Černá kronika

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Černá kronika

#3316 Nový příspěvek od ITS »

Bourači
Sloupy a jiné (vodovody, kanalizace,..) jsou věcným břemenem ze zákona, pokud byly vybudovány před rokem .. asi někdy 98, nevím přesně. Ale není možná změna z bodového záboru pozemku na patku 2x2. To už není oprava a musejí na to mít komplet stavební řízení. Mně takto vyrostl v ohrnutých bramborách ten příhradový sloup. Byla to náhrada v hranici stojícího betonového. Provedli to potají, bez ohlášení. Byla to devadesátá léta. Já u pozemku nebydlím, ale mezi okolními obyvateli to vyvolalo takové rozhořčení, že stavebníci už ani patku sloupu nedolili betonem. Okolní důchodci je za pomocí motyk a pak i policie vyhnali. Druhý pokus byl, natáhnout na ten sloup dráty. On byl docela dobře zabetonovaný. Naštěstí byl můj pozemek až druhý od družstevního lánu a soused důchodce s napřaženou motykou se stal neprůchodnou překážkou. Sloup nakonec po šesti letech odstranili a zůstal jen ten betoňák.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20858
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Černá kronika

#3317 Nový příspěvek od ota »

Čárlsi to zaměření pozemku již dneska lze v milimetrech. Ano je tam tolerance. Co říkal geodet, on to dělá přesně. Má zařízení asi o dvě generace modernější, než měl ten z digitalizací. Ten měl tu trojnožku s tím mechanickým kukátkem a dřevěnej pruhovanej klacek kterej měla v ruce mladá hočina. Nikoho ke své práci nepřizvali. Pracuju z domova, tak jsem je viděl jak tu chodí a bavil se s níma. No ale oni si to dělali po svém. Tužkou čáry do map. A pak to asi doladí v původní mapě, aby to hezky vypadalo, bez zubů, rohů a tak.
Když přijel ten geodet na opravu, podle satelitů našel polohu a zadával jen jakési čísla a ten potvor na trojnožce co postavil na přesně dané místo podle GPS se otáčel sám a skenoval do počítače všechny udaje. A s přesností na milimetry. Pak to zpracoval v počítači a zanesl do map a ono mu to samo zakreslilo, spočítalo rozdíly. A vcelku to sedělo i podle starých map co on měl v počítači. Většinu jsem měl ubranou. Asi předci pro jistotu vystrčili plot o kousek spátky.
Teď tady prodával pán asi 2 ha lesa. K prodeji svolali všechny vlastníky okolních sousedících lesů. Soused tam byl. Za jejich přítomnosti geodet zaměřil a označil hranice toho prodávaného pozemku. Opét přesně přez GPS. Označil těmi terči do země a když byl strom, popsal barvou čí je. Vcelku dobře provedeno. Není pochyb jak hranice jde.

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Černá kronika

#3318 Nový příspěvek od Sniper »

Jak už se tady zmínilo dříve.
Mlčet, nevypovídat, zatloukat :smich:

https://www.pribram.cz/clanek/havarovan ... .sznhp.box
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13179
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Černá kronika

#3319 Nový příspěvek od Čárls »

Osobně za alkohol za volantem pěkně 90ran lískovkou na holou od pořádně silnýho chlapa rovnou na fleku a byl by klid 8)
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Černá kronika

#3320 Nový příspěvek od Tomas6 »

Čárlsi a co za řidítkama? Tady soused ctil heslo, alkohol za volant nepatří. Proto do hospody zásadně na motorce. Autem jezdil střízlivý, ale na mašině nalitý jak žoch. Sice většinou přes les, páč hospoda byla za lesem, ale opravdu jak žoch. Nikdy se mu nic nestalo.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Čárls
Příspěvky: 13179
Registrován: sob kvě 28, 2016 1:22 pm
Bydliště: Dvůr Králové n/L

Re: Černá kronika

#3321 Nový příspěvek od Čárls »

Kamaráde na motorce jsem to udělal jen jednou a za mládí a to jsem ty dvě píva měl na začátku zábavy Cestou domu odchyt a ukecal sem to na neosvětlený kola co jsem předjíížděl pak sem viděl cca za rok havárku kluka na motorce co jel ze zábavy a byl to smrťák ani nemohl jet rychle švestka v zatáčce zlomený vaz Od té doby za volantem ani za řidítkama ani cvrka :friends:
Na zábavy zasadně pěšky a nebo autobusem tam domu pěškobus :friends:
Kdo nic nedělá nic nezkazí pokusy sou cesta k úspěchu
Sem chodím rád a často http://prehrada-les-kralovstvi.cz/

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3419
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Černá kronika

#3322 Nový příspěvek od jenicek »

Jo, kluk od vedle ze vsi taky v noci na motorce v zatáčce, né švestka ale třešeň a zlomenej vaz. Našli ho až ráno. No a jel z práce, takže absolutně střízlivej. Co já těch vopičáků vodvozil u nás a ze sousedních vesnic na kole, kolikrát ani nevím jak jsem se vyskyt doma. Jsou to asfaltky se zatáčkama a roklema k potokům z kopce třeba 2km, bez šlapání se to rozjede v pohodě na 50km/h a musím zaťukat nikdy nic. Ale od tý doby co sem ženatej, jsem tenhle adrenalinovej sport skoro přestal provozovat a spíš mi hrozí, že mě vožralýho zabije v afektu drahá polovička doma ve světnici než že se zmastim na dopravním prostředku :D
Za volantem taky alkohol neuznávám, protože s autem se musí jet po silnici a je to defacto zbraň a bohužel to velice často vod*ere ten naproti. Když někdo chce riskovat, tak ať do toho rizika ale netahá ostatní. Tady u toho neosvětlenýho traktůrku asi bylo jediný riziko, že to do něj někdo napálí. Jenže znáte to, dovezu známýmu fůrku roští na zátop, známej zrovna dovez z pálenice čerstvou várku, tak dá na košt, trochu se zakecáme a ejhle je tma. Nu což, domů to mam jen necelej kilometr po vesnici zadem, kde za den přejede 10 aut, kdybych to tady nechal, ráno se to bude studený blbě startovat, mokrá sedačka. Tak to prostě risknu a přejedu. No a jak řikáme tady v Sudetech, das ist Pech, že zrovna tuhle stejnou trasu si vybrali cajti. Teď bude ve vsi hvězda, co se dostala do novin, stejně jako Čurda s hovnocucem V3S ze Stružince, místní okresní rekordman. :smich:
http://www.youtube.com/watch?v=BPOmNtquWpM

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Černá kronika

#3323 Nový příspěvek od Tomas6 »

Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14714
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Černá kronika

#3324 Nový příspěvek od DanculSK »

Ty blaho, čo musí prežívať otec....
:-/
https://www.dnes24.sk/kruta-smrt-malych ... til-428560
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Černá kronika

#3325 Nový příspěvek od Tomas6 »

Nevím jestli to tu někdo znáte. Je to kopec zvaný barák. V zimě je silnice neudržovaná a ledovica je tam ještě v době, kdy všude jinde kvetou petrklíče. Paní měla obrovské štěstí. Tak 50 metrů zpět je břeh, kde kdyby skončila, tak ji už nikdo nikdy nenajde. Jako teď se tama pustí jen opravdu blázen.
https://www.pozary.cz/clanek/268358-mez ... na-strese/
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Černá kronika

#3326 Nový příspěvek od Sniper »

Na Baráku jsem pravidelně trénoval se svým Audi Quattrem v době, když se ještě jezdila normální stopa :rally:
Paní je kráva, co víc dodat :-/
Jinak tam celoročně přejíždím sv20t těžkým Fendem.
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Tomas6
Příspěvky: 5401
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Černá kronika

#3327 Nový příspěvek od Tomas6 »

No tak ty si odtadyma. Ty to tu znáš. No tak asi aj víš kde to je. Kdyby to vzala do té druhé příkopy, tak ju nikdo nikdy nenajde.
Já se tama kdysi pustil z podzimu, všude pršelo, nahoře 5 cm sněhu. Tolik strachu jsem v životě nezažil.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Sniper
Příspěvky: 9063
Registrován: úte dub 12, 2011 9:27 pm
Bydliště: Oderské vrchy

Re: Černá kronika

#3328 Nový příspěvek od Sniper »

Tak tohle musel být ultra kokot :-/
Akorát teda nevěřím, že si rozjebal kabinu vjetím pod most, ale tím, jak se chytil vzadu za ramena.
Co jsem tam roky jezdil s autem s rukou, vždy na koleje doprostřed, kde je větší díra, nikdy se tam jinak nejezdilo :-/
https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostra ... .sznhp.box
Země voní, jede po ní pětadvacet bujných koní. Na Zetoru traktorista, oko bystré, ruka jistá.

TATRA NEZNÁ BRATRA

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Černá kronika

#3329 Nový příspěvek od UR1SK »

Dačo od nás. Zachytila ho 8 kola.
https://myliptov.sme.sk/c/23125379/trak ... -vahu.html

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Černá kronika

#3330 Nový příspěvek od UR1SK »

A ešte jeden príspevok, na družstve kam som chodil dlhé roky servisovať techniku sa stala tragédia. Namotalo chlapa na kardan. Nemal šancu :'( Dobre sme sa poznali. Bol to správny chlapík.
Chlapi poreparujte kardany, kto nemáte kryty. Stojí to pár korún a nestojí to za to riziko.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“