Dovolená, cestování, výlety

"U zastřeleného kozla"

Moderátoři: rezis, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14515
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1681 Nový příspěvek od DanculSK »

Hmm... Praded....
Naposledy keď sme tam boli, tak som zistil že som hore až keď som narazil do sochy, :red:
taká tam bola hmla
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1682 Nový příspěvek od Fizz »

Ja chodím tam kde pokud možno nikdo není.

Takže hledám ty míň preferovaný místa. Klidně horší cestu. Nejhorší co jsem potkal byla cesta na Sněžku. To tempo bylo neuvěřitelné asi 1-2km/h. Sourat nohama nebudu. Poslední kilak jsen dal se psem za běhu. Pár lidí si me fotilo drtivá většina uhla bokem. Od té doby nechodím trasu kde je c dohledu vic lidí nez mám prstů na ruce.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1683 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

šli jsme kolem mlýna a podívali jsme se na pstruhárnu.pak jsme našli hraniční kámen,z něho mám obrovskou radost.na osamocený patníky,kůly v plotě,sloupky jsem ujetej https://www.facebook.com/groups/714780098912194 navštívili jsme školku a zkontrolovali,zda Ještěd,Ralsko a Bezdězy jsou na svém místě.. https://sekalsemmalo.rajce.idnes.cz/hranicni_kamen
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1684 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

hranice -znalec jí v terénu najde. https://www.horydoly.cz/cesko-nemecka-h ... chach.html
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1685 Nový příspěvek od bourač »

to je prd, našel sem jiné hranice JZ od Mácháče, podobný kameny ale určitě mnohem starší, nějakej středověk.
Protože jednou z mých zálib je tahat domů zajímavé kameny jeden sem vydloubnul a mám ho na zahradě.
Už je to asi 30 let takže dle zákona, promlčený, institut vydržení = je můj.
Tady co je tvůj kraj (Kuřivody atd) a
kdo vstoupí byť jeho úmysly sebe lepší byly vetřelcem se stává
sem už hodně dlouho nebyl, naposled když rus odtáhnul a byla tam jen step, bomby a letecký pumy se tam válely všude. Myslím že už je to od pyrotechniků vyčištěný. Zábrdka 8)
Tady v Máchovým kraji už se to rozjíždí, pár mastňáků s batohama a celty už sem tady včera zahlédl.
Příslušníci kmene sekalsů. :vysmech:

jo :zapomel: jestli ti smrděj boty tak kup prášek do pečiva, dva pytlíky - do každý boty nasypej jeden a pokud máš ty normální smrdutý bakterie je vyřešeno, často ten zákrok zahubí i bakterie co máš mezi prsty a už pak smrdíš jen normálně ;-)
když se zuješ nikdo okolo neumře. :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1686 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

jojo,vidím to.s traktorem a nakladačem přijedou volové a vytěžej opracované pískovcové kvádry ze zaniklejch vesnic.postavěj si doma okrasnou zídku,nebo krbové zátiší a budou tvrdit,že to zničil ruskej voják.všechny zatím dochovalé z pískovce dlabaný žlaby pro dobytek jsou rozkradený,nebo rozlámaný,když se to nepodařilo vysápnout.celej zbytek baráku po sklep rozeberou pro pískovcové kvádry a odvezou,zbyde jen díra.ne rusák,ale vychcanej čech...
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

fikejz
Příspěvky: 5986
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1687 Nový příspěvek od fikejz »

Úplně nevidím v čem je takový problém znovu použít už opracované kameny. Ostatně dělalo se to tak vždycky a všude, nejen v Čechách, celá staletí. Prostě něco dosloužilo a něco nového vzniklo. Staré zaniklé hrady byli rozebrány a použity na stavbu domů v okolních vsích a městech. To až dnes je hrozně moderní chránit tyhle "památky".

Kolikrát když vidím co památkáři po investorech vyžadují, chce se mi zvracet! Naposledy zrovna - rekonstrukce střechy na starém statku. Veluxy paní památkářce nevadili?!? Za mě by na takhle starém stavení měli být ve střeše spíš volská oka, ale ze sněhových zábran v provedení hák a dřevěné bidlo měla osypky! Přitom takové zábrany proti padání sněhu se používají už odedávna.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

creative
Příspěvky: 2816
Registrován: ned úno 20, 2011 10:54 am
Bydliště: okr.Vyškov

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1688 Nový příspěvek od creative »

Jdeš tak lesem a najednou,.... Šikovní lidé udělají radost ostatním. Tvrdkov u Rýmařova, pod přehradou.

https://www.unicov.cz/gp/id_galerie=1123

sekalsemmalo
Příspěvky: 4211
Registrován: stř říj 22, 2008 6:54 pm
Bydliště: cyklostezka

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1689 Nový příspěvek od sekalsemmalo »

tak brácha už objednal přestavbovou sadu.na ty výlety.někde z Francie,že je to tam levnější. https://www.citybikes.cz/prestavba-na-e ... iQSXNGcKb4
sekalsemmalo-ten,co ho zasáhl za bouřky blesk ve dřezu na nádobí

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1690 Nový příspěvek od Deane7 »

Tento štvrtok máme naplánovanú návštevu Budapešti, na 3 noci máme rezervovanú izbu v hoteli Budapest. Včera sa u mňa zastavil kamarát a že jeho syn tam bol minulý týždeň v tomto hoteli. Tak som trochu znervóznel, povedal že tam je veľmi malé hotelové parkovisko, tiež pri raňajkách že bol problém lebo tam boli nejakí šikmookí a tí že sa vrhli na švédske stoly a všetko hneď vyžrali ako kobylky, potom došli Česi a tí tiež a jemu sa vraj ani praženica neušla. Ja teda o raňajky nestojím, no mám obavu z malého parkoviska. Prídeme tam predpokladám okolo 20:00, skôr sa nám nedá, nepoznáte to tam niekto? Prípadne nejaký tip čo navštíviť?
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1691 Nový příspěvek od bourač »

v Pešti sem byl, jen krátce, nevím co bych doporučil. Krásný město, snad jen bacha na výběry z bankomatu, ten poťapanej forint - kurz :evil: vybral jsem si hrozně moc :smich: pak jsem to pod cenou vracel ve směnárnách na SK.
A při cestě - Tatabánie - je obrovská socha orla - to mě zajímalo ale nestihl jsem sjet z dálnice, tak příště.
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1692 Nový příspěvek od Joe66 »

Ked sa vraciam z bratislavy tak stale idem cez budapest kde sa zastavim a potom pokracujem cez ich madarsku dialnicu kde je cesta pohodlnejsia ako cez nasu slovensku dialnicu s znizenymi rychlostami limitmi 8) V budapesti je vela stankov rychleho obcerstvenia kde ponukaju velmi dobre halasle alebo gulas . To madari vedia robit fantasticky. A velmi pekny vylet je na kopec rybarska basta .Vyhlad na cele mesto s parlamentom a bazilikou + hore sa dalo dobre ale drahsie najest-rozmyslam ci restika bola vedla :zapomel: . A kto sa chce macat v kupeloch tak aj to ponuka toto madarske mesto -ja som tomu zatial este neprisiel na chut ale kamarata je problem odtial dostat :vysmech: . Ale ideal je keby niekto vedel po madarsky. Lebo mladi za pokladnami nemaju problem komunikovat v anglictine. Ale starsi zamestnanci uz je problem a vtedy sa clovek uz dohovara pomocou telefona alebo gestikuluje rukami nohami :vysmech: :smich: A daju sa v tamojsich nakupnych centrach lacnejsie nakupit znackove veci-oblecenie ked si niekto potrpi na lacoste a dolce gabana :vysmech: . Keby tam nebola ta jazykova bariera tak tam chodim ovela castejsie nakupovat a lepsie ako do prahy :D Inak auta su tam o priblizne 20 percent lacnejsie ked porovnavam nove auta s lepsou vybavou ked kamarati kupovali :) Teraz v maji tiez mi treba ist do brna .A uz viac sa tesim ako sa naspat po ceste zastavim v pesti . Ta atmosfera nocneho mesta a teraz ked bude v jari vsetko rozvoniavat :)

Uživatelský avatar
bourač
Příspěvky: 8508
Registrován: úte úno 28, 2012 2:00 am
Bydliště: Mácháč.

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1693 Nový příspěvek od bourač »

jo, máš pravdu, jazyková bariera
v normální zemi (PL, SK, A, D, I,) není problem se domluvit, orientovat se podle vyvěšených tabulí, informačních dopravních značek atd. v H je to problem :vysmech:
dotykáč s překladačem + navigaci, si kvůli tomu pořizovat nebudu, to má spolujezdkyně, aspoň se to nějak využije když je jí to jinak uplně k hovnu. :D
Něco nejde? Je třeba tvrdit: "mě to nejde"
Vždy se najde někdo kdo to dokáže.

Joe66
Příspěvky: 1502
Registrován: ned pro 14, 2014 12:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1694 Nový příspěvek od Joe66 »

Oni su tam v poslednych rokoch ku turistom taky ustretovejsi :) Ale ta starsia garda si potrpi na jazyk a aj ked vie po slovensky alebo anglicky tak sa tvari,ze nevie a komunikuje len v ich rodnom jazyku . :vztek: :vysmech: Jirko ale ked ti zenuska bude s prekladacom prekladat tak najhorsie to aj tak bude ibe vyber v restauracii. Lebo v stanku s rychlym obcerstvenim staci len ukazat na obrazok a je to rychle :vysmech: Ale je tam co pozerat + idealne si na druhy den urobit dlhsi vylet lodou po dunaji. Len je loteria aby nevyfukalo a bolo pekne pocasie .

Uživatelský avatar
Deane7
Příspěvky: 2152
Registrován: sob pro 15, 2012 1:22 pm
Bydliště: NMnV

Re: Dovolená, cestování, výlety

#1695 Nový příspěvek od Deane7 »

Po prečítaní recenzií na hotel ktoré som ešte vygooglil som rezerváciu v uvedenom hoteli radšej zrušil a zabookoval som si ubytovanie v Štútove, mladí zostanú v Budapešti, oni majú iný hotel v centre, tam ale neni kde parkovať. Im jazyk nevadí keďže dcera žije cca 25 rokov v Californii, takže ona sa dohodne anglicky a syn síce dobre ovláda Taliansky ale dohodne sa všade. Oni chcú byť sami, moja žena už chodí pomaly a moja prostata tiež robí problémy. :) Takže ja ich priveziem k hotelu a v nedeľu pre nich prídem a spolu sa chceme pozrieť potom do toho morského akvária. My radšej budeme v termálnom kúpalisku.
Nikdy nehovor: To nejde. Vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Odpovědět

Zpět na „Putyka“