybrzdil až tě předjede
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Černá kronika

#3896 Nový příspěvek od fikejz »

Ona sice jedna vyhláška už 1/4století neplatí, zato už pomalu deset let platí páni znalci jiná. Tahle: Vyhláška č. 294/2015 Sb. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-294
O podélné čáře souvislé se v ní píše:
Příloha č. 8 k vyhlášce č. 294/2015 Sb.
V 1a Podélná čára souvislá
Značka se používá zejména k oddělení jízdních pruhů s protisměrným provozem, k oddělení části řadicích pruhů a k oddělení části odbočovacího nebo připojovacího pruhu od průběžného pruhu.
Slouží-li značka k oddělení jízdních pruhů s protisměrným provozem, musí řidič jet vpravo od této značky.
Značku je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud to není nutné k objíždění, předjíždění cyklisty, odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci nebo vjíždění na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8588
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Černá kronika

#3897 Nový příspěvek od bourač »

smaž to nebo uprav to je čára ve prostřed, nikoliv krajnice - o té byla řeč tuším :-/
jde o to uhýbání na krajnici které slušný člověk klidně udělá i když se to nesmí.
Je směšný když někdo kdo i za dětma dvakrát za rok jede vlakem (auto má) a poučuje tady lidi kteří jezdí denně.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7914
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Černá kronika

#3898 Nový příspěvek od Chose11 »

Jednou jsem zkrátka uhýbal s autem a vlekem za krajnici, protože jsem jel pomalu abych nezavazel a policista mi důrazně vysvětloval že tam nemám co dělat a mám se držet mezi čárami, tak co tedy? Nebo to platí jen tady v našem okrese? Jel jsem od Hřebečského tunelu dolů k Moravské a pomáhači a chrániči si mě tam stopli, naštěstí nic nenašli, ale tohle mi otloukli o hlavu, tak už to raději nedělám.
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

fikejz
Příspěvky: 6184
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Černá kronika

#3899 Nový příspěvek od fikejz »

Důležitá slova, kterým doporučuji věnovat pozornost se nalézají hned v prvním řádku pod nadpisem na prvních třech místech, to třetí je velice důležité.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13216
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Černá kronika

#3900 Nový příspěvek od Čárls »

bourač píše: sob bře 23, 2024 8:35 pm smaž to nebo uprav to je čára ve prostřed, nikoliv krajnice - o té byla řeč tuším :-/
jde o to uhýbání na krajnici které slušný člověk klidně udělá i když se to nesmí.
Je směšný když někdo kdo i za dětma dvakrát za rok jede vlakem (auto má) a poučuje tady lidi kteří jezdí denně.
Když tě ta cesta vlakem vyjde lacněji jak autem proč ne pokud to patří na mě a proč se trmácet autem když ve vlaku mám pohodlí a klid dojedu odpočatý a ne utahaný jak kotě :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Odpovědět

Zpět na „Putyka“